שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בלעדי: החדש של שלום חנוך להאזנה מלאה

  שלום חנוך ו-ynet מזמינים אתכם להאזין ל"יציאה 2", אלבום חדש המשותף לו ולמשה לוי, אותו הקליטו במהלך שנתיים של הופעות. בנוסף מצרף חנוך כמה מילים על המחשבות מאחורי השירים - וגם: קליפ חדש בבכורה. האזנה נעימה!

  כבר שנים, יותר מעשר, שאנחנו והדרך והערב- נפגשים. לאורך זמן והופעות הקלטנו לפעמים. ככה נאספו עוד ועוד שירים וביצועים. איכשהו, רק עכשיו מצאנו זמן לבחור 12 מתוכם - וליצור אלבום נוסף, דומה אבל אחרת, של חלון ללא מסגרת, גם הוא נושא את הכותרת: "יציאה".

   

  "בואי לרקוד"

  את בואי לרקוד הלחנתי בלונדון למילים שכתבתי באנגלית. חזרתי לישראל ופה בהתכנסות של חברים - מאיר, דורי, יענקלה, הגיטרה ואני - נוצרו המילים של השיר בעברית. פשוט.

   

  "שיר ללא שם"

  שיר ללא שם התחיל גם הוא כמנגינה. הועדתי אותה ליהודית. חשבתי שכדאי והצעתי למאיר לכתוב מילים. הוא כתב בלדה יפהפייה על שלושה בעלי מקצוע ונערה... נעזוב את זה. זה היה כבד. אז כתבתי אני. 

   

  "הבלדה על יואל משה סלומון"

  יואל משה סלומון הוא אחד מפירות היצירה שעלו בעבודה המשותפת של אריק ושלי. יום אחד הוא נתן לי טקסט שהגיע אליו ונכתב על ידי יורם טהר-לב. סיפור יפה עם קצב טוב, ישבנו והדלקתי את הטייפ, לחצתי הקלטה ושרתי את השיר. לאריק.

   

  "Daja Vu"

  חיברתי את השיר הזה כפרודיה בסגנון לטיני רך עד כדי חוליו אגלסיאסיות. למרות מאמציי השיר התקבל בחום וברצינות.

   

  "דיאלוג"

  אהבתי היא מוסיקה. אני נושם צלילים. הנופים שלי - הרמוניה, פעימות, מילים, בגוף ראשון, בגוף שני, שלישי. ו.. קבלו את אלונה טוראל על פנדר רואודוס.

   

  "פתוחים לאהבה"

  זהו שיר לא רציונלי חוץ נורמלי ואין מקום לראות בו הצעה לא מגונה! אבל לא, לא זאת הכוונה. אם יש עוד אפשרות אחרת, זאת דילמה

  מהורהרת על הטבע. על כוחו של ההרגל. טוב שיש. אם זה מרגיע. אבל איך נוכל להתחדש...?! 

   

  "בלי לומר מילה"

  לא פעם בהופעה אני מוצא את עצמי מציין שהשיר הזה נכתב לפני מלחמת לבנון הראשונה. הראשונה, אני שומע הד: הראשונה... הראשו...

  נה...

   

  "כמו בשירים"

  אחרי הופעות, מאחורי הקלעים, בדרך אל היציאה אנשים באים אליי, אומרים תודה, ומספרים על חוויות שמתקשרות אצלם לשיר והם נושאים אותו איתם גם בהמשך הדרך.

   

  "כל פעם קצת יותר"

  בשנת 1997 הקלטנו בתוך עשרים ימים 20 שירים לאלבום ערב ערב. מול עינינו פרח נגן חצוצרה, נער בן 17 שנולד לקוסמות. אבישי כהן שמו. לציון עשור ליציאה הזמנו אותו להתארח. שאלתי מה אתה בוחר והוא ענה: "אני מתגעגע ל'כל פעם קצת יותר'".

   

  "קולות בערפל"

  אם אפשר גם ליוצר להסתכל כאָב על מדפיי ארון שיריו, למצוא עצמו שולף אחד מאלה שנותרו בצל. בשיר הזה מתארחת גליה חי עם הויולה. עד צמרמורת, בחיי.

   

  "היה כדאי"

  בדרך כלל זה הפיצוי. השיר שלפניו הוא "א-לי-מות". צריך הרי לשוב מהר למציאות, לאטימות. אין כל רע בחזרה דרך הסלסה, רומבה, סמבה, איי... כבר הולכים הביתה, רק עוד שיר ודי.

   

  "אגדת דשא"

  אגדת דשא. כן, מכירים. כולם מכירים. השארנו כמה משפטים פתוחים שישמעו אתכם שרים. אקורדיון על משה, לי המיתרים. דשא, משמרות, מאיר, חברים. כמו שגם אתם הייתם, כמו בשירים.

   

  האלבום "יציאה 2" ייצא לחנויות ב- 19 במרץ (ב'). ההופעות הקרובות של שלום חנוך עם משה לוי יתקיימו ב-22 במרץ בפאב ה"דיר" בנען, ב-30 במרץ בהיכל אומניות הבמה ב"ש, ב-31 במרץ באודיטוריום עכו - וב-7 באפריל ב"ברלה", קיבוץ להבות חביבה.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אדם "נישמע", סיון מגזניק, רזי לבנת
  שלום חנוך. יציאה במתנה
  צילום: אדם "נישמע", סיון מגזניק, רזי לבנת
  לאתר ההטבות
  מומלצים