שתף קטע נבחר

איור: אופיר בגון

הפתקים מוכנים: ארבעה ימים להכרעה בקדימה

ההכנות לבחירות לראשות קדימה בעיצומן. בראש כל קלפי יעמוד עורך דין שישגיח על ההליך, שבסופו יוכרע אם ציפי לבני תמשיך לעמוד בראשות התנועה, או שתיאלץ לפנות את מקומה לשאול מופז. חברה חיצונית תפקח על טוהר הבחירות

הקרב על ראשות קדימה מתקרב לישורת האחרונה. כ-95 אלף בעלי זכות הצבעה מקרב מתפקדי המפלגה ייצאו ביום שלישי הקרוב אל הקלפיות ויכריעו בשאלה מי היה יושב ראש המפלגה הבא ומועמדה לראשות הממשלה: יושבת הראש הנוכחית, ציפי לבני, או שאול מופז.

 

עוד בנושא הפריימריז בקדימה:

 

בעשר בבוקר ייפתחו ברחבי הארץ 197 קלפיות שיפוזרו ב-104 אתרי הצבעה. בראש כל קלפי יעמוד עורך דין שישגיח על תקינות הליך הבחירות. לצדם יוצבו מאות חברי קלפיות וסדרנים, וחלק מהאתרים אף יאובטחו על ידי משטרת ישראל. הקלפיות צפויות להיסגר ב- 22:00.

 

ההכנות לבחירות ביום שלישי בעיצומן (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
ההכנות לבחירות ביום שלישי בעיצומן(צילום: ירון ברנר)

 

בימים הקרובים תשלים קדימה את הקמתו של "מרכז שליטה של יום הבחירות", אשר ימוקם בחולון, ואליו יזרמו הנתונים במהלך כל היום מנציגי ועדת הקלפיות.

 

בקדימה ציינו כי שכרו את שירותיה של חברה חיצונית על מנת לשמור על טוהר הבחירות. החברה תדאג לאיוש ושינוע של הקלפיות. בראש כל אתר הצבעה יעמוד כאמור עורך דין שתפקידו לפקח באופן הדוק על הליך ההצבעה באתר ולוודא כי הוא מתנהל בצורה מסודרת.  לכל אחד מהמועמדים תינתן אפשרות להציב נציג אחד מטעמו בכל קלפי לאורך היום,

וכן בשלב ספירת הקולות.

 

עם תום הספירה יעבירו עורכי הדין בחתימת ידם את תוצאות האתרים השונים ליו"ר ועדת הבחירות של קדימה, השופטת עדנה בקנשטיין, אשר תשהה במרכז השליטה בחולון. מיד לאחר מכן יועברו מהקלפיות ברחבי הארץ המעטפות, פתקי ההצבעה ופרוטוקול הקלפי לחולון, תחת פיקוח צמוד, לבדיקתה של יו"ר ועדת הבחירות ומשם יועברו למשמורת.

 

מוקדם יותר הודיע ח"כ אבי דיכטר כי הוא פורש מהמרוץ לראשות התנועה ומעביר את תמיכתו לשאול מופז. במסיבת עיתונאים משותפת אמר דיכטר כי הגיע להבנה שכוחו הפוליטי לא יספיק לו כדי לזכות בראשות התנועה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההכנות לבחירות בעיצומן
צילום: ירון ברנר
טלפונים למתפקדים. ציפי לבני
צילום: ירון ברנר
דו קרב מול לבני. שאול מופז
צילום: עופר עמרם
מומלצים