שתף קטע נבחר

במקום תואר: הדודניות עלו מהודו והתגייסו לצה"ל

יומה ודפנה מוזס, בנות דודות וחברות טובות, עזבו את ארץ מולדתן ואת לימודיהן האקדמיים, עלו לישראל ויתחילו בקרוב את הטירונות. יומה: "ביקרתי בארץ עם תגלית והתאהבתי במדינה"

מהלימודים האקדמיים במומבאי – לשירות צבאי במדי חאקי: החלום של יומה ודפנה מוזס, בנות דודות שעלו בשנה האחרונה מהודו כדי להתגייס לצה"ל, התגשם ביום חמישי. שתיהן סיימו יחד את קורס העברית בבסיס מחווה אלון שבצפון הארץ והן צפויות להתחיל בקרוב את פרק הטירונות. עבור יומה תהיה זאת הגשמת חלום כפול: היא צפויה לשרת בתור לוחמת חי"ר בגדוד המעורב "קרקל", שפועל באופן קבוע בגבול מצרים.

 

יומה (מימין) ודפנה. ממשיכות בישראל את החברות מהודו (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
יומה (מימין) ודפנה. ממשיכות בישראל את החברות מהודו(צילום: דובר צה"ל)

 

כתבות נוספות בערוץ חדשות של ynet:

 

עם עברית טובה והרבה מוטיבציה, יומה מדברת על השירות הכי קרבי שחיילת בצה"ל יכולה לבקש: "אני עוד אנסה לעבור את הגיבוש ליחידת עוקץ, בגלל האהבה שלי לכלבים, אבל בכל מקרה אשרת בתפקיד הכי קרבי שאוכל. על גדוד 'קרקל' למדתי בביקור בארץ בתור נערה במסגרת פרויקט תגלית, אז התאהבתי בצבא ובמדינה".

 

יומה ודפנה עלו לארץ עם אחיהן הגדולים והשאירו את המשפחה וההורים המודאגים מאחור, במומבאי, העיר הגדולה ביותר בהודו. "שלחתי לאמא שלי בפייסבוק תמונות שלי על מדים, והיא מאוד התרגשה", מספרת יומה. "למרות המרחק הגדול, היא סומכת עליי ורוצה שאצליח. היא לא מפחדת".

 

יומה יכלה להישאר בארצה ולהמשיך בלימודיה האקדמיים בתחום החשבונאות, אותם החלה בקולג' בעיר הולדתה, וכך גם דפנה, שלמדה מינהל עסקים. אבל שתי בנות הדוד ("גדלנו כחברות הכי טובות, עוד מילדותנו"), בחרו לעלות לישראל.

 

השתיים עברו את קורס העברית היחיד שמיועד לחיילים עולים, לצד עשרות חיילות חדשות שהגיעו מסקוטלנד, פרו, ארצות הברית, צרפת, רוסיה ודרום אפריקה. "תמכנו אחת בשנייה והעברנו את הזמן בשעת ת"ש. זה היה כאילו המשכנו את החברות בינינו מהודו", מסכמת יומה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יומה ודפנה. סיימו אולפן, בקרוב הטירונות
צילום: דובר צה"ל
מומלצים