שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  קנס של 600 אלף שקל לפועלים על גביית עמלות

  חקירה של המפקח על הבנקים העלתה כי בנק הפועלים גבה מלקוחות שסגרו את חשבונותיהם עמלות שלא היו מעוגנות בתעריפון. בהחלטה תקדימית הטיל הפיקוח על הבנק קנס של 600 אלף שקל והורה לו לפצות את הלקוחות בסכום של 5 מיליון שקל. מדובר בצעד ראשון של הפיקוח להגנה על זכויות צרכן

  לראשונה - הפיקוח על הבנקים עוסק גם בזכויות הצרכן. המפקח על הבנקים הטיל על בנק הפועלים, עיצום כספי בסך של 600 אלף שקל, בגין גביית עמלות אשר לא עוגנו בתעריפון העמלות המלא של הבנק. זו פעם ראשונה שבה הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל קונס גוף פיננסי בגין עוולה הקשורה בתחום יחסי בנק לקוח. עד כה נקנסו הבנקים על הפרת הוראות בתחום הלבנת הון וחריגה מנהלים הקשורים בניהול התאגיד הבנקאי.

   

   

  העיצום הכספי נקבע בעקבות ממצאי ביקורת של הפיקוח על הבנקים שהעלו כי בעת סגירת חשבונות על ידי לקוחות נגבו מהם עמלות שלא עוגנו בתעריפון הבנק. בעקבות הטלת העיצומים הבנק איתר את החשבונות שחויבו בעמלות במהלך שבע השנים האחרונות, ופועל כעת לאיתור הלקוחות הזכאים להחזרים כספיים.

   

  סכום ההחזרים הכולל בגין חשבונות אלה מסתכם בכ-5 מיליוני שקל. כמו כן, הבנק נקט בצעדים למניעת הישנות הליקויים שנמצאו על ידי הפיקוח על הבנקים בתחום זה.

   

  לאחרונה הוטל קנס גבוה נוסף על בנק דיסקונט. בחודש דצמבר 2011, הוטל על בנק דיסקונט קנס אזרחי בסכום של 112,950 שקל בגין החזקת אמצעי שליטה בתאגיד ריאלי בשיעור של 25% שהינו גבוה מהשיעור המירבי של 20% שנקבע לעניין זה בסעיף 11 לחוק הבנקאות.

   

  העיצום הכספי הוטל על בנק דיסקונט מכוח סמכות המפקח על הבנקים על פי סעיף 50ב לחוק הבנקאות, ובהתחשב בכך שהבנק תיקן את ההפרה מייד לאחר שהוסבה תשומת ליבו להתרחשותה.

   

  מבנק הפועלים נמסר בתגובה: "כפי שנאמר בהודעת בנק ישראל, הבנק ביצע את כל התיקונים הדרושים לרבות החזר כספים ללקוחות. יצוין שמדובר במהלך שנים שקדמו ל-2009".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ירון ברנר
  הפועלים גבה שלא כדין
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים