שתף קטע נבחר

צרפת: מורה הורתה לעמוד דקת דומייה למחבל

המורה אמרה לתלמידיה כי מוחמד מראח שרצח 4 יהודים הוא הקורבן בפרשה, וכי נשיא צרפת טופל לו האשמות שווא. תלמידים יצאו מהכיתה, והיא הושעתה. בפייסבוק הועלה עמוד מעריצים למראח, והוסר במהרה לבקשת פריז

בית ספר ברואן השעה השבוע מורה בת 56, אחרי שהורתה לתלמידיה לעמוד דקת דומייה דווקא לזכר המחבל מוחמד מראח, שרצח שבעה בני אדם, בהם שלושה ילדים יהודים ומורה בבית הספר "אוצר התורה" בטולוז. כך דווח היום (ו') בצרפת.

 

אחרי הדרמה בטולוז - כותרות אחרונות:

 

בבוקר יום רביעי השבוע, כמה שעות אחרי שהחל המצור של כוחות הביטחון על ביתו של המחבל מראח בטולוז, עמדו בכל בתי הספר בצרפת דקת דומייה לזכר קורבנותיו של מראח, שהספיק לפני מותו לתקוף שלוש פעמים.

 

אבל לפי דיווחים בצרפת, אותה מורה לאנגלית הורתה לתלמידיה לכבד בדקת דומייה דווקא את זכר המחבל, והאשימה את נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, בהמצאת קשרים בינו לבין ארגון הטרור אל-קאעידה.

 

כלי תקשורת בצרפת דיווחו כי לפי משרד החינוך, חלק מהתלמידים סירבו להישמע להוראת המורה, ונטשו את הכיתה. תלמידים בודדים נשארו בכיתה בניסיון להבין מה רוצה בדיוק מורתם. כמה מהנוכחים כתבו מכתב להנהלת המוסד, ובו סיפרו כי המורה טענה שמוחמד מראח הוא הקורבן בפרשה. המורה הושעתה מיד.

 

כוחות הביטחון של צרפת קיוו אמנם לתפוס את מראח בעודו בחיים כדי להעמידו לדין, אולם היו כבר אז מי שהביעו חשש שהוא יהפוך ל"גיבור"

עבור קיצונים ואיסלאמיסטים. אתמול דווח על אירוע מכוער אחר, כשקיצונים פתחו דף מעריצים לזכרו של מוחמד מראח בפייסבוק. העמוד נפתח זמן קצר אחרי ההודעה על מותו, ומשרד הפנים של צרפת מיהר לפנות להנהלת פייסבוק בבקשה שתסיר אותו מהאתר. ההנהלה נענתה כמובן.

 

בעמוד שנפתח לכבוד מראח הופיעה תמונתו מסרטון הווידאו שלו שפורסם השבוע ושבו הוא נראה נוהג במכונית. בזמן שהיה העמוד באוויר הספיקו להיכנס אליו כ-500 איש. הופיעו בו שלל הערות נגד משטרת הצרפת ובעד האיסלאם הקיצוני.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוחמד מראח. רצח שבעה בני אדם
צילום: AFP
שוטר מציץ מדירת המחבל
צילום: AFP
מומלצים