שתף קטע נבחר

תביעה: נטוויז'ן חייבה למרות הפסקת המנוי

בעקבות הודעת 013 נטוויז'ן על העלאת מחירי האינטרנט, ביקש לקוח החברה להפסיק את ההתקשרות עמה. לטענתו, המשיכה החברה לחייב אותו למרות זאת. נטוויז'ן טענה מנגד כי אי ההבנה הוסדרה לשביעות רצון התובע. מה החליט ביהמ"ש?

לקוח של 013 נטווזי'ן טען, כי באפריל 2011 החברה הודיעה לו כי היא מתכוונת להעלות את מחירי האינטרנט, ובכלל זה את החבילה שסוכמה עימו, ובמקום 39.90 שקל לחודש הוצע לו לעבור לתכנית חדשה במחיר של 49.90 שקל. הוא הודיע לה כי הוא מעוניין לסיים את ההתקשרות עמה, אך לטענתו, מספר חודשים לאחר שההתקשרות הופסקה, המשיכה החברה לחייב אותו בתשלומים נוספים ונציגיה הטרידו אותו בטלפונים ומכתבים בדרישה לתשלום "דמי קנס".

 

לפיכך, הגיש נגד החברה תביעה של 2,000 שקל להשבת הכספים שגבתה ביתר ולפיצוי בגין עוגמת הנפש שנגרמה לו.

 

 

013 נטוויז'ן טענה מנגד, כי הפניה שנעשתה לתובע הייתה בהצעה לתכנית חדשה לחלוטין, ולא ביקשה מעולם לשנות את החוזה הקיים, אלא לאחר תום תקופתו, והכחישה כי דרשה מהתובע לשלם בגין תקופת החוזה סכום העולה על 39.90 שקל, כפי שסוכם עמו החל מחודש דצמבר 2010.

 

חילוקי הדעות? נפתרו מזמן  

סגנית הנשיא (בדימוס) השופטת רחל חוזה דחתה את התביעה. נפסק, כי חילוקי הדעות בין התובע לנתבעת נפתרו לשביעות רצונו עוד טרם הגשת התביעה, ובכלל היו קשורים לעסקה אחרת שעשה עמה, הנוגעת לשיחות לחו"ל.

 

עוד נקבע, כי הנתבעת הוכיחה כי סוגיית החשבוניות שנדרש לשלם לאחר שביקש להתנתק, גם היא כבר הוסדרה, וכי מהחשבוניות שהציג התובע בעצמו, הוכח כי מעולם לא נדרש לשלם למעלה מהסכום של 39.90 שקל שנקוב בחוזה ההתקשרות עמו.

 

כן נפסק, כי התובע לא הביא כל ראיה המוכיחה טענתו בדבר הטרדות ושיחות טלפוניות של נציגי הנתבעת לאחר סיום ההתקשרות, ואף לא טרם לכן.

 

"התובע לא ביסס עילת תביעה כלשהי ונראה הוא כי דווקא התנהלותו שלו בכל המתייחס לנתבעת, לרבות העצמת טענותיו והעלאה מחדש של טענות ישנות שעניינן כבר הוסדר לשביעות רצונו לפני שנים, היא שאינה מאפשרת לתובע לשים קץ למערכת היחסים שהתקיימה בין הצדדים ולמצוא מרגוע לנפשו", כתבה השופטת ודחתה את התביעה כאמור. לפנים משורת הדין, לא נפסקו הוצאות.

 

לקריאת פסק הדין

 

לאתר המשפט הישראלי "פסקדין" - www.psakdin.co.il


פורסם לראשונה 07/03/2012 19:00

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים