שתף קטע נבחר

מזכ"ל ועדות ההתנגדות העממית חוסל בעזה

החשבון עם זוהיר אל-קייסי נסגר: מזכ"ל ארגון הטרור, שהיה ממתכנני הפיגוע בכביש 12 באוגוסט ולפי צה"ל הוביל פיגוע נוסף שאמור היה לצאת בקרוב מגבול מצרים, חוסל במכונית בעזה. הפלסטינים: בהפצצה חוסל גם משוחרר מעסקת שליט

החשבון עם ראש הנחש נסגר: צה"ל חיסל אחר הצהריים (יום ו') בעזה את מזכ"ל ועדות ההתנגדות העממית, זוהיר אל-קייסי. כלי טיס של צה"ל הפציצו מכונית שבה נסע אל-קייסי, המכונה גם "אבו איברהים", ויחד איתו נהרג פעיל טרור נוסף מוועדות ההתנגדות בשם מוחמד אחמד אל-חנני. הפלסטינים טענו כי פעיל זה שוחרר רק לאחרונה לעזה בעסקת שליט.

 

קייסי התרברב: ישראל הרגה, אבל החזקנו בשליט

 

לדברי צה"ל, המזכ"ל אל-קייסי תכנן והוביל בימים האחרונים פיגוע נגד ישראלים שאמור היה להתבצע בקרוב בגבול ישראל-

מצרים. הפלסטינים דיווחו כי בהפצצת המכונית בשכונת תל אל-הווא שבמערב העיר עזה, נפצע באורח קשה אדם נוסף, שזהותו אינה ידועה לפי שעה. הרכב שבו נסעו המחוסלים היה מסוג "אופל".

 

במסגרת תפקידו כמזכ"ל ועדות ההתנגדות העממית שימש זוהיר אל-קייסי, בן 49, כמפקד הפוליטי של הארגון. לדברי צה"ל, בימים האחרונים הוא תכנן והוביל הוצאה לפועל של פיגוע טרור חמור ורב-נפגעים נגד מטרות ישראליות בגבול ישראל-מצרים.

 

המכונית שבתוכה ישבו אל-קייסי ואל-חנני (רויטרס) (רויטרס)
המכונית שבתוכה ישבו אל-קייסי ואל-חנני(רויטרס)

 

בצה"ל אמרו כי חיסול אל-קייסי בוצע כדי למנוע את הפיגוע, שהיה בשלבי הכנה אחרונים לקראת מימושי. אל-קייסי היה גם ממתכנני הפיגוע הקטלני בכביש 12 ב-18 באוגוסט 2011, שבו נרצחו שמונה ישראלים. הוא היה מעורב גם בפיגוע חדירה והסתערות למסוף הדלקים בנחל עוז באפריל 2008 ובירי רקטות על ישראל.

 

המחוסל השני: ראש חוליית טרור משכם

אל-חנני, ההרוג השני בתקיפה, הוא תושב בית פוריק שליד שכם. הוא היה ראש חוליית מחבלים של ועדות ההתנגדות העממית, והיה אמון על הקשר של החוליה מול רצועת עזה, שם יושבת הנהגת הארגון. חברי החוליה שפעלה תחתיו הכינו שתי חגורות נפץ, ואחת מהן התגלתה על מחבל כשכבר היה בירושלים בדרכו לפיגוע בשנת 2006. הפלסטינים טוענים כי אל-חנני גורש לרצועת עזה במסגרת עסקת שליט.

 

דיווח פלסטיני רגעים אחרי ההפצצה:

 

ועדות ההתנגדות העממית הוא אחד משלושת ארגוני הטרור שהיו אחראים לחטיפת גלעד שליט. הארגון אחראי גם לירי רקטות רבות לעבר יישובי הדרום בשנים האחרונות, בהן רקטות גראד לבאר-שבע, לאשדוד ולאשקלון. בצה"ל אמרו לאחר התקיפה כי הצבא "אינו מעוניין בהסלמה אך ערוך ומוכן להגן על אזרחי מדינת ישראל ולהגיב בעוצמה ובנחישות כנגד כל ניסיון להוצאת פעילות טרור".

 

הפיגוע של חוליית אל-חנני בירושלים כמעט יצא לפועל (רויטרס) (רויטרס)
הפיגוע של חוליית אל-חנני בירושלים כמעט יצא לפועל(רויטרס)

 

התקיפה אחר הצהריים באה שעה קלה אחרי שגורמים בכירים בצה"ל אמרו כי ירי שתי פצצות המרגמה היום לעבר יישובי

המועצה האזורית אשכול לא יעבור לסדר היום, לאחר שבוע שקט יחסית בו צה"ל לא פעל כלל ברצועת עזה. מהירי לא היו נפגעים אך בצבא ציינו כי הירי ממשיך להפר באופן קבוע את שגרת חייהם של תושבי עוטף עזה, שממשיכים לחיות בין התראות צבע אדום.

 

בצה"ל רואים בחמאס הריבון האחראי ברצועה והגורם שאמור למנוע את הירי, גם אם הוא מבוצע על-ידי ארגונים קטנים או על-ידי ארגון הג'יהאד האיסלאמי, שהפך כמעט לשווה בכוחו הצבאי ובאמצעי הלחימה שיש ברשותו לחמאס.

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 09/03/2012 15:25

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
מזכ"ל ועדות ההתנגדות שחוסל, זוהיר אל-קייסי
צילום: דובר צה"ל
המחוסל השני, אל-חנני
המכונית המופצצת
רויטרס
כמעט עוד פיגוע מסיני. החיסול בעזה
צילום: רויטרס
מומלצים