שתף קטע נבחר

מתלוצצים על טנקים - אסד ויועצות התקשורת

מהמיילים שחשף ה"גרדיאן" עולה כי גם הנשיא הסורי נעזר ביועצי תקשורת. עם אחת מהן הוא התלוצץ על סרטון "כיצד להחביא טנק סורי". אחרת קיבלה משוב מהבוס לשעבר מארה"ב

תכתובת המיילים בין נשיא סוריה בשאר אסד, רעייתו אסמה ואנשיו הבכירים שחשף ה"גרדיאן" הבריטי, שופכת אור על כמה אנשי מפתח שמסייעים לאסד לשרוד את המשבר, ובהם, איך לא, יועצות תקשורת סמויות מן העין.

 

מה מלמדים המורדים בסוריה? "הצבא לא בגולן"

 

אחת מהן היא עאדל אל-עלי, שעוסקת בעיקר בסיקור היומי של כלי התקשורת ואף נוהגת

לתת משוב לאסד על האופן שבו נאומיו נתפסים בקרב תומכיו. באופן הולם, היא גם מקפידה כנראה לצחוק מהבדיחות של הבוס.

 

בשבוע שבו הגיעו פקחי הליגה הערבית לסוריה וזמן קצר לאחר שפעילי אופוזיציה העלו סרטון המראה את הטנקים הסוריים בחומס, שלח אסד לאל-עלי סרטון מיוטיוב, שלועג לפקחים. בסרטון נראית מכונית צעצוע "מחופשת" לטנק שמסיר את קנה הירי שלו כשהוא נתקל בפקח.

 

איך להחביא טנק סורי

 

"תבדקי את הסרטון הזה ביוטיוב", כתב אסד לאל-עלי. האחרונה השיבה בצחוק: "חחחחחחח, אלוהים אדירים!!! זה מדהים!". הסרטון פורסם בתגובה לדבריו של מנהיג אופוזיציה שאמר כי כוחות הביטחון מסתירים מהפקחים את הטנקים.

 

יועצת תקשורת בכירה היא שהרזאד ג'עפרי. מדובר בצעירה שזמן קצר לאחר סיום לימודיה בארה"ב הייתה למתמחה בחברת "בראון לויד ג'יימס" בניו יורק. אחר כך עברה לדמשק וגויסה ללשכת אסד. "נראה שהיא הצליחה להיכנס למעגל הקרוב של אסד", אמר ל"גרדיאן" גורם הנמצא בסוד העניינים. הוא ידע לספר כי היא זו שאמונה על קביעת הראיונות עבור הנשיא.

 

באחת מהתכתובות שלה עם הבוס לשעבר בחברת ייעוץ התקשורת האמריקנית, מייק הולצמן,

שלחה לו ג'עפרי סרטון המתעד כיצד אסד ורעייתו הפתיעו את הקהל בדמשק כשיצאו אליו בינואר. הולצמן שאל אותה בתגובה: "איך אסד ורעייתו? הם מרגישים יותר בטוחים בנוגע לתוצאה?". ג'עפרי השיבה: "כן התוצאה תהיה מדהימה. תמיד אמרתי לך. האיש הזה אהוב על אנשיו". הולצמן השיב לה בטפיחה וירטואלית על השכם: "נהדר. אני גאה בך. הלוואי שהייתי שם כדי לעזור".

 

יועצת התקשורת השלישית היא לונה צ'בל, שהייתה בעבר מנחה באלג'זירה. היא מעניקה תמיכה רבה לאסד ונוקטת בקו הנוקשה ביותר לגבי הכשלת כלי התקשורת האחרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אסד.
צילום: AFP, HO, SANA
טנק אמיתי בחומס
צילום: AFP
מומלצים