שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  צילום: דני זודקביץ'

  מתי כספי וריקי גל: "לא צריך לשנות את השירים"

  האיחוד המצופה של מתי כספי וריקי גל במופע "מה זאת אהבה" לא הביא עמו שינויים מרחיקי לכת בביצועי השירים הנפלאים מלפני 25 שנה. "זו אותה התלהבות ואותה תשוקה" אומרת גל אצל קוטנר. צפו בה ובכספי בביצוע מרגש ל"ילד אסור ילד מותר"

    

  25 שנים אחרי שיצאו עם המופע המשותף שלהם "מה זאת אהבה", מתי כספי וריקי גל שבו לאחד כוחות עם עיבודים חדשים אך נאמנים למקור של אותם השירים הנפלאים שהניב שיתוף הפעולה שלהם בעבר: מ"מה זאת אהבה", ל"מערבה מכאן", "ילד אסור ילד מותר", "הצער לא רב היגון לא קודר" ועד "נערת רוק" ועוד.

   

  עוד לפני תחילת סיבוב ההופעות המשותף, התארחו השניים

  באולפן "מוזיקה היום" של יואב קוטנר ודיברו על האיחוד ועל ההתלבטויות בנוגע לשינוי החומרים המקוריים והתאמתם לימינו אנו. כשנשאל עד כמה טבעי היה לשוב לשירים אלו והאם מדובר בתחושה של לחזור לרכוב על אופניים, השיב כספי: "זוכרים את זה, אבל האופניים של לפני 25 שנה לא דומות לאופניים של היום".

   

  גל הבהירה כי העיבודים בסך הכל נשארו נאמנים למקור. "לא צריך לשנות, אלו אותם שירים, כמו שזוכרים אותם בדיוק. פה ושם חצי טון למטה, או טון אחד למטה אבל בסך הכל זה אותם שירים עם אותה התלהבות מצידי, אותה תשוקה", אמרה, והבטיחה גם ביצוע ל"נערת רוק", למרות הסתייגויותיו של כספי, שהלחין את השיר הפרובוקטיבי. "בגילי היום, אם הייתי קורא את אותו טקסט, לא הייתי מלחין אותו", אמר כספי, "הראייה שלי את העולם, היא שונה קצת".

   

  אז השניים אולי ימשיכו להיות חלוקים בדעתם בנוגע לביצוע של "נערת רוק" על הבמה, אבל אצל קוטנר הם שילבו כוחות כדי לבצע את "ילד אסור ילד מותר" שהלחין כספי למילים של יעקב גלעד. ביצוע מרגש, על כך אין מחלוקת. את הביצועים ליתר השירים של השניים תוכלו לראות כאמור בסיבוב ההופעות שיפתח במוצאי שבת הקרובה (24.3) בשעה 20:30 בהיכל נוקיה

   

  צפו בכל הביצועים והרגעים מהאולפן של קוטנר

  התוכנית "מוזיקה היום" משודרת בימי א' ב-15:00 בגלי צה"ל

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אבי חי
  מתי כספי. לא כמו לרכוב על אופניים
  צילום: אבי חי
  צילום: אבי חי
  ריקי גל. עדיין נערת רוק
  צילום: אבי חי
  לאתר ההטבות
  מומלצים