שתף קטע נבחר

שנת הפריפריה / על גמר הגביע בכדורסל נשים

עירוני קריית שמונה בדרך להנפת הצלחת בכדורגל, בכדורסל העניקה קבוצת הנשים של אשדוד תואר היסטורי לעיר תוך הצגת קבוצה מגובשת ומאוחדת

זוהי שנת הפריפריה בספורט הישראלי. בכדורגל עירוני קריית שמונה תניף את הצלחת ממש בקרוב, בכדורסל קבוצת הנשים של מכבי אשדוד זכתה אתמול (ה') בגביע ראשון למועדון ותואר היסטורי לעיר הנמל (שהיא העיר החמישית בגודלה בארץ).

 

עוד על היום ההיסטורי של אשדוד:

 

ארבע דקות וחצי לסיום המשחק, ואחרי עבירת תוקף נוספת של אשדוד, פנתה פלנט פירסון לקהל הצהוב-כחול שמילא את בית מכבי בראשון לציון וצעקה לו: Come On!. הם לא היו זקוקים ליותר מזה כדי להמשיך בשירה האדירה שלהם אתמול. ממש כמו הקהל שלה, שהעניק את הטון ביציעים, כך שלטו גם האשדודיות במשחק. מהשנייה הראשונה ועד לשריקת הסיום.

 

מובילת ליגת העל לנשים הציגה משחק קבוצתי נהדר, שלא היה חף מטעויות, אבל הראה קבוצה מלוכדת ומאוחדת מול קבוצת הבודדות של רמת השרון.

הפתיחה האדירה של אשדוד הכניסה את רמת השרון להלם, והתגובה של אורנה אוסטפלד הייתה להוציא ולהכניס שחקניות בסיטונאית בלי תמורה של ממש על הפרקט.

 

ג'יה פרקינס אחת אינה מספיקה, כשבראשידה אלוהים, תמרה יאנג, נטלי גליוק, אשלי שילדס, נעמי קולודני ופירסון משחקות כחבורה מתואמת ומנוסה. האדומות-לבנות שידרו פאניקה לאורך כל 40 הדקות, כמו המאמנת שעל הקווים, שלא מצאה תשובה לתרגילים של עדני דגן. עם שריקת הסיום לא הפסיקו לחגוג באשדוד, וגם הפציעה המוזרה של שילדס לא העיבה על כך.

 

כשהתפזר הקונפטי ואנשי בית מכבי החלו לנקות את הפרקט, מחה דגן עוד אגל זיעה מהמצח וחייך. הבת שלו כבר אמרה לו "תמהר, יש מכבי", אבל הוא רצה עוד כמה דקות כדי ליהנות מהגביע השביעי האישי שלו. 22 שנה אחרי שעשה זאת לראשונה עם בני יהודה, הוא רשם עוד אחד לאוסף. שבע משבע בגמר הגביע, הישג שכל מאמן היה חותם עליו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
מכבי אשדוד עם הגביע
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים