שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  גמילה מחיתולים: בדקנו 8 ישבנונים - מה הכי טוב?
  עם בוא האביב ממהרים הורים רבים לפתוח בתהליך גמילה מחיתולים, ומחפשים את המוצר היציב והנוח ביותר עבור הפעוט שלהם, שהולך לבלות זמן לא מבוטל בשירותים. בחנו ישבנונים ומקטיני אסלה מסוגים שונים, אילו מהם עשו את העבודה?

  עם בוא האביב נפתחת גם עונת הגמילה מחיתולים: הטמפרטורות העולות מאפשרות להשאיר את הילדים נטולי שכבות בכלל ומכנסיים בפרט, והורים רבים מתחילים להרגיל את הפעוטות להשתמש בשירותים "של הגדולים" במקום לעשות את צרכיהם בחיתול.

   

  כיוון שמדובר בריצות תכופות אל חדר השירותים ובישיבה ממושכת (במקרה הטוב) על האסלה, מחפשים ההורים ישבנון יציב ואיכותי שיוביל את הפעוט בבטחה ובנוחות אל הגמילה.

   

  גמילה מחיתולים - איך מתחילים?

   

  מלבד אינספור תחתונים ומכנסיים להחלפה, עולם המוצרים לגמילה נחלק לשתי קטגוריות עיקריות: ישבנונים ומקטיני אסלה ניידים.

   

  ישבנונים מלאים כוללים גם מדרגה או שתיים המסייעות לילד לטפס אל המושב, ואילו מקטיני אסלה ניידים מאפשרים שימוש נוח גם מחוץ לבית כך שהילד יכול להישאר תמיד על אותו מושב מוכר ונוח.

   

  שמונה מוצרים נמסרו לבחינה להורים לפעוטות, בנות ובנים, המצויים בשלבי גמילה מחיתולים. הקריטריונים העיקריים שנבדקו היו נוחות שימוש ויציבות המתקן על האסלה, וכמובן גם הרכבה וקיפול, קלות הניקוי ועוד. ואלה התוצאות:

    

  מקטין אסלה תרמו בייבי

   (צילום: ג'ני לוי) (צילום: ג'ני לוי)
  (צילום: ג'ני לוי)

   

  מה? מקטין אסלה מעוצב וצבעוני, עשוי פלסטיק תוצרת צרפת.

   

  בדקנו: זהו מקטין האסלה היחיד שנבדק אשר אינו מונח על המושב עצמו, אלא בינו ובין פתח האסלה. מצב זה "נועל" את מקטין האסלה במקומו כך שאינו יכול להחליק וליפול. הדבר הפך את המוצר לבטיחותי במיוחד, בעל יתרון על פני מקטיני אסלה אחרים ונוח לשימוש עבור הפעוטה בת השנתיים שהתנסתה בו.

   

  למקטין האסלה משענת גב קטנה מאחור ומעין ידית אחיזה קדמית, המאפשרים לפעוטות לשבת בנוחות בשירותים הרגילים. במחיר הזה, ציינו ההורים, מדובר במוצר אטקרטיבי במיוחד ויעיל מאוד.

   

  מחיר: 25 שקל

   

  איפה משיגים? רשת שילב

   

     

  מקטין אסלה TIGEX

   (צילום: טלי גרנות) (צילום: טלי גרנות)
  (צילום: טלי גרנות)

   

  מה? מקטין אסלה עשוי פלסטיק שקוף תוצרת צרפת.

   

  בדקנו: בת שנתיים ו-7 חודשים שמחה מאוד לשבת על מקטין האסלה, שנראה ידידותי ואפילו היה בצבע האהוב עליה. המקטין התברר כיציב ובטיחותי, והתאים בגודלו היטב לאסלה. הישיבה עליו הייתה נוחה לפעוטה והיא לא התקשתה להטיל בו את מימיה.

   

  ההורים מדווחים כי היתרון הגדול הוא שלא ניתן לרדת ממקטין האסלה ללא עזרת מבוגר, ומבחינתם זהו פלוס רציני כשמדובר בילדה פעלתנית וחסרת סבלנות שרוצה לרדת אחרי שניות ספורות של ישיבה. לדבריהם הם מתכוונים בהחלט להשתמש במוצר בעתיד, גם ביציאה מהבית.

   

  משענת הגב, לדברי הנסיינים, מיותרת ולא נעשה בה שימוש. בהיבט הרגליים שלא אמורות לגעת בשירותים, העניין מקבל לדבריהם ציון בינוני. הרעיון יפה, אבל הביצוע אינו כפי שנראה בתמונה: אמנם הרגליים מורמות מעט למעלה, אך הפעוט יכול לגעת בקלות בשירותים אם ירצה.

   

  מחיר: 40 שקל

   

  איפה משיגים? רשת דוקטור בייבי

   

   

   

  ישבנון דובי KiddyLoo

   (צילום: ג'ני לוי) (צילום: ג'ני לוי)
  (צילום: ג'ני לוי)

   

  מה? ישבנון צבעוני שצורתו עוטפת את הפעוט בזמן ישיבה על האסלה ואמורה לתרום להרגעותה. משטח הישיבה נועד להיות רך ונעים למגע, ומונע החלקה נמצא על המדרגה ובתחתית הישבנון.

   

  הישבנון ניתן להתאמה בשני גבהים, בעל ידיות ארגונומיות להחזקה נוחה על ידי הפעוט.

   

  בדקנו: הישבנון דורש הרכבה, מעט מורכבת יותר מאשר במוצר מקביל שנבחן. ניתן להתאים את גובה המדרגה בהתאם לגובה הפעוט ויכולת הטיפוס שלו. המושב עצמו הוא בין המוצלחים שראינו, עוטף את הפעוט מכל הכיוונים ומאפשר ישיבה בטוחה ונוחה, עם ידיות גדולות בצדדים להיאחז בהן וכן ידית קדמית.

   

  למרות לשונית שאמורה להיצמד למושב האסלה מבפנים ובכך לייצב עוד את הישבנון, הוא עדיין מתנדנד בטיפוס של פעוטה בת שנתיים ו-8 חודשים. רגלי הישבנון הדקות מצוידות במונעי החלקה, אך אם היו בעלות שטח פנים רחב יותר בוודאי היו נהנות מאחיזה טובה יותר ברצפת החדר.

   

  המוצר מתקפל כך שתופס פחות מקום בחדר השירותים וניתן להציב לצד האסלה, ומתנקה בקלות.

   

  מחיר: 150 שקל

   

  איפה משיגים? רשת שילב

   

   

  ישבנון KidsKit

   (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  (צילום: ירון ברנר)
   

  מה? ערכת גמילה שהיא למעשה שלושה מוצרים: ישבנון עם מדרגה לטיפוס, "מנמיך אסלה" שבה הסיר נמצא בתוך מקטין האסלה והילד מתרגל ישיבה בשירותים בגובה נמוך, וסיר נשלף נייד. 

   

  אם מרכיבים את הישבנון, ניתן לבחור את גובה המדרגה וגובה מקטין האסלה, בהתאם לצורכי הילד וחדר השירותים. קל לניקוי ומתקפל, כך שתופס פחות מקום בחדר השירותים. על המדרגה גומי מונע החלקה.

   

  בדקנו: המוצר דורש הרכבה, אך ההוראות ברורות ומאוירות היטב. בעת ההרכבה יש לבחור אחד משני המצבים הראשונים (ישבנון או מושב עם סיר), וכל מעבר נוסף בין המצבים דורש פירוק והרכבה מחדש. גם את גובה המדרגה המבוקש יש לקבוע בעת ההרכבה.

   

  הישבנון יציב יחסית, המדרגה הרחבה ומונעת-ההחלקה והידיות הגדולות עזרו מאוד לפעוטה בת שנתיים ו-8 חודשים לטפס אל המושב, והיא השתמשה באלה בקלות. המנח האמצעי, שבו משתמשים בסיר אך בגובה שהוא מעל הקרקע מיוחד ונוח לקטנים יותר שעדיין חוששים לשבת בשירותים. הישבנון מתקפל וחוסך מקום באמבטיה, ופשוט לניקוי.

   

  מחיר: 120 שקל

   

  איפה משיגים? קומת התינוקות והילדים בקיקה

   

   

  מקטין אסלה לורה סוויסרה

   (צילום: אבי ולדמן) (צילום: אבי ולדמן)
  (צילום: אבי ולדמן)

   

  מה? מקטין אסלה נייד מעוצב וצבעוני, מתקפל ומתאים לנסיעות ולטיולים.

   

  בדקנו: הורים לבת שנתיים ו-8 חודשים מתארים כי מדובר במוצר מצוין כאשר יוצאים מחוץ לבית: מקטין האסלה מתקפל בקומפקטיות רבה, קל לנשיאה ומתאים לכל תיק כמעט שעמו יוצאים החוצה. מקטין האסלה נשלף מהתיק בעת הצורך, וחלקיו מתקבעים כך שלא יתקפל שוב בעת השימוש.

   

  עם זאת, הספוגיות שבתחתית מקטין האסלה, שנועדו למנוע החלקה שלו על המושב, לא ייצבו אותו מספיק והוא עדיין החליק מעט תחת תזוזות הפעוטה.

   

  הנסיינים דיווחו כי בבית אמנם יעדיפו פתרון קבע יציב יותר, אך בחופשות ונסיעות לבתים של אחרים ישתמשו במוצר כדי לאפשר לילד ישיבה נוחה בשירותים ולהמעיט במגע עם האסלה במקרה שמדובר במקום ציבורי.

   

  מחיר: 49 שקל

   

  איפה משיגים? חנויות למוצרי תינוקות ובאתר החברה

   

    

  מקטין אסלה Pottete

   

  מה? מקטין אסלה וסיר נייד מתקפל, עשוי פלסטיק קשיח וכולל ידיות אחיזה. מלבד סיר רב-פעמי קל לניקוי, מצורפות לערכה שקיות חד-פעמיות מתכלות ואטומות לריח ולנוזלים, אשר בהן יכול הילד לעשות את צרכיו בכל מקום בחוץ ולאחר מכן ניתן לקשור ולהשליך לפח.

   

  בדקנו: כמקטין אסלה, דיווחו הוריו של הנסיין בן השנתיים כי מדובר במוצב יציב מאוד בזכות שתי ה"כנפיים" העשויות פלסטיק המונחות על מושב האסלה הרגיל. כאשר משתמשים במוצר כסיר נייד, כנפי הפלסטיק הן הרגליים שעליו הוא עומד (כיוון שלא נבחנו כאן תכונותיו כסיר, הם ציינו רק כי מדובר ברעיון ייחודי המתאים מאוד לשימוש בחוץ ובנסיעות).

   

  המוצר עשוי פלסטיק עמיד, קל לנשיאה ומתנקה בקלות.

   

  מחיר: 99 שקל

   

  איפה משיגים? בחנויות נבחרות או באתר החברה

   

   

  ישבנון Toyli של ליטף

   

  מה? ישבנון הכולל שתי מדרגות וידיות המאפשרות לילד (בשלב שבו הוא מסוגל לכך) לטפס ולהתיישב בעצמו על מקטין האסלה. המוצר כולל גם סיר נשלף, המאפשר להשתמש בו בנפרד או כשהישבנון מקופל, ולנקות אותו בקלות.

   

  המוצר אינו דורש הרכבה, מתנקה ומתקפל היטב ואינו תופס מקום רב בשירותים.

   

  בדקנו: תאומים בנים בגיל שנתיים התנסו בישבנון ושמחו מאוד על אטרקציית המדרגות, והסתייעו בהן כדי לטפס. הסיר הנשלף עוזר להראות להם את ה"תוצרים" ולעורר בהם עניין בתהליך הגמילה, וגם מרגיע את החשש שלהם מליפול לתוך השירותים.

   

  חיסרון המוצר בכך שהוא אינו יציב מספיק בעת שמושען על האסלה הרגילה, והדבר נבדק באסלות סטנדרטיות בשני בתים שונים. הדבר מורגש במיוחד בעלייה במדרגות, כיוון שהישבנון מתנדנד.

   

  לדברי ההורים הישבנון מותקן בקלות, מתקפל וחוסך מקום ואיכות החומר והפלסטיק טובה.

   

  מחיר: 90 שקל

   

  איפה משיגים? "בייבי קלאב" פתח תקווה

   

   

   

  מקטין אסלה GETTY

   

  מה? מקטין אסלה מרופד ורך עשוי PVC היגייני, מאויר ומעוטר בצבעים חיים, קל מאוד לניקוי. ניתן להשיג בשלושה צבעים: ירוק, כתום ותכלת.

   

  בדקנו: מקטין האסלה נוסה בשלוש אסלות סטנדרטיות, ובכולן נמצא קטן מדי, כך שכל תזוזה של הנסיינית בת השנתיים וחצי גרמה לו ליפול בזווית אל תוך השירותים ולא לאפשר בו שימוש נוח ובטוח. לדברי ההורים, הגודל שאינו מתאים מוציא מכלל אפשרות את השימוש במוצר.

   

  למקטין האסלה מצורפת ידית פלסטיק קטנה שניתן לחבר בקדמתו ב"קליק" ולאפשר לילד אחיזה נוספת בידיו. המושב מרופד בצורה נעימה, קל משקל וקל לניקוי.

   

  מחיר: 60 שקל

   

  איפה משיגים? רשת טויס אר אס

   

      

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Index Open
  סיר נשלף עוזר להראות להם את ה"תוצרים" ולעורר בהם עניין בגמילה
  צילום: Index Open
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים