שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הסנגור לאח: אתה רצחת. האחות: אין לך בושה
  דניאל מעוז, הנאשם ברצח הוריו, מנסה להסיט את האש לאחיו. סנגורו הטיח בניר מעוז: אתה רצחת את ההורים, איימת על דני שתחשוף סוד שלו - היותו פדופיל ודו-מיני. האחות תמר צעקה: "אין לך בושה". ניר התחנן: "הסנגור מתעלל בי, זה לא יסולח"

  נדמה שאין גבולות בניסיון של הנאשם ברצח הוריו לחמוק מעונש: במשפטו של דניאל מעוז, הנאשם שרצח את הוריו נוח ונורית בירושלים, התחוללה בצהריים (יום ד') סערה. עורך דינו של מעוז, הנאשם כי רצח את הוריו משום שהיה זקוק לכספם בגלל חובות הימורים, הטיח באחיו התאום ניר מעוז שהעיד נגדו: "אתה רצחת את ההורים שלך". בעקבות ההאשמה הביטה אחותם, תמר מעוז, בדניאל שישב על ספסל הנאשמים, וצעקה לעברו "אין לך בושה, אין לך בושה". האח ניר אמר: "הוא מתעלל בי, זה לא יסולח".

   

  חשוד ברצח למען הירושה, הפרשה ב-ynet:

  מדוע התפטר הסנגור של דניאל מעוז?

  דניאל מעוז: הייתי בשירותים, נאבקתי ברוצח הוריי

  חשפו את הקלפים: העדויות שהפילו את רוצח הוריו

  דניאל מעוז הואשם: רצח הוריו, ניסה לקבל הירושה

   

  קו ההגנה של הסנגורים הוא שדניאל מעוז יצא מהשירותים, ראה את הרוצח, נאבק בו, ותוך כדי ההיאבקות הבין שמדובר באחיו ניר. לדברי הסנגורים ניר רצח את ההורים, נתקל באחיו, רב איתו, הכריע אותו - וברח מהבית. השופט צבי סגל שאל את פרקליטו של דניאל מעוז, עו"ד דוד ברהום, מדוע לא אמר זאת בחקירתו עד כה: "למה הוא שומר את הסוד הגדול הזה, מיהו הרוצח?". עורך הדין השיב: "אחיו של דניאל איים עליו שיחשוף סוד אחר שקשור לנאשם". למשמע הדברים גיחכה המשפחה.

   

  משפטו של דניאל מעוז, היום

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  עו"ד ברהום טען בפני ניר מעוז כי הגיע לדירה בליל הרצח, ולא ידע שדניאל נמצא בשירותים בעוד הוא עצמו רוצח את ההורים, וכשיצא דניאל - התפתח מאבק ביניהם. האח ניר השיב: "זה שקר". הסנגור שאל אותו: "האם זה נכון שאיימת על דניאל שאם הוא יגלה שאתה היית בדירה אתה תחשוף סוד - את הנטיות שלו?", וזה השיב: "לא". בעקבות שאלות הסנגור פנה ניר מעוז אל השופט סגל ושאל: "אפשר בבקשה להפסיק? הוא מתעלל בי". 

   

  בסיום החקירה הנגדית שעבר ניר, הוא פנה לעו"ד ואמר לו: "אפשר להגיד משהו? מה שהטחת בי והאופן שבו עשית את זה, זה לא יסולח".

   

  קו הגנה נוסף של דניאל מעוז הוא שהסוד - היותו פדופיל ודו-מיני לכאורה - מנע ממנו להאשים עד כה את אחיו ברצח. "לא מדובר רק בחשיפה של נטיות מיניות, אלא גם בחשיפה של נטיות מיניות כלפי קטינים", אמר סנגורו, עו"ד ברהום. השופט סגל שאל אם "הנאשם הסתיר את המידע הזה עד רגע זה בגלל חששו של הנאשם שאחיו יחשוף פרט אינטימי שלו?", ועורך הדין ענה "כן". במשפט התברר גם כי דניאל מעוז נחקר על כך במשטרה ועל כך שקיים יחסי מין עם קטין בן 17.

   

  הנאשם ברצח, דניאל מעוז, מבוא לבית המשפט הבוקר (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  הנאשם ברצח, דניאל מעוז, מבוא לבית המשפט הבוקר(צילום: גיל יוחנן)
   

  בהמשך עלתה האחות תמר בפעם השנייה לדוכן העדים וסיפרה כי בגיל 20 בערך התוודתה בפני אחיה על כך שהיא חיה עם בת זוג. "חודש, חודשיים לאחר מכן, לפני 13 שנה בערך, קיבלתי טלפון מדני שבו הוא סיפר לי שבגלל שהייתי כנה איתם, הוא מרגיש שהוא צריך להיות כן איתי ולשתף אותי בהתלבטות המינית שלו. הוא אמר לי שהוא נמשך גם לנשים וגם לגברים", חשפה.

   

  האחות סיפרה כי מפני שהוריה התקשו להתמודד עם אורח החיים שלה, היא הציעה לאחיה "למצוא בחורה נפלאה לחיות איתה ואם לא, שינסה להתמודד עם זה. מעבר לזה לא דיברנו. אני יודעת שהייתה לו שיחה בנושא עם מאיה בת זוגי. אף פעם לא ראיתי אותו עם בחור. ראיתי אותו מביא בחורה הביתה ואחר כך הוא גם התחתן איתה". תמר נשאלה אם ידעה על נטייתו הפדופילית של אחיה והשיבה בשלילה.

   

  עו"ד ברהום ניסה להסביר מדוע לא חשף את הטענות החדשות עד כה. "מטעמים של שמירת זכויותינו ואסטרטגיה של ניהול תיק, ומטעמים אלו בלבד, נצרנו בלבנו את העובדה הזו. יחד עם זאת, אני מדגיש שלא טענו ולו לרגע שמדובר בבן אדם שהוא לא מכיר. הוא ידע בדיוק עם מי הוא נאבק".

   

  השופט: "אין אחיזה להסבר" 

  השופט סגל הקשה עליו: "לא מסתדר לנו שהנאשם לא אמר בשום שלב של החקירה ושל הדיונים המשפטיים שהיו בבית המשפט את הסיפור האמיתי שהוא חושף אותו לראשונה, כאשר ההסבר שלך לכך הוא לא... אין לו אחיזה. יש כאן, אני אגיד את זה בעדינות, קושי לוגי לקבל את ההסבר

  הזה". עו"ד ברהום השיב: "אנחנו כצוות הגנה שכנענו אותו שהוא עושה טעות והנה אנחנו מוציאים את זה החוצה. נכון, הוא שגה והוא ראה צל הרים כהרים. מדובר באדם שחשש כל חייו שהנטייה המינית תתגלה".

   

  האחות תמר מעוז מתראיינת לתקשורת (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  האחות תמר מעוז מתראיינת לתקשורת(צילום: גיל יוחנן)
      

  שלב ההוכחות במשפטו של מעוז בבית המשפט המחוזי בירושלים נפתח היום, ואחרי שבבוקר עלתה להעיד נגדו אחותו תמר, שמוכרת כמי שהייתה בעבר קפטנית נבחרת הנשים של ישראל בכדורסל, בצהריים עלה להעיד אחיו התאום של דניאל, ניר. בעדותו סיפר ניר כי אף שהם אחים תאומים, בשנים האחרונות, אחרי שנודע כי דניאל נוהג להמר ומבקש סכומי כסף מההורים, הקשר ביניהם הפך לקשר לא-טוב. "חוסר אמון גדול מאוד שרר בינינו, לפחות מכיווני", סיפר האח ניר. במהלך הדיון נזף השופט בנאשם, שהתפרץ שלוש פעמים לדברי העדים.

   

  כמו העדות שמסרה אחותו מוקדם יותר, גם ניר מעוז סיפר על שוד שאירע בעבר בבית ההורים ושבמהלכו נגנב כסף מהכספת שלהם, ושבהמשך התברר כי היה שוד שבוים על-ידי אחיו. הוא סיפר כי בערב של אותו "שוד" בא לבית, ופגש את דניאל: "הבית היה הפוך. לדניאל היה סימן סגול בצוואר, הוא אמר שהצמידו לו סכין ודאגתי לו מאוד. אחרי שישבנו כל המשפחה הוא אמר שהוא ביים את הפריצה. הוא אמר שהסימן על הצוואר היה איפור, ומאז האמון שלי בו לא קיים".

   

  "דני שאל על סוגי אקונומיקה"

  מעוז סיפר כי הוריו ביקשו מאחיו כמה פעמים שיפסיק להמר, אולם הוא חזר להימורים פעם אחר פעם. "לפני הרצח הייתה

  ארוחת משפחתית ואבא שלי דיבר איתי בינינו ואמר לי, אתה יכול לראות שדני עדיין מהמר?", סיפר ניר. "אמרתי שאני לא יודע. אני יודע שזה הדאיג אותו מאוד. לאורך השנים היו שיחות ביני לבין אמא שלי וניסינו להבין איך הדברים האלה קורים, למה הוא מתנהג ככה".

   

  מיד לאחר מכן עבר מעוז לספר על השתלשלות העניינים ביום הרצח. "כשפתחתי את הדלת הדבר הראשון שהבחנתי בו זה ריח חזק מאוד של אקונומיקה, ובכניסה היה בקבוק שנראה כמו של חומר ניקוי לבן. המשכתי לתוך הבית, ראיתי את אמא שלי על הרצפה. מיד אחרי זה ראיתי גם את אבא שלי. צרחתי אליהם, נגעתי לאמא שלי בלחי…".

   

  ניר מעוז בבית המשפט. חוסר אמון עם האח התאום (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  ניר מעוז בבית המשפט. חוסר אמון עם האח התאום(צילום: גיל יוחנן)
    

  ניר סיפר שכשדניאל נכנס לבית, הוא עצמו ישב עם שוטר. "כשהוא הגיע קמתי מיד, חיבקתי אותו, והוא אמר לי - ניר, מה קרה? אני זוכר את הטון. זה הרגיש לי באותו הרגע מוזר, הוא היה נראה באופן כללי נינוח".  

   

  ניר מעוז סיפר גם על השבעה: "אני זוכר שבשבעה אמרתי לחברים תלכו לדני, אל תהיו איתי, הוא כל הזמן לבד. כששאלתי

  אותו הוא אמר שזו הדרך שלו להתמודד. ההתנהגות שלו הייתה מוזרה כי הוא או התבודד או היה עולץ ברגעים שנראו לא מתאימים.

   

  "אמרנו קדיש והוא פעמיים לא הגיע, כששאלתי הוא אמר שהיו לו אורחים, זה נראה לי מוזר כי אורחים בשבעה יודעים שצריך לומר קדיש... אני לא יודע אם באמת היו לו אורחים. הוא שאל אותי אם אקונומיקה (כפי שנמצאה מפוזרת בזירת הרצח - א.ג) מנקה שאריות של דנ"א, אז אמרתי לו שאני לא יודע... הוא אמר שיש שני סוגי אקונומיקה, שאחד כן מסיר ראיות ואחד לא".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הנאשם ברצח, דניאל מעוז
  צילום: גיל יוחנן
  תמר מעוז. העידה ראשונה
  צילום: גיל יוחנן
  זירת הרצח, אוגוסט 2011
  צילום: אוהד צויגנברג
  עו"ד דוד ברהום
  מומלצים