שתף קטע נבחר

המלכה ג'וליה. ראיון בלעדי ב"לאשה"

החיים של ג'וליה רוברטס דומים לאגדה, קצת כמו בסרט החדש בו היא מככבת "מראה מראה", עיבוד ל"שלגיה", בו היא משחקת את המלכה הרעה. האם היא כזו גם בחיים? האם גם היא, כמו הדמות מהסרט, עסוקה במראה שלה? זאת ועוד: מה הסיכוי שהילדים שלה יראו את הסרט? והאם יש פרינס צ'ארמינג?

מיליוני ילדים (אבל לא רק) בעולם יראו בקרוב את הסרט החדש "מראה, מראה – הסיפור האמיתי", עיבוד מודרני ל"שלגיה" (הקלאסיקה של האחים גרים), בו מגלמת ג'וליה רוברטס את דמותה של המלכה המרשעת, שמתעמרת בשלגיה היפה. אבל שלושה ילדים חמודים לא יורשו לראות את הסרט: התאומים הייזל ופין בני התשע והנרי בן הארבע. לאמא שלהם, אגב, קוראים ג'וליה רוברטס והיא נחושה בדעתה שהשלושה לא יראו בקרוב את הסרט. "אני חושבת שאני לא אומרת דבר אחד חיובי בסרט כולו", היא אומרת בראיון בלעדי ל"לאשה", שנערך בסוויטה מפוארת בבית מלון בסנטה מוניקה. "ובכלל, אני מעדיפה שהם יראו כמה שפחות סרטים וטלוויזיה".

 

את מגבילה את הצפייה שלהם בטלוויזיה?

"אנחנו בוחרים להם תוכניות וסרטים שנראים לנו מתאימים וחינוכיים. אבל באופן כללי אנחנו יותר אנשים של ספרים. מדי ערב אני מקריאה להם סיפור לפני השינה, תוך כדי שאני עורכת את הטקסט לפי מה שמתאים לגילם".

 

קצת מוזר שילדים של כוכבת קולנוע וצלם קולנוע מוגבלים דווקא במה שהוא לחם חוקם של הוריהם.

"אני אוהבת סרטים, גדלתי על טלוויזיה, אבל אני מאמינה שיש לזה זמן ומקום. יש כל כך הרבה דברים טובים לעשות עם ילדים, שדני (מודר, בעלה של רוברטס. ק"א) ואני מעדיפים - סיפורים, שירים, שיחות. כשהם יתבגרו, הם יבחרו לצפות במה שהם רוצים".

 


ג'וליה רוברטס. מצנזרת לילדים את הסיפורים לפני השינה (צילום: רויטרס)

 

ג'וליה לעולם לא מתחרטת

אין ספק שמאז הולדת התאומים ג'וליה רוברטס הורידה הילוך. אחרי להיטים ענקיים ושוברי קופות שמיצבו אותה כאחת השחקניות המרוויחות והמצליחות בהוליווד וחביבת הקהל בעולם כולו, רוברטס החלה לבחור בקפידה יתרה את הסרטים שהיא עושה, כשהיא מעמידה תנאים ברורים לכל הפקה בה היא משתתפת: הסרט יצולם בקיץ, בזמן החופשה של הילדים, שיצטרפו אליה לרוב ימי הצילום. ובגלל שהיא ג'וליה רוברטס, אף אחד לא אומר לה לא.

 

כך היה גם על סט "מראה, מראה" (שעלה בסוף השבוע על מסכינו). במשך חודשים ארוכים הילדים בילו איתה בצילומים. אבל אמא ג'וליה, קפדנית שכמותה, מספרת: "הם התרוצצו על הסט וראו אותי בתלבושות הענקיות, שמלות עתירות בד ותסרוקות גבוהות, אבל ברגע שהתחלתי להצטלם ולהגיד את הטקסט, דאגתי שהם יורחקו מטווח שמיעה".

 

כן, זו ג'וליה רוברטס, גרסת 2012. לא עוד המאמי של אמריקה, כי אם קודם כל מאמא ג'וליה. בפגישה איתה היא אפילו לא מנסה להסתיר שכרגע, ולמעשה כבר כמעט עשור, האמהות היא הדבר שהכי מעניין אותה בעולם. "אני בוחרת להישאר בבית יותר", היא מודה ללא קושי.

 

איך את בוחרת את הסרטים שתשתתפי בהם?

"אני תמיד יודעת ומחליטה כשאני מגיעה לעמוד האחרון של התסריט אם אעשה את הסרט או לא", רוברטס אומרת בנחישות. "אני מאוד עקשנית. אני לא ניתנת לשכנוע ואני לעולם לא מתחרטת אם השתתפתי או לא השתתפתי בסרט".

 


ג'וליה רוברטס ב"מראה, מראה". "בחיים האמיתיים אני מעדיפה מכנסיים" (צילום: יח"צ)

 

 

לג'וליה אין תלונות

גם הקריירה של ג'וליה רוברטס נחשבת למטאורית ואפילו לסיפור אגדה. בגיל 44 היא עדיין מחזיקה בתואר השחקנית המרוויחה בהיסטוריה של הוליווד. היא זכתה באוסקר ("ארין ברוקוביץ") והייתה מועמדת פעמיים נוספות ("מגנוליות מפלדה" ו"אישה יפה"). אחרי שנים עמוסות עם תפקידים ראשיים בשוברי קופות, למשל "החתונה של החבר שלי", "נוטינג היל", "תיאוריית הקשר", "לישון עם האויב", "תיק שקנאי", "לתפוס את הכלה" ואחרים.

 

בשנים האחרונות השתתפה במעט סרטים, ביניהם "לאכול להתפלל לאהוב", "משחק כפול" עם קלייב אוון, ו"לארי קראון" עם חברה הטוב טום הנקס, שגם ביים והפיק את הסרט. בדרך גם היו לה כמה תפקידי אורח בסרטים של חברים, כמו "ולנטיינ'ס דיי" ו"מלחמתו של צ'ארלי ווילסון" של גארי מארשל, הבמאי של "אישה יפה".

 

את מסכימה עם הדימוי לפיו הקריירה שלך היא סוג של אגדה?

"אולי. סך הכול אני מרגישה שכל מה שבאמת רציתי לעשות בקריירה הסתדר לי, אין לי תלונות, ועד היום לא באמת הצלחתי למצוא דרך להסביר למה זה קרה דווקא לי. היום אני מרגישה הרבה יותר בעלת ביטחון עצמי ודרייב לעשות את העבודה שאני אוהבת ולהאמין בכך שאני יכולה לעשות אותה.

 

אני לא חושבת שדברים קרו לי במקרה או נפלו עליי מהשמים. מדובר בהרבה עבודה קשה והתמדה לאורך השנים. אם כבר מדברים על אגדות, אני חושבת שהקשר האמיתי היחיד שלי אליהן הוא, שאני אדם אופטימי במובן העמוק של המילה, וזה הדבר הכי משמעותי באגדות".

 


ג'וליה רוברטס. "אני בן אדם אופטימי, קצת כמו באגדות" (צילום: AFP)

 

 

פעם ראשונה שהיא מרשעת אמיתית

הבחירה בג'וליה רוברטס להיות המלכה המרושעת והאובססיבית כלפי בתה החורגת שלגיה (בגילומה של לילי קולינס), לא ברורה מאליה. זו הפעם הראשונה שהיא מגלמת דמות רעה במהותה. "אנשים כל הזמן אומרים לי את זה", היא מציינת, אבל פתאום נזכרת: "קיבלתי גם הרבה תלונות על הדמות שגילמתי ב'החתונה של החבר שלי' שעשתה דברים איומים ונוראיים, כשניסתה לגרום לחתונה להתבטל".

 

אבל הדמות ההיא לא הגיעה לרמות הרשע של המלכה, שמשפיטה את הממלכה כולה כדי לממש את מאוויה, כולאת את שלגיה במרתף ומתעללת במשרתיה. ואגב, נראה שנהנית מכל רגע.

 

"בהחלט! זה הכיף בלגלם תפקיד כזה. החוקים של העולם האמיתי לא חלים כאן, הדמות כל כך לא מציאותית, יכולתי להגיד ולעשות כל מה שרציתי, בלי לחשוב איך אישה מסוימת הייתה מתנהגת במציאות, כי הדמות שלי קיימת רק באגדות".

 


ג'וליה רוברטס עם לילי קולינס ב"מראה, מראה" המשעשע. גם בחיים היא מצחיקה

 

 

המלכה גם מתעסקת באובססיביות במראה שלה ומשקיעה מאמצי־על להישאר יפה. זה משהו שאת מכירה ממציאות חייך?

"היה במאי שביקש ממני להסיר את נקודת החן שיש לי מתחת לעין ועוד אחת שיש לי איפשהו בפנים, הוא אמר שהן נראות כמו לכלוך".

 

ומה עשית?

"כפי שאת רואה, הן עדיין כאן".

 

את בעד בוטוקס וניתוחים פלסטיים?

"אני חושבת שאני עוד לא בדיוק בגיל המתאים כדי לנקוט עמדה בנוגע לניתוחים ושאר טיפולים. למזלי, יש לי גנטיקה מצוינת. אני לא מבלה יותר מדי זמן מול המראה, רק מה שאני חייבת, ונכון לעכשיו - אני מרוצה".

 

מה את עושה בכל זאת בגזרת הטיפוח?

"אני משתמשת הרבה במוצרי 'לנקום', וזה עובד", היא אומרת בפסקנות, וזה המקום לציין שהיא אחת הפרזנטורית של החברה מזה שנתיים.

 


ג'וליה רוברטס. "אני עוד לא בגיל לדבר על ניתוחים פלסטיים" (צילום: AP)

 

היא כל כך יפה

ואפרופו טיפוח ומראה: בשנה שעברה שמה נכרך בשערורייה בבריטניה, שם הסירו פרסומות בכיכובה בתואנה שריטוש פניה בפוטושופ היה מוגזם עד כדי לא־אנושי.

 

כשהיא יושבת מולי, אני נזכרת בפרשייה ולא מבינה: היא הלוא כל כך יפה במציאות, הרבה יותר מאשר על המסך הקטן והגדול גם יחד, וזה מפתיע אותי, כי אני מעריצה גדולה של רוברטס ולא תיארתי לעצמי כמה היא יכולה להיות יפה במציאות: מאופרת בטבעיות ובעדינות, עיניה מודגשות מעט ושפתיה, אלה שהקנו לה את החיוך המסחרי בעל הסימן הרשום, משוחות בליפסטיק בגוון טבעי.

 

שערה, שהחליף גוונים רבים לאורך השנים, חזר לצבעו הענברי וכעת הוא מפוזר ועשוי בקפידה בגלים מדויקים. אבל הדבר המפתיע ביותר על ג'וליה: כמה שהיא דקיקה! היא לבושה בשכבות, אולי כדי להסתיר את רזונה המוגזם, בגוני לבן ושמנת, ולרגליה נעלי אוקספורד בצבע חום בהיר. גם נעליה השטוחות לא מצליחות להסתיר את גזרתה התמירה. בקיצור, כשהיא נכנסת לחדר, אי אפשר לטעות: היא כוכבת, בכל רמ"ח איבריה והווייתה.

 

וכך, אפילו העיתונאי המנוסה ביותר, מתרגש מעט. אני, אודה בזאת מיד, התרגשתי במיוחד. קולי, שנשבר לפתע, הסגיר אותי. התנצלתי, נבוכה, וג'וליה הביטה בי ואמרה "זה בסדר, מותק", כשהיא הנידה בראשה לעומתי וחייכה אליי את חיוכה המפורסם. זה היה רגע נדיר: אחרי סדרה של תשובות קצרצרות, שהורכבו ממילים ספורות בלבד שנאמרו בקוצר רוח ניכר, לפתע יצא ממנה רוך, כמעט אמהי, וסוף־סוף התגלתה ג'וליה האנושית, זו שמיליוני אנשים התאהבו בקסמה.

 

איך הילדים שלך מתמודדים עם אמם המפורסמת?

"הו, זה קל. הילדים שלי פשוט לא מבינים שאני מפורסמת, זה לא חדר לחייהם עדיין. אני חושבת שהם צעירים מכדי להבין את זה, בשבילם אני פשוט אמא שלהם".

 

את רוצה לומר לי שאתם יכולים ללכת לטייל או לבקר בגן חיות כמו משפחה רגילה?

"אנחנו מאוד משתדלים. פה ושם מזהים אותי וקוראים בשמי, אבל בשבילם זה לא משנה אם אני ג'וליה רוברטס או רובינסון. דני ואני מדברים על זה שכשהם יהיו בגיל ההתבגרות נצטרך להתמודד עם שלושה טינייג'רים ועם העובדה שהם יבינו מה ההורים שלהם עושים לפרנסתם".

 

היא מעדיפה לשמוע את האמת

בשעה שבסרט סיפור האהבה המרכזי הוא בין שלגיה והנסיך (בגילומו של ארמי האמר, ששיחק ב"הרשת החברתית"), בחיים האמיתיים לרוברטס יש את הפרינס צ'ארמינג הפרטי שלה – דני מודר, אותו הכירה על סט הסרט "המקסיקני" ב־2001. היא הייתה אז גרושה מזמר הקאנטרי לייל לאבט ואחרי סדרה של מערכות יחסים כושלות ובריחה מחתונות, והוא היה נשוי לוורה סטיינברג. אחרי שעזב את אשתו למענה הם התחתנו וכיום הם מתגוררים עם שלושת ילדיהם בחווה בניו מקסיקו. יחסית למשך החיים הממוצע של בני זוג בתחום הבידור, זוגיותם, הגם שידעה עליות ומורידות, נחשבת למצרך נדיר בהוליווד.

 

אפרופו אגדות, את מאמינה בקלישאה "הם חיים ביחד באושר ועושר עד עצם היום הזה".

"בואי נגיד ככה: אני מאמינה שזוגיות ארוכה יכולה להפוך את החיים לשמחים יותר".

 

ומה לגבי פרינס צ'ארמינג?

"מעולם לא חיפשתי את הנסיך מהאגדות, כי המציאות מורכבת יותר וכך גם האנשים".

 

אם כך, דני מודר בעלך הוא הנסיך לו ייחלת כל חייך?

"דני הוא האדם הכי קרוב אליי. אנחנו מתייעצים הרבה והוא האיש שאני הכי סומכת על דעתו. לפעמים יש לו ביקורת עליי, אבל אין לי בעיה זה. אני תמיד מעדיפה לשמוע את האמת, לא משנה מה תהיה. תמיד הייתי כזו, גם עם המשפחה ועם החברים ועם אנשים שאיתם אני עובדת".

  


ג'וליה רוברטס עם מעריצים. "אני תמיד מעדיפה את האמת" (צילום: רויטרס)

 


פורסם לראשונה 18/03/2012 00:01

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ג'וליה רוברטס. במציאות, היא יותר יפה מאשר על המסך
צילום: AP
ג'וליה רוברטס עם בעלה דני מודר. 3 ילדים שלא יראו את הסרט החדש, בינתיים
צילום: gettyimages
ג'וליה רוברטס בתפקיד המלכה המרושעת
צילום: gettyimages
ג'וליה רוברטס עם ריצ'רד גיר ב"אישה יפה". אחר כך אמרו שהקריירה שלה היא אגדה
פוסטר הסרט
ג'וליה רוברטס עם החבר הטוב ג'ורג' קלוני. כאן ב"אושן 11"
לאשה בפייסבוק
מומלצים