שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ניר מעוז סיפר לשוטרים: היה ידוע שאחי פדופיל
  אחיו של דניאל מעוז, הנאשם ברצח הוריו, הגיע מיוזמתו לתחנת המשטרה והגיב לטענות שהטיחו בו הסנגורים, ביניהן ההאשמה כי רצח את הוריו בעצמו ואיים על דניאל לחשוף את סודו. היום ישוב ניר לדוכן העדים
  אחרי שהואשם על-ידי אחיו ברצח הוריהם, ישוב ניר מעוז היום (ג') לדוכן העדים. עוד לפני עדותו השנייה בבית המשפט המחוזי בירושלים, שם מתנהל משפטו של אחיו התאום דניאל, הגיע ניר מיוזמתו לתחנת המשטרה וביקש להבהיר בפני החוקרים טענות שהטיחו בו הסנגורים בעדותו האחרונה בדיון.

   

  בשבוע שעבר, כשעלה ניר מעוז להעיד לראשונה נגד אחיו, הטיח בו הסנגור "אתה רצחת את ההורים שלך". צוות הגנה של דניאל מעוז הציג בדיון גרסה לפיה הוא יצא מהשירותים, ראה את הרוצח, נאבק בו, ותוך כדי ההיאבקות הבין שמדובר באחיו ניר. לטענתם, האח הכריע את דניאל וברח מהבית. כשנשאל הסנגור עו"ד דוד ברהום מדוע מרשו לא הצהיר על כך בחקירתו, השיב עורך הדין "אחיו של דניאל איים עליו שיחשוף סוד אחר שקשור לנאשם".

   

  הנאשם ברצח הוריו האשים: "אחי רצח"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ביום ראשון השבוע העיד ניר מעוז במשטרה והשיב על הטענות. לדבריו, אותו "סוד" שהוזכר בבית המשפט היה הנטיות הפדופיליות של אחיו התאום ומשיכתו לבנים – אולם לטענת ניר, אלו מזמן כבר לא היו סוד כמוס. הוא סיפר לחוקרים כי כבר לפני מצא תמונות פדופיליות במחשב של אחיו, ולא היה היחיד שידע על משיכתו של דניאל לבני מינו. מעוז גם התלונן בפני חוקרי המשטרה על ההתנהלות הפוגענית של הסנגורים.

   

  הוא הוסיף בעדותו במשטרה פרטים שהשמיט בדבריו בבית המשפט, כמו העובדה שמלבד ניסיונו בשיטת הקונג פו, עליו הצהיר בתגובה לשאלת הסנגורים, הוא התאמן מספר חודשים גם באומנות לחימה אחרת. כמו כן, הוא סיפר לשוטרים על ההלם שאחז בו כשראה את גופות הוריו, ועל הבכי הרב בשבעה ובהלוויה. הוא הגיע להעיד בתחנת המשטרה בעצת ד"ר דנה פוגץ', יו"ר מרכז נגה, המרכז הישראלי לזכויות נפגעי פשיעה, מיסודה של הקריה האקדמית אונו.

   

  הסנגורים מרוצים: הוכח שלא היה לו מניע

  "צפינו ששמו של ניר מעוז יועלה על ידי צוות ההגנה בעקבות העובדה שיש לשניים אותו DNA, אולם לא האמנו שתהיה גרסה שמפנה אצבע כלפי ניר מעוז כמי שזוהה בזירה", אמר התובע עו"ד יובל קפלינסקי בפתח הדיון אתמול. בהמשך עלה לדוכן העדים חברו של דניאל מעוז, דודו מזה, שסיפר כי פגש את הנאשם בליל הרצח ו"הוא הגיע למקום כמו סופת הוריקן, מזיע, אין דברים כאלה. היה לו חתך מאוד רציני באצבע".

   

  דניאל מעוז בבית המשפט (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  דניאל מעוז בבית המשפט(צילום: גיל יוחנן)
   

  במהלך העדות שלח מעוז פתק לסנגוריו, בו התייחס לטענות שהעלה מזה. בין היתר, הסביר כי הוא ירושלמי ואילו המפגש בין השניים היה באמצע אוגוסט ובתנאי לחות גבוהה. מזה ציין עוד בעדותו כי הסיק מיד שדניאל הוא הרוצח, אולם מעוז טען בפתקיו כי הוא המציא פרט זה. הוא ציין עוד כי בעצמו הלווה למזה 16 אלף שקלים והוא טרם החזיר את הכסף.

   

  סנגוריו של מעוז, עורכי הדין דוד ברהום וארז בר-צבי, הביעו שביעות רצון בתום הדיון אתמול, וטענו כי הוכיחו שלמעוז לא היה מניע לרצוח את הוריו, מאחר שהתברר כי הוא לא היה חייב כספים לשוק האפור אלא רק לבנקים. עם זאת, הסנגורים התלוננו על כך שלא נותנים להם מספיק זמן להתכונן לעדויות השונות בתיק וכי אם המצב יימשך, הם ישקלו נקיטת צעדים.

   

  במקביל, הוגשה אתמול לבית המשפט תשובת משפחת מעוז להצעה לעכב את התביעה שהגישו אחיו של מעוז נגדו בעניין הירושה, עד לסיום ההליך הפלילי נגדו. יו"ר ומנכ"ל משותף של מרכז נגה, עו"ד דקלה טוטיאן, שהגישה את התשובה, טענה כי "אין לאפשר מצב שבו חוטא ייצא נשכר, וכי הצדק מחייב שמעוז לא יקבל לידיו ולו חלקיק מנכסי הוריו המנוחים וזאת לאור ההאשמות החמורות נגדו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נאשם ברצח הוריו. דניאל מעוז
  צילום: גיל יוחנן
  האח התאום. ניר מעוז
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים