שתף קטע נבחר

קצינים במיל': תנו לוינר להיות קצין חינוך ראשי

במכתב לראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל ביקשו הקצינים להתעלם מהפרסומים על אל"מ ארז וינר, שבטיוטת דו"ח המבקר נכתב כי אסף מידע מכפיש על לשכת ברק. "איננו יכולים להשלים עם אפשרות שקצין כה מוערך עלול בסופו של יום לשמש כשעיר לעזאזל"

קבוצת קציני מילואים שלחו היום (ד') מכתב לראש הממשלה, לשר הביטחון, למבקר המדינה ולרמטכ"ל בנוגע למעורבותו של אל"מ ארז וינר בפרשת "מסמך הרפז". כך נודע ל-ynet. הם קראו לקברניטים לאפשר לוינר, ששימש כעוזר של הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, להמשיך לשרת בצבא ולקדם את מינויו לקצין חינוך ראשי.

 

  • לקריאת המכתב במלואו - לחצו כאן

 

"אנו קוראים לך להפריד את הפרשייה האחרונה מן השיקולים העלולים להשפיע על מינויו העתידי של אל"מ וינר, ולאפשר לו להמשיך לתרום לצה"ל ולמדינה ולקדם את מינויו לקצין חינוך ראשי, כמתוכנן", כתבו 13 קצינים ששכרו את שירותיו של יועץ התקשורת אמיר דן. בין הקצינים, שניים בדרגת אלוף משנה ועוד 9 בדרגת סגן אלוף, שמעידים כי וינר שימש בעבר כמפקדם בחטיבה 408 במשך מספר שנים. לדבריהם, הם כתבו את המכתב לאור "פרסומים העלולים להשפיע על גורלו כמפקד בצה"ל", בעקבות דו"ח מבקר המדינה הצפוי להתפרסם בקרוב.

 

בטיוטת הדו"ח שהגיש לאחרונה, קבע מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס כי "אווירת המלחמה" בין לשכתו של הרמטכ"ל ללשכת שר הביטחון הזיקה למדינת ישראל. הוא מתח ביקורת על התנהלות לשכתו של אשכנזי, ובמיוחד על עוזרו וינר,

שעמד בראש קבוצת אנשים אשר עסקו באיסוף חומר מכפיש על שר הביטחון ולשכתו. בטיוטה, הנפרסת על-פני 200 עמודים, מתוארת לפי גורמים שראו אותה "אווירת מלחמה" בין לשכת הרמטכ"ל לשעבר לבין לשכתו של שר הביטחון.

 

"כמפקדי מילואים בצה"ל איננו יכולים להשלים עם אפשרות שקצין כה מוערך עלול בסופו של יום לשמש כשעיר לעזאזל", כתבו הקצינים במכתב. לדבריהם, מדובר בקצין "איכותי, מוערך ונערץ", שתרם רבות לצבא, אך בפרסומים האחרונים בנוגע לפרשה מסתמן "כמי שעלול להינזק קשות, רק בשל העובדה שמילא תפקיד בלשכת הרמטכ"ל". אפשרות זו, כתבו הקצינים, "מקוממת אף יותר, לאור העובדה כי אל"מ וינר עבר את כל בדיקות הפוליגרף והחקירות ללא רבב".

 

עודד סבוראי, עורך דינו של וינר, אמר כי "ההתארגנות והפנייה איננה על דעתו, אם כי הוא מעריך את ערך הרעות המקבל ביטוי בהקשר זה. אל"מ וינר אומר שהעניין עומד ותלוי בפני מבקר המדינה, והוא מרכז את כל מאמציו בהכנת תשובה למבקר, המתארת את המציאות כהווייתה, ומקווה ומאמין שישפיע וישנה".

 

בהכנת הידיעה השתתף יואב זיתון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אל"מ ארז וינר
צילום: שאול גולן
מומלצים