שתף קטע נבחר

דו"ח אסון הכרמל: שטייניץ ביקש שימוע נוסף

שר האוצר כתב למבקר המדינה כי אינו האחראי "על השריפות או על הכבאות" וביקש להשמיע שוב את עמדתו. גם שר הפנים ישי מתעקש: אין לי אחריות "מיוחדת" לאסון

מבקר המדינה, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, צפוי לערוך שימוע נוסף לשר האוצר יובל שטייניץ בגין חלקו באסון הכרמל, בעקבות בקשתו של שטייניץ. כך נודע היום (ג') ל-ynet.

 

דו"ח אסון הכרמל - הכותרות האחרונות:

ישי ושטייניץ לא יתפטרו בגלל הדו"ח: "לא מקובל"

סערת דו"ח הכרמל: כחלון במקום שטייניץ?

ש"ס נגד המבקר: רוצה ועדת חקירה ממלכתית

 

לפני מספר שבועות שלח המבקר למבוקרים השונים את הטיוטה הסופית של הדו"ח בנוגע לאסון השריפה בכרמל. הוא הטיל אחריות מיוחדת על שר האוצר שטייניץ ושר הפנים אלי ישי. אתמול שלח שטייניץ למבקר את תגובתו המפורטת, שגובתה במסמכים רבים. בתגובה טען שטייניץ כי מילא את תפקידו כשר האוצר וכי תפקידו היה לנהל את חלוקת הכספים ולא את שירותי הכבאות.

 

שטייניץ הדגיש בתגובתו כי בתור שר האוצר הוא אחראי למשרד האוצר ולא לשריפות או למערך הכבאות. לדבריו, הוא התעקש שתתבצע רפורמה בשירותי הכבאות, על מנת לייעל את המערך. שר האוצר כתב גם כי אינו חושב שמוטלת עליו אחריות כלשהי ובטח שלא אחריות מיוחדת.

 

במקביל לתשובה בכתב, ביקש שטייניץ גם להיפגש עם המבקר פנים אל פנים, על מנת להשמיע שוב את עמדתו. לינדנשטראוס צפוי לאשר פגישה זו וכבר בימים הקרובים הוא צפוי לערוך שימוע בעל פה לשטייניץ.

 

גם שר הפנים ישי הגיש למבקר את תשובתו, בה טען גם הוא כי אין לו כל אחריות מיוחדת לאסון. ישי כתב גם כי התריע פעמים רבות על הבעיה במערך הכבאות.

 

בכוונת המבקר לינדנשטראוס לפרסם את הדו"ח הסופי על אסון הכרמל לקראת סוף החודש, לאחר שיקבל את כל התשובות מהמבוקרים השונים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שטייניץ. "אחראי על האוצר, לא על השריפות"
צילום: מרק ישראל סלם
מומלצים