שתף קטע נבחר

יעל פוליאקוב: מעלמה בדיכאון לאייקון אופנה

עד גיל שלושים סבלה יעל פוליאקוב מדיכאון וחרדות ולא ידעה שאפשר לחיות אחרת. בזכות טיפול נפשי ייחודי היא הצליחה בשנים האחרונות לכתוב סדרת טלוויזיה מצליחה, להתמודד עם מותו של אביה בלי להתפרק, להתאהב, ולמצוא את האושר בדברים הקטנים. עכשיו היא מככבת בקמפיין חדש ומוכיחה שאפשר להפוך לאייקון אופנה גם בגיל 35

בקיץ האחרון היו ליעל פוליאקוב שתי סיבות טובות להתמוטט. היא גמרה לכתוב את העונה השלישית של "הכול דבש", ואפילו התענגה על התוצאה, אבל לא תיארה לעצמה שהמשבר בטלוויזיה המסחרית יגיע עד דלתה. כשב"רשת" החליטו שלא להמשיך עם הסדרה, היא בהחלט הופתעה. ואם זה לא מספיק, גם הזוגיות שלה הסתיימה. אבל פוליאקוב, בגרסתה המוארת, לא נתנה לעצמה ליפול. גם כשהאהבה מתה והקריירה תקועה, הראש נשאר מעל המים.

  

"אני כבר לא נבהלת", היא מחייכת. "נכון שלא ציפיתי לביטול העונה השלישית, וברור שזה מתסכל, אבל אני מטופלת, ולכן הנפילות מתקצרות ואני מתאפסת מהר יותר. אני לא נופלת למקומות של 'מה קרה לי', 'למה קרה' או 'אני ממוטטת'. כשזה קרה, הפעלתי את הראש והתחלתי לפתח רעיונות ולזוז הלאה. זה שיעור שאני צריכה לעבור".

 

את לא כועסת?

"אני לא מאשימה אף אחד ולא כועסת. זאת הטלוויזיה וככה היא מתנהלת היום. זה נופל וזה עולה, והכול לטובה. אני לא מבסוטה רק כשאני מקבלת מחיאות כפיים. אני מוחאת לעצמי כפיים כל יום".

 


 

רציתי לחזור לקלילות ולצחוקים

את הזמן שהתפנה מנצלת פוליאקוב (35) לכתיבת תוכנית מערכונים עם אילן פלד (הפיילוט צולם ממש לאחרונה), לשיתוף פעולה טלוויזיוני עם עידו רוזנבלום (שהיא עדיין לא יכולה לדבר עליו), לזמן איכות עם בנה יונתן בן העשר וחצי, ולצילומי קמפיין שיקי לקניון רמת אביב. חוזה הטאלנט שהיה לה ב"רשת" עד לפני כשנה אפשר לה לקחת פסק זמן ולשמור על רווחה כלכלית. עכשיו היא כותבת סדרה חדשה, אבל על "הכול דבש" היא עדיין לא ויתרה, והיא גם מקווה למכור אותה לחו"ל. "הסדרה היא הדבר הכי יקר לי בעולם", היא מבהירה. "אני רוצה לסיים אותה כמו שצריך, כי זה משהו אישי שלי, שלא קשור דווקא לפרנסה".

 

מה תכננת לעונה השלישית?

"רציתי לחזור לקלילות ולצחוקים. הסדרה בעונה הזו צוחקת עליי. המשפחה שלי בסדרה אומרת: 'איזה באסה, פולי הביא כבוד למשפחה, ומה שיש לנו עכשיו זה את יעל שעושה בושות'. אני צוחקת גם על עולם הסלביות והפפראצי. אני גדלתי עם אבא שחקן, ולא היה לזה זכר בבית. כשאבא שלי ראה שאני נכנסת למקצוע שלו, הוא כל הזמן אמר שזה כולה עבודה. המסך יורד, אתה חוזר הביתה, יש לך ילדים ומשפחה, וזה העניין".

 

לא שהמסר הזה הקל עליה את דרכה. פוליאקוב, תמיד בתו של השחקן ישראל (פולי) פוליאקוב, שהלך לעולמו לפני ארבע שנים וחצי, גדלה בצהלה, ילדת סנדוויץ' בין האחים איתמר (36), קבלן, נשוי ואב לשניים, ואריאל (28), גיטריסט שהשתלב לאחרונה בלהקת "מופע הארנבות של ד"ר קספר". שלושתם, היא אומרת בחיוך, מרדו בהורים ומיררו את חייהם.

 


עם אבא פולי, ז"ל (צילום: ענת מוסברג)

 

"אבא שלי היה איש משפחתי, היה לו חשוב שנהיה בני אדם, אבל אנחנו היינו נוראיים. אני, למשל, לא רציתי ללכת לבית הספר. אבא היה איש של שיחות, ואמא אמרה: 'אם לא תיתן להם מכות, זה לא יעבוד'. אבל הוא התעקש: 'לא, אני אדבר איתם'. אני דווקא מאמינה שהוא היה צריך להוריד לנו איזה כפכף. לאבא היה שולחן ארוך בחדר האוכל, וכשהיינו קטנים הוא תמיד אמר שהוא רוצה למלא אותו בילדים אבל לאט לאט הוא נרגע. היינו שלושה כמו שישה ומרד ההתבגרות שלנו היה לו קשה מאוד. כשראו את זה בסדרה, זה היה מצחיק, אבל במציאות זה לא היה מצחיק".

 

איך נראים היום החיים במשפחה בלי אבא?

"בהתחלה הייתה טלטלה רצינית, היה ריחוק, כל אחד לקח את זה אחרת. הרי מי שהחזיק אותנו בחגים היה אבא. עכשיו אנחנו חוזרים לעצמנו והיחסים מתהדקים. הסדרה הייתה מראה לדברים שקרו, איך אחד האחים ממשיך בחיים, השני בדיכאון והשלישי כועס. כעסו עליי בבית על הדברים שכתבתי".

 

הייתי כונפה מוות, ויאללה, נגמר

במסגרת תפקידה כפרזנטורית של קניון רמת אביב היא לא רק מככבת בקמפיין אלא גם מנצלת את לשונה המושחזת לכתיבת בלוג אופנה משעשע לדף הפייסבוק של הקניון (אפשר גם לקבל באפליקציה לסמארטפון) ובין היתר משתעשעת בזיכרונותיה כברווזון מכוער עם פצעי בגרות ושיער מצמר פלדה.

 

"הקמפיין בא לי בטיימינג מעולה, שמחתי מאוד ללכת לקראת זה. אני צוחקת על ההתעסקות שלנו הנשים באופנה, במראה, בבגד, ברזון ובשיק או לא שיק, אבל קודם כל אני צוחקת על עצמי. זה נורא פתטי, ההתעסקות החולנית האובססיבית שלנו במראה. כשאני ודורית בר־אור היינו במנזר במסגרת הסדרה 'פעם בחיים', לא הייתה שם מראה ולא היו בגדים ואיפור, וזה היה אושר. שם את מבינה כמה ההתעסקות המטופשת הזו לוקחת מאיתנו ביומיום.

 

ובכל זאת, זה כיף גדול לקנות בגד יפה ולהיראות טוב. זו הרגשה מדהימה, אבל היא צריכה להיות בפרופורציות. היום, לאט לאט, אני מבינה שיש גבול. בשנות העשרים התעסקתי בזה הרבה יותר".

 


עם החברה הטובה וגורו האופנה, דורית בר-אור (צילום: ענת מוסברג)

 

 

 

אבל גם בבלוג את ממשיכה לדבר על המראה שלך בגיל ההתבגרות. עוד לא נפרדת מהתקופה ההיא?

"נפרדתי. כמה אפשר לסחוב את זה? בסדר, הייתי כונפה מוות, ויאללה, נגמר. גם אני שמתי לב שטחנתי את זה הרבה בראיונות ואמרתי לעצמי: 'שחררי'. אבל זה באמת נורא טראומטי. מצד אחד, הייתי מקובלת, אבל מכוערת, ילדה עם חצ'קונים, ובגיל ההתבגרות זה קשה. זה יצר חוסר ביטחון. מצד שני, ככה אתה מתבגר אחרת, לטובה, מבחינת אישיות. אין לך ברירה אלא להסתכל פנימה וליצור משהו אחר. אבל זה מאוד כיף להיראות טוב יותר עם השנים. זה ממש עדיף".

 

מתי התרחש אצלך המהפך מהיותך מתלבשת סביר לאייקון אופנה?

"זה קרה לפני כמה שנים, כשהלכתי לדודו (השחקנית דורית בר־אור) וראיתי את הבגדים שהיא מעצבת. זה פתח לי לגמרי את הראש. הבנתי שאני צריכה להתייחס לאופנה בצורה אחרת. קודם נורא זלזלתי, הייתי אומרת לעצמי: 'אפשר לחשוב, בגדים, מה הטירוף הזה'. משהו ביצירתיות של דודו שינה אותי. אחרי זה פשוט העפתי את כל הארון שלי. זרקתי דברים שלא היו צריכים להיות שם, וגם שמלות שאני בוכה עליהן עד היום. שמלות טובות".

 


 

מחפשת את בן הזוג הנכון

פוליאקוב מכוונת את התודעה לאושר ולשפע כלכלי , אבל גם למציאת בן הזוג הנכון. בשנים האחרונות חוותה ארבע מערכות יחסים רציניות, ביניהן רן דנקר, למי ששכח. בן הזוג האחרון שלה היה אסי נקדאי, מבעלי הבר "סקס בוטיק" בתל אביב. כמה מבני הזוג גרו איתה ועם בנה בביתה השכור בצהלה. "אני לא עושה עניין, גרו איתנו וזה היה אחלה", היא מפטירה. עכשיו היא לבד, אבל מקווה לפגוש בקרוב את אבי ילדיה העתידיים.

 

"מערכות היחסים האחרונות שלי נגמרו כי לא ראיתי בהן המשכיות", היא מסבירה. "בגיל שלי אני לוקחת יותר אחריות, וכשאני מכירה מישהו, אני מסתכלת אם אני יכולה לחיות איתו. אני לא מבזבזת את הזמן, במיוחד אם רוצים עוד ילדים, ואני מתה לעוד ילדים. אבל אם אני צריכה לעבור עוד משהו בדרך עד הקשר הנכון, וזה בסדר, אני נהנית גם מהדרך".

 


 

| צילום: דביר כחלון

| הפקה וסגנון: ראובן כהן

| איפור: חן אלקבץ במוצרי "איב סן לורן"

| ריסים: ארדל

| שיער: לירז אגם לרמינגטון

| בגדים: VINCE לעמנואל, COOK EMMA לברנדי'ז, "דיזל" (קוקלציית "בלאק גולד")- קניון רמת אביב

| נעליים: מייקל קורס, Mמיסוני ל"פקטורי 54"

| שרשרת: אוסף פרטי, מארני ל-H&M
פורסם לראשונה 25/03/2012 01:44

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יעל פוליאקוב. בת 35 ושלמה עם עצמה
צילום: דביר כחלון
בתפקיד שולה נמירוביץ-נמיר עם השחקן אילן פלד שמגלם את מירי החד פעמית בסדרה "אחד העם 1"
צילום: ערוץ 2
יעל פוליאקוב. מספרת איך הפכה לאייקון אופנתי
צילום: נוי סלסקי
יעל פוליאקוב עם אבא פולי ז"ל
צילום: שרון בק
צילום: שמואל יערי
יעל פוליאקוב בתחילת הדרך. כונפה שאין לתאר (לדבריה)
צילום: שמואל יערי
לאשה בפייסבוק
מומלצים