שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

שי לפסח: מחיר החשמל יזנק באפריל ב-8.9%

חשבונות החשמל הגבוהים שנחתו בשבועות האחרונים בתיבות הדואר היו רק המנה הראשונה. החל מהחודש הבא יתייקר תעריף החשמל בסכום משמעותי נוסף. ה"נחמה": נמנעה התייקרות של 35%

המכה ה-11 של פסח: מליאת רשות החשמל אישרה היום (ה') העלאה של תעריפי החשמל בשיעור של 8.9%, זאת במקום העלאה של 35% שהיתה מתוכננת בעקבות הפסקת הזרמת הגז ממצרים, הידלדלות מאגר ים תטיס, עליית מחיר הדלק והמעבר לשימוש בחומרי גלם יקרים בייצור חשמל (דלקים ופחם). בכך תושלם התייקרות של כ-25% מאז סוף חודש אוגוסט.

 

 

כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, תעריפי החשמל יעלו בכמעט 9% החל מהחודש הבא בעקבות הסדר שוהשג בין חברת החשמל למשרד האוצר שמנע התייקרות של עשרות אחוזים. ההסדר כולל: מתן הנחה של 88% במס הבלו על הסולר לחברת החשמל ופריסה של תשלום חובות חברת החשמל בהיקף של 1.5 מיליארד שקל למדינה.

 

על פי החישובים שנעשו בחברת החשמל ובמשרד האוצר, תשלום חשבון חשמל ממוצע למשקי בית עומד כיום על שיעור של 355 שקלים לחודש ובעקבות ההתייקרות הזאת, יעלה חשבון החשמל הממוצע בהיקף של כ-30 שקל בחודש.

 

במהלך הדיון ניסו כמה מחברי המליאה לטעון כי ניתן להעלות את התעריף ב-6.5% בלבד. רוב חברי המליאה התנגדו להצעה זו בטענה כי היא מבוססת על תחשיבים שנעשו לפני שבועיים שלא הביאו בחשבון את התייקרות הדלק ואת כמות הגז שנותרה במאגר ים תטיס.

 

מאגר ים תטיס הוא המאגר היחיד כרגע שניתן להפיק ממנו גז טבעי לייצור חשמל, לאחר שייאזל הגז במאגר זה, תצטרך חברת החשמל להפיק אנרגיה מדלק לפחם שהינם מוצרים יקרים בהרבה ומזהמים יותר, זאת עד לתחילת 2013, אז צפוי לזרום גז טבעי ממאגר תמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חדר הבקרה של חברת החשמל
צילום: אלעד רובינשטיין
מומלצים