שתף קטע נבחר

אסם: מוותרים על קמע הבמבה לאולימפיאדה

לאחר גל המחאה נוכח בחירת "התינוק" כקמע לקיץ הקרוב בלונדון, החליטה חברת המזון לבטל את הסיכום עם הוועד האולימפי. "עם זאת, הוחלט באסם להשאיר בידי הוועד, כתרומה, את הסכום שעליו סוכם במטרה לקדם את הספורט הישראלי"

המחאה הצליחה. יממה אחת בדיוק לאחר שפורסם כי התינוק של במבה יהיה הקמע הרשמי של ישראל למשחקים האולימפיים בלונדון, ולאחר אינספור טענות ותלונות ציבוריות, נפל הפור - ישראל תחפש קמע אחר. 

 

 

חברת אסם החליטה הערב (ג') לבטל את ההחלטה ולהסיר את דמות התינוק, נוכח גל המחאה האחרון. בהודעה רשמית שהוציאה נאמר: "לפני כחודש פנה הוועד האולימפי בישראל לאסם ברעיון למיזם שיווקי לפיו התינוק של במבה יהפוך להיות הקמע של משלחת ישראל למשחקים האולימפיים בלונדון 2012.

 

הגיע הזמן שתמצאו קמע אחר. אנשי הוועד האולימפי (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
הגיע הזמן שתמצאו קמע אחר. אנשי הוועד האולימפי(צילום: אורן אהרוני)

 

אסם נעתרה מתוך רצון לתמוך בספורט הישראלי ולקחת חלק בחוויה האולימפית והעניקה את התינוק בתום לב. לאחר שהקשיבו לתגובות הציבור החליטו אסם והוועד האולימפי במשותף לוותר על כל המחויבויות הנובעות מההסכם ביניהן.

 

עם זאת, כדי לשמור על רוח ספורטיבית ולסייע למשלחת, החליטה אסם להשאיר בידי הוועד האולימפי, כתרומה, את הסכום שעליו סוכם במטרה לקדם את הספורט האולימפי בישראל. אסם מאחלת לספורטאים במשלחת האולימפית הצלחה ומצדיעה להישגיהם".

 

"שהצעירים יחברו את הקמע החדש"

יו״ר וועדת החינוך התרבות הספורט, ח״כ אלכס מילר (ישראל ביתנו), לאחר ההודעה על ביטול ההסכם בין חברת אוסם לוועד האולימפי: "אני מברך על ההחלטה האחראית של חברת אוסם לשמור על רוח הספורטיביות. אני מצפה מהוועד האולימפי למצוא קמע חלופי אשר ידבר אל ליבם של הציבור בישראל בכלל וקהל הצעירים בפרט. יש לערב את ציבור הצעירים בבחירת הקמע לאולימפיאדה ובכך דבר זה יתרום לחיזוק המוטיבציה בקרבם. מחובתינו לבחור בקמע אשר ספורטאי מדינת ישראל יוכלו להזדהות עימו".

 

פרידה אחרונה מהקמע של במבה. יש לכם רעיון לקמע חדש? ()
פרידה אחרונה מהקמע של במבה. יש לכם רעיון לקמע חדש?

 

גם אנשי מחאת הקוטג' הגיבו לידיעה: "אנו שמחים על ההחלטה, אך יחד עם זאת, מדינת ישראל צריכה לדאוג בחקיקה לכך שגם בעתיד חברות מסחריות לא יגנבו מאיתנו סמלים לאומיים השייכים לחברה כולה. שלא נקום מחר ונראה אנדרטאות וכד' בחסות גופים מסחריים".

 

המשמעות: הוועד האולימפי יצטרך לחפש אחר קמע חדש, שלישי במספר. כזכור, הקמע הראשון נפל למרות שנבחר על ידי הגולשים, מכיוון שהיה דומה יתר על המידה לדמות המיתולוגית קישקשתא. הטלוויזיה החינוכית זכתה בתביעתה נגד הוועד האולימפי. אז מי לדעתכם צריך צריך להיות הקמע הבא?

 

שרת התרבות והספורט לימור לבנת, הגיבה גם היא בעניין ואמרה: ״אני שמחה שהוועד האולימפי שקל מחדש את הנושא, וקיבל החלטה ראויה״.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות הוועד האולימפי
התינוק האולימפי
צילום: באדיבות הוועד האולימפי
מומלצים