שתף קטע נבחר

זחאלקה בכנס למען רוצחי חייל: "צריך לשחררם"

בכנס בכפר ערערה, קראו מאות משתתפים לשחרר את רוצחי החייל אבי ברומברג, מאהר וכרים יונס, שנידונו למאסר עולם. ח"כ ג'מאל זחאלקה: "30 שנה בכלא זה מספיק"

חבר כנסת אחד למען שני רוצחים: כ-500 ערבים השתתפו היום (שבת) במפגן הזדהות עם שני האסירים הביטחוניים כרים ומאהר יונס תושבי ערערה שנמצאים בכלא יותר מ-30 שנה, לאחר שהורשעו בחטיפה וברצח החייל הישראלי אבי ברומברג תושב זכרון יעקב. בכנס, שאורגן בידי תנועת בל"ד ותנועת האסיר הפלסטיני באולם בכפר ערערה, דיבר ח"כ ג'מאל זחאלקה בעד שחרור הרוצחים.  

 

רב"ט אברהם ברומברג נרצח בנובמבר 1981 שעה שעשה את דרכו מהבסיס ברמת הגולן לביתו בזכרון יעקב. הוא אותר מחוסר הכרה לצד אחד הכבישים בדרך, ולאחר יומיים נפטר בבית החולים. כעבור שנתיים נעצרו מאהר וכרים יונס. הם הודו, הורשעו, וקיבלו עונש מוות שהומר למאסר עולם.  

 

בכנס למען הרוצחים מאהר וכרים יונס  (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
בכנס למען הרוצחים מאהר וכרים יונס (צילום: חסן שעלאן)

 

קרוביהם של מאהר וכרים יונס תקפו היום את חמאס בחריפות והאשימו אותם בזלזול בגורלם של אסירים ערבים ישראלים. ודאד יונס, אמו של מאהר: "חמאס ויתרו על האסירים ולא התאמצו כדי לשחרר את בנינו האסירים מהכלא. הם יושבים בארמונות ובכיסאות בכירים על חשבון האסירים שלנו. עליהם לדעת שפלסטין איתנה בזכותנו".

 

מאות השתתפו במפגן ההזדהות  (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
מאות השתתפו במפגן ההזדהות (צילום: חסן שעלאן)

 

ח"כ ג'מאל זחאלקה (בל"ד) אמר כי היה צריך לכלול את האסירים בעסקת שליט, "30 שנה בכלא זה מספיק לדעתי. מצד אחד הממשלה אומרת שהם לא פלסטינים, אז לא צריך לשחרר אותם באף מסגרת, ומצד שני אומרים להם 'אתם לא ישראלים'. על ממשלת ישראל להחליט אם הם פלסטינים וצריך לשחרר אותם לפי הקריטריונים של הסכם אוסלו או אם הם אזרחים ישראלים שמגיעים להם זכויות כאסירים".

 

אמם של שני אסירים אחרים, אחמד ומחמד אגבריה, הוסיפה: "העם הפלסטיני זלזל בכל מה שקשור אלינו, ולא חשבו על הטרגדיה ועל הקשיים שאנו סובלים מהם". אחד המשתתפים בכנס, וג'די מסארווה, תושב כפר קרע, אמר ש"לא יכול להיות שאסירים יישארו בכלא 30 שנה. היו צריכים לכלול אותם בעסקת גלעד שליט, אבל לצערנו חמאס ומדינת ישראל הלכו בכיוון חסר טעם שמשרת את האינטרסים שלהם".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מגיעות להם זכויות. ח"כ זחאלקה
צילום: חסן שעלאן
מומלצים