שתף קטע נבחר

שליש מהתקיפות המיניות ב-2011 - נגד ילדים

במרכזי הסיוע לנפגעי תקיפה מינית התקבלו כ-3,000 פניות על תקיפות שבוצעו ב-2011. ביותר משליש מהמקרים הקורבנות היו ילדים. הנתונים פורסמו לרגל מבצע התרמה

יותר משליש מהמתלוננים על תקיפות מיניות שאירעו ב-2011 היו ילדים - כך עולה מנתונים שפרסם היום (א') איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, לרגל מבצע ההתרמה השנתי למרכזים שמתקיים בימים אלה.

 

עוד בערוץ החדשות:

הקשישים נפגעו מהאש יום לפני סגירת בית האבות

מת מפצעיו הנער שנפל בטיול שנתי בערבה

 

בשנה שעברה התקבלו במרכזי הסיוע כ-3,000 פניות מצדם של קורבנות תקיפה מינית שהתלוננו על תקיפה שאירעה במהלך 2011, וב-1,173 מהמקרים היה מדובר בילדים ובני נוער.

 

מדי שנה מתקבלות בקווי החירום של מרכזי הסיוע כ-40 אלף פניות, חלק מהן מגיעות מאותו מתלונן. ב-2011, כ-60 אחוז מהדיווחים היו על פגיעה מינית בקטינים, אבל בחלק גדול מהמקרים מדובר בתקיפות שבוצעו בשנים קודמות.

 

32 אחוד מהפונים דיווחו על תקיפת ילדות מתחת לגיל 12, ועל פי הנתונים רוב התקיפות של ילדים

עד גיל 12 התרחשו בתוך הבית. כרבע מכלל הפונים למרכזי הסיוע דיווחו על מקרים על גילוי עריות. ב-57 אחוז מהמקרים של תקיפת ילדים מתחת לגיל 12, מדובר בגילוי עריות.

 

כמחצית מהפניות של נפגעים בני 18-13 דיווחו על אונס, ניסיון אונס ואונס קבוצתי. 18 אחוז מהפגיעות המיניות שדווחו בבני 18-13 התרחשו בתוך מוסד חינוכי. ב-63 אחוז מהמקרים של פגיעה בילדים מתחת לגיל 12, הורים ובני משפחה הם אלה שפנו למרכז הסיוע.

 

מרכזי הסיוע ברחבי הארץ מקיימים הרצאות בבתי ספר, הכשרות לצוותים חינוכיים-טיפוליים וסדנאות להעלאת המודעות בקהילה. באיגוד אומרים כי 15 אחוז מהפניות של בני נוער לקווי הסיוע הן בעקבות סדנאות הסברה, וכי הגברת המודעות והענקת כלים לזיהוי ולהתמודדות עם הנושא יסייעו בצמצום ממדי התופעה. קווי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית הם 1202 לנשים ו-1203 לגברים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים