שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

הנחה של עד 20% בחשבון החשמל לחוסכים בקיץ

רשות החשמל: "הירתמות ציבור הצרכנים לסיוע בהפחתת הביקושים לחשמל בשעות השיא חיונית כיום, במיוחד לאור המחסור החמור בגז טבעי והחשש ממחסור באספקת חשמל"

האם החיסכון בחשמל בקיץ יביא להפחתה בחשבון הדו-חודשי? רשות החשמל פועלת לקידום הנושא תחת המבצע - "חסכת הרווחת" שיביא להפחתה של עד 20% מתעריף החשמל

 

 

רשות החשמל, בראשות עו"ד אורית פרקש-הכהן, פרסמה לשימוע ציבורי הסדר חדש תחת השם "חסכת-הרווחת", המאפשר לצרכני חשמל ביתיים להפחית את הביקושים לחשמל בקיץ 2012 תמורת הנחה משמעותית של עד 20%. ההסדר מיועד לצרכנים ביתיים המשלמים היום תעריף אחיד.

 

כל צרכן, אשר במהלך חודשי הקיץ (יוני-ספטמבר) יפחית מצריכת החשמל 10%-20% ביחס לתקופת חשבון מקבילה אשתקד, יהיה זכאי לקבל הנחה בשיעור של 10% בתעריף החשמל.

 

לעומת זאת, עבור הפחתת צריכה של בין 20% ל-30% בתקופה המקבילה אשתקד, יהיה זכאי הצרכן להפחתה מתעריף החשמל בגובה של 20%.

 

מהרשות נמסר כי ההסדר צפוי להתחיל ביוני 2012 לכל תקופת הקיץ. במהלך תקופה זו כל צרכן שהצטרף להסדר יוכל ליהנות מהנחה תמורת הפחתה בצריכה במהלך תקופת חשבון של חודשי הקיץ. הרישום להסדר יעשה על ידי חברת החשמל באמצעות אתר אינטרנט ייעודי של החברה.

 

איך מפחיתים?

על מנת להפחית את צריכת החשמל וליהנות מההנחה בהסדר מומלץ לצרכנים לקבוע את הטמפרטורה במזגן הביתי ל-25 מעלות שהיא הטמפרטורה המומלצת למיזוג הבית, ולהפחית השימוש במכשירים זוללי חשמל כגון: מייבש כביסה, דוד חשמל, ומדיחי כלים.

 

הסדר זה מצטרף לשורה של הסדרים שקבעה הרשות במטרה לצמצם את הביקוש לחשמל בקיץ 2012 לאור משבר הדלקים ואספקת הגז הטבעי. מהרשות נמסר כי היא ממשיכה לבחון הסדרי צרכנות נוספים להתמודדות עם ביקושי השיא הצפויים בקיץ הקרוב.

 

הירתמות ציבור הצרכנים לסיוע בהפחתת הביקושים לחשמל בשעות השיא חיונית כיום, במיוחד לאור המחסור החמור בגז טבעי והחשש ממחסור באספקת חשמל בקיץ 2012. הרשות מקווה כי גם להסדר זה יצטרפו צרכנים רבים המוכנים להפחית ביקושים בקיץ 2012. הרשות מתעתדת לקבל החלטה בעניין בתוך חודש ימים ובמועד זה צרכנים יוכלו להצטרף להסדר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
חדר בקרה חברת החשמל
צילום: חגי אהרון
מומלצים