שתף קטע נבחר

דיווח בלבנון: הצועדים ביום שישי יגיעו רק לבופור

העיתון הלבנוני "דיילי סטאר" דיווח כי ההחלטה התקבלה כדי למנוע חיכוכים בגבול ישראל. מארגני הצעדה צופים כי 30 אלף משתתפים יגיעו ביום שישי הקרוב

למרות הצהרות קודמות כי ביום שישי הקרוב יצעדו מפגינים לבנונים לעבר הגבול עם ישראל, מתכוונים מארגני הצעדה להגיע עד הבופור, הנמצא מצפון לנהר הליטני. כך דיווחו הבוקר (שבת) כלי תקשורת בלבנון. 

 

לקראת יום האדמה - כתבות אחרונות ב-ynet:

"ישראל הזהירה את שכנותיה: אל תצעדו לי-ם"

מארגן הצעדה הפלסטינית לי-ם: 'לא נפעיל אלימות'

 

מקורות המקורבים למארגני הצעדה בלבנון אמרו לעיתון "דיילי סטאר" כי ההחלטה התקבלה לאחר שכמה ראשי ארגונים שאמורים להשתתף בצעדה ביקשו למנוע חיכוכים בגבול. ביום הנכבה בחודש מאי אשתקד, נהרגו על-פי דיווחים בלבנון 10 בני-אדם וקרוב ל-100 נפצעו בהפגנה ליד הכפר מרון א-ראס.

 

עם זאת, מקור אחר אמר לעיתון הלבנוני כי נבחנות שלוש נקודות סיום שונות לצעדה והן הוגשו לצבא לבנון. המקומות הם לפי הדיווח הבופור, בינת ג'ביל ונקורה. "אנחנו צריכים לבחור מקום שהוא לא כל כך קרוב לגבול, כדי שמאורעות השנה שעברה לא יחזרו על עצמם", אמר המקור.

 

הוועדה המארגנת את הצעדה בלבנון הודיעה בשבוע שעבר כי תושבים במחנות פליטים פלסטיניים בלבנון וממקומות אחרים ינסו להגיע לנקודה הכי קרובה לירושלים. אחת ממארגנות הצעדה, רימה דאוד, המתגוררת במחנה הפליטים שתילה, אמרה כי בצעדה אמורים להשתתף 400 פעילים בינלאומיים, שאמורים להגיע ללבנון ביום שני. להערכתה, בהפגנה בלבנון ישתתפו כ-30 אלף בני-אדם. היא הוסיפה כי פעילים מהעולם ינסו להגיע לישראל בטיסות ויהיו גם כאלה שיפגינו מול שגרירויות ישראל בעולם.

 

מהאר שיבתיה, איש פתח ממחנה הפליטים עין אל-חילווה, אמר כי נושא הצעדה יהיה אחדות הפלסטינים. "אנחנו נניף רק את הדגל הפלסטיני, לא של הארגונים הפלסטיניים. גם הסיסמאות יהיו של אחדות", הוא אמר. מארגני הצעדה, שמקווים כי היא תהיה שקטה, נערכים לעימותים ולמקום שבו היא תיערך הוזמנו אמבולנסים.

 

אתמול דיווח העיתון "א-שרק אל-אווסט" היוצא לאור בלונדון, כי ישראל שלחה

 אזהרות למדינות ערב, לרשות הפלסטינית ולחמאס לקראת "הצעדה העולמית לירושלים". לפי מקורות העיתון, ישראל הדגישה שהיא תראה בכל מי שיתקרב לגבולותיה כמסתנן ותפעל נגדו במלוא הכוח. לפי הדיווח, ישראל טענה שהצעדה אורגנה בידי גורמים עוינים והעבירה מסרים בעניין לממשלות סוריה, לבנון, מצרים, ירדן, לממשלת חמאס בעזה ולרשות הפלסטינית. במסר שהועבר דרשה ישראל מהערבים שלא לאפשר להסלים את המתיחות באזור באמצעות צעדות לעבר גבולותיה.

 

כפי הנראה, ממצרים ומסוריה לא ייצאו תהלוכות לכיוון ישראל, בשל המצב הפוליטי בשתי המדינות, ושם יסתפקו באירועים מקומיים.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפגינים בגבול לבנון ביום הנכבה
צילום: AFP
מומלצים