שתף קטע נבחר

תלמידי ירושלים מחזירים את הפרפרים לעיר

בבית הספר המדעי טכנולוגי בפסגת זאב ישנה מעבדה בה מרפאים צמחים ומחזירים את הפרפרים אל השכונה. המטרה? "לחזק את המערך האקולוגי של בעלי החיים בשכונה, תוך חשיפת הילדים לבעיות אקולוגיות"

בית הספר המדעי טכנולוגי בפסגת זאב בירושלים, מתגאה בבועה אקולוגית - חממה בה תלמידים חוקרים ועוסקים בנושאים אקולוגים, שמשדרגת את חווית הלמידה ומקרבת את הילדים לסודות החיים והטבע. קפצנו לבקר במקום כדי להבין במה בדיוק מדובר. 

 

 

הבועה משמשת כמעבדה פעילה הכוללת נישות אקולוגיות שונות ובעלי חיים. במסגרתה התלמידים אף מרפאים צמחים ובסיום התהליך מוכרים אותם לקהל הרחב. הכסף משמש לשדרוג ופיתוח החממה. "מדובר במרכז שמשרת לא רק את בית הספר, אלא את כל תושבי השכונה", אומר יותם פפור, מדריך במקום. "אנחנו מנסים לחזק המערך האקולוגי של בעלי החיים בשכונה, תוך כדי שהילדים נחשפים לבעיות האקולוגיות וכל מה שקשור בנושא הקיימות".

 

מחזירים את הפרפרים

מכיוון שלא מעט פרפרים בישראל נמצאים בסכנת הכחדה - אחד היעדים שהתלמידים הציבו לעצמם הוא להחזיר את הפרפרים אל השכונה.

 

כנרת מימון תלמידת כיתה ו' בבית הספר, תיארה בפנינו את התהליך למימוש החזון: "קיימת בעיה שאין אצלנו הרבה פרפרים בטבע. לכן אנחנו מגדלים פרחים שמושכים פרפרים. את אותם פרחים אנו מפזרים בכל רחבי פסגת זאב ומקווים שהפרפרים יחזרו לחיות בשכונה. אנחנו לא יכולים לחיות בלי הטבע, הוא חלק מאיתנו ואנחנו צריכים להקשר אליו ולהבין אותו".

 

במסגרת שבוע החינוך בירושלים שיחול בשבוע הבא, תתאפשר הצצה לתוכניות הייחודיות לתלמידים ולהורים במוסדות שונים בעיר. בשבוע זה יחשפו התלמידים לנושאים הקשורים בחקר הטבע, בוטניקה מדע וטכנולוגיה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
בועה אקולוגית בפסגת זאב
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים