שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  עזרת גברים: 5 סיבות לחוסר חשק מיני אצל הגבר

  לא מדברים על זה כמעט, אבל 20% מהזוגות בישראל סובלים מבעיות במיטה שמגיעות דווקא מהצד הגברי. ב-82% מהמקרים, טיפול נכון ויעיל יחזיר את החשק מיני. ד"ר דניאל דריי עם סיבות והצעות לפתרון

  כולנו מכירים את אין סוף הבדיחות על אותו מסכן שלאשתו הפולנייה תמיד כואב הראש. כולנו נדים בראשנו ומשתתפים בצערו של עוד גבר שנפל למלכודת של התחמקויות, סירובים תירוצים ותסכולים. מעט מאוד מתבדחים על תופעה הפוכה ונפוצה לא פחות: בקרב 20% מהזוגות, זהו הבעל שנמנע מאינטימיות מינית עם בת זוגו.

   

  עוד בנושא:

  סובלת מחוסר חשק? נסי תוסף טסטוסטרון

  תמיד פולני: 10 סימנים שאין לה חשק מיני

  מה לעשות כשהחשק נעלם?

  כשהטיפול המיני מצליח, הדרך לאושר סלולה

   

  זו לכאורה בעיה שלא קיימת מאחר ולא מדברים עליה, אבל בחדרי חדרים קיימים בתים בהם הגבר סובל מחוסר מוחלט של חשק מיני כלפי בת זוגו. התופעה אינה מתאפיינת בגיל ספציפי, וניתן לפגוש גברים בכל הגילאים שסובלים מהבעיה.

   

  מותק, לא הערב. כואב לי הראש

  המאפיינים של חוסר חשק בגברים באים לידי ביטוי בתדירות נמוכה של קיום יחסי מין, וכאשר הגבר לא מתלונן ולא סובל מחסרונו של המגע המיני, להפך - הוא מנצל כל הזדמנות להימנע מיחסי מין, כולל שימוש בתירוצים כמו: כאבי ראש, ימי הוסת של האישה, בעיות בעבודה ועוד.

   

   

  במקרים כאלו ההשלכות על בת הזוג עלולות להיות הרסניות, לפגוע קשות בחוסן הנפשי, בביטחון העצמי ובליבידו שלה, ואף לגרום לה לרגשות אשם קשים, מאחר ולרוב, נשים רגילות לקחת את האשמה על עצמן. אז מה עושים כשהבעל מתחמק?

   

  ראשית, שימי לב מתי התחילה ההתרחקות שלו. מתי הפכתם מזוג שמקיים יחסי מין פחות או יותר סדירים, לזוג שלא עושה זאת כלל, ומתי הפסיק להיות איכפת לו שאתם מקיימים יחסי מין פחות ופחות. נסי ליזום שיחה בעניין, בתנאים לא מאיימים, כלומר לא במיטה אלא במקום חיצוני, על כוס קפה, ושימי לב לתגובה הראשונית והאינסטינקטיבית שלו לנושא.

   

  אם השיחה הזו הגיעה אחרי שנים של קשר זוגי ומיני טוב, הוא אמור להיות שמח ולשתף פעולה ברצון עם היוזמה שלך לפתור את המשבר המיני ביניכם. גברים לא תמיד יודעים איך וממי לבקש עזרה. נשים לעומת זאת, הרבה יותר בשלות לגשת לרופא או לאיש מקצוע, כדי לפתור בעיות. הן יודעות שיש פתרונות, ויודעות למצוא את איש המקצוע המתאים לכל בעיה.

   

  שימו לב, המודעות היא הצעד הראשון לפתרון, ויש לצאת מתוך נקודת ההנחה הראשונית כי אין גבר ללא חשק מיני. החשק פשוט לא נמצא כרגע או נמצא במקום אחר, וצריך להחזיר אותו. בעיה של חוסר חשק אצל גברים, נובעת ממקורות נפשיים, רפואיים או זוגיים.

   

  82% מהמקרים מטופלים בהצלחה

  גבר שמאשר בשיחה את העובדה שהוא באמת לא מעוניין במין כמו פעם, והוא היה רוצה לחזור לתפקד עם אשתו, הוא מועמד נפלא לטיפול שעתיד להצליח. בתחילת הטיפול חשוב לי להבין באיזה סוג של גבר ושל בעיה מדובר, והאם גבר זה רוצה להציל את נישואיו ומאיזו סיבה. כך, כמטפל, אדע מיד האם הוא שייך ל-82% של הגברים שהטיפול בהם נושא פירות ומצליח. להלן מספר סיבות לחוסר חשק מיני, שניתן לטפל בהן בהצלחה.

   

  1. פער בין אבהות חדשה למיניות שלמה יותר אצל האשה

  לעיתים מרגיש הגבר תחושה של מיצוי מיני, ופער שקשור לצורך שלו להתביית, לפתח קריירה ולהיות אב, בעוד האשה מרגישה בטוחה יותר ופתוחה יותר מבחינה מינית בתוך הזוגיות. כך, בעוד הוא חש שובע מקיום יחסי מין, אשתו מגלה עניין מחודש במיניות.

   

  2. לידה של ילד חדש במשפחה

  לידה יכולה להשאיר את בן הזוג בצד. הוא נשאר חסר אונים, מסתגר ומתנתק. לעיתים מדובר אף במה שמכונה: "נפגע חדר לידה", שמתקשה להתקרב לאשתו לאחר שראה אותה יולדת.

   

  3. מניעת סקס כאמצעי הענשה

  ישנם גברים שמשתמשים במניעת מגע וסקס מבנות הזוג שלהם, כדי שיוכלו להעניש אותן ולשלוט לפחות על תחום זה בחייהם, לאחר שהם מרגיש שהן משתלטות ומנהלות את חייהם המשותפים.

   

  4. חרדת ביצוע

  גבר שמפחד להיכשל בתפקוד המיני שלו, ולכן הוא מתבייש, מתרחק ונמנע מכל מגע. בעיות של זקפה ושפיכה מוקדמת או מאוחרת, יכולות לפקוד כל גבר

  בכל שלב בחייו.

   

  5. ירידה הורמונאלית

  גבר מתבגר, שסובל מירידה הורמונאלית ברמת הטסטוסטרון החל מגיל 45, עשוי לסבול מאובדן חשק מיני. סיבות נוספות הן דיכאון, חרדה או לחצים חיצוניים. הטיפול בבעיות הללו הוא נפשי, מיני וזוגי. הטיפולים משלבים עזרה תרופתית כדי להשיב את האיזון ההורמונאלי יחד עם האיזון הרגשי, הזוגי והמיני בין בני הזוג.

   

  אני לא יודע מה יש לי. פשוט לא בא לי (צילום: shutterstock ) (צילום: shutterstock )
  אני לא יודע מה יש לי. פשוט לא בא לי(צילום: shutterstock )

   

  מקרים אבודים

  לעומת זאת, אם הגבר מתכחש למצבו, מוצא סיבות להאשים את האישה ומתעלם או מסרב להכיר ולפתור את הבעיה, סביר להניח שיש כאן בעיה חמורה שהסיכוי לפתור אותה קלוש. במקרים כאלו לאחר ייעוץ או טיפול זוגי, הפתרון היחיד שימצא לרוב, יהיה "פירוק החבילה".

   

  אם בן זוגך נמנע מהשיחה שאת יוזמת בכדי לפתור את בעיית חוסר החשק שלו, אם הוא משתמש בתירוצים, מאשים רק אותך או טוען שבכלל אין בעיה, יכול להיות שהוא שייך לאותם 18% מהגברים שמעולם לא חשקו בבת הזוג איתה הם בחרו לחיות, ואז כנראה שהחשק המיני שלהם בא לידי ביטוי מחוץ לזוגיות, ואין ברצונם או בכוונתם לשנות דבר.

   

   

  אותם 18% מהגברים נמנעים מקשר מיני עם בת הזוג בדרך כלל בגלל מבחר סיבות, ביניהן: נטייה הומוסקסואלית, אופי בוגדני-סדרתי, התמכרות לאוננות, פורנו או נערות ליווי, ואי פיתוח רגשות של אהבה כלפי האשה. למשל, גבר שכבר לא אוהב את אשתו או לחילופין - גבר שמעולם לא חשק באשתו, ובחר בה מסיבות תועלתיות בלבד.

   

  מאחר ואין למדע הרפואה ולא לענף הפסיכולוגיה, פתרון לחוסר אהבה, המקרה נדון לכישלון. עם כל הרצון הטוב, לא אוכל להחזיר את התשוקה והרגש למקום שמעולם לא היו בו. כנראה שהגבר הזה שייך לאותם 18% מהגברים שבזוגיות שלהם לא צריך לטפל בכיוון המיני בכלל, אלה לעמת אותם ואת בת הזוג עם המציאות הזוגית שלהם, ולהביא אותם להחליט ממקום מטופל על המשך הקשר.

   

  אבל רובם המכריע של הזוגות יתקלו במהלך החיים בירידה בחשק של אחד מבני הזוג, אך אם אהבתם וחשקתם אחד בשני פעם, ואם אתם רוצים להישאר יחד ולהיות מאושרים, טיפול קצר יכול להחזיר את הקסם שהיה ביניכם.

   

  בהצלחה!

   

  לכל הכתבות, העדכונים והסקרים - כנסו לעמוד המעריצים שלנו בפייסבוק  

   

  ד"ר דניאל דריי – רופא, סקסולוג, טיפול זוגי ומיני. מנהל "תורת היחסים" – פורטל מיניות וזוגיות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  לא בא לך? אתה בטוח? ואם נעשה את הדבר הזה שאתה אוהב?
  צילום: shutterstock
  צילום: גבי מנשה
  ד"ר דניאל דריי
  צילום: גבי מנשה
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים