שתף קטע נבחר

כך מבריח ליאו מסי נשק למורדים בסוריה

המהומות האלימות במדינה לא פוסקות, וכלי התקשורת הממלכתיים מצאו את האשמים: כדורגלני ברצלונה, שפריסתם על המגרש מייצגת את נתיב הברחות הנשק למורדים נגד משטר אסד. צפו בסרטון ששם ללעג את התעמולה הסורית

ליאו מסי מבריח נשק למורדים בסוריה? כך לפחות נטען באחד מהערוצים הממלכתיים בסוריה, שעסק בתפקידה של התקשורת בבואה לסקר את מהומות הדמים במדינה. "ההטעיה התקשורתית", פינה יומית בערוץ א-דוניא, נועדה להראות כיצד כלי התקשורת הערביים "מסלפים את העובדות". קטע מאותה פינה ששודר בחודש דצמבר ועסק במערך של קבוצת הכדורגל ברצלונה ממחיש יותר מכול את הפער העצום שנוצר בסוריה בין גישת המשטר למציאות בשטח.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

בתחילת הפינה המדוברת, מוצגת שקופית שבה כתוב: "אנחנו לא מפריכים או מאמתים ידיעות, אלא דנים, מנתחים, ונותנים לכם לשפוט". על פי המגיש, בעתיד יתברר כיצד ערוצים כמו אל-ג'זירה ואל-ערבייה סילפו את העובדות והסתירו חלקים קריטיים מהאמת. "התרגלנו לכך", הוסיף.

 

שחקני ברצלונה "מבריחים נשק":

 

 

בהמשך, הוצג קטע ממשחק כדורגל בין ריאל מדריד וברצלונה, שבמהלכו, הסביר הקריין, ניתן לראות את הולכת השולל של ערוץ אל-ג'זירה. המערכים הספורטיביים על המגרש הוצגו כמפה סמויה של נתיב הברחות הנשק למורדים נגד אסד. המבריחים, על פי הקריין, מיוצגים על ידי שחקני ברצלונה - ומיקום אמצעי הלחימה תלוי בנקודה שבה נמצא הכדור על המגרש.

 

ליאו מסי, על פי הפינה, מייצג טרוריסט. המכשולים בדרכו להעברת הנשק היו שחקני מדריד וכשהארגנטיאי משחרר לבסוף את הכדור, סימן שהנשק הגיע לידי המורדים בדיר א-זור. שער של ברצלונה, על פי אותה תצוגה, ממחיש את הגעת אמצעי הלחימה ליעדם.

 

הסרטון נצפה על ידי מאות אלפי גולשים, וכלי תקשורת שונים בעולם הערבי לעגו לאפשרות שהקטע הספורטיבי מייצג יותר מהנראה לעין. בעיתון אל-חיאת פרסמו כתבה בנושא, תחת הכותרת הצינית: "ערוץ א-דוניא מאשים את ברצלונה וריאל מדריד בקשירת קשר נגד סוריה". בעיתון הסעודי אל-מדינה, הופיעה הכותרת: "האשמת מסי

בהברחת נשק למורדים בסוריה".

 

אין זו הפעם הראשונה שערוץ א-דוניא הציג אירועים ספורטיביים ככלי למזימה נגד סוריה. במסגרת אותה פינה, הוסבר בעבר בהרחבה כיצד שדרן הספורט של אל-ג'זירה שידר במגמתיות משחק כדורגל בין נבחרות סוריה ובחריין במסגרת הטורניר הקדם-אולימפי, במטרה להסית נגד סוריה. בכפוף לכך, הוצג השדרן כמי שמנסה להראות שהקהל הבחרייני הפסיק לעודד את נבחרתו וצועק כביכול קריאות נגד אסד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בשאר אסד
צילום: AP
צילום: AFP
ליאו מסי
צילום: AFP
מומלצים