שתף קטע נבחר

3 נרצחו בסופ"ש: "העבריינים הערבים שולטים"

מלחמת חמולות עקובה מדם בלוד, חיסול ברחוב הומה אדם בטייבה ויריות אל מכונית בצפון. שלושה נרצחים ערבים בסוף השבוע: "הרצח הבא הוא עניין של זמן"

הלאל נאשף בן 38 מטייבה, יאסר אל-מרבוע בן 26 מלוד וטהא אבו-עיאש , בן 52 מעילוט - אלו קורבנות סוף השבוע לאלימות ההולכת ומסלימה ביישובים הערביים. התושבים מאשימים את המשטרה באוזלת יד, וגם במשטרה מודים - בהתייחסם לחיסול בלוד - כי "הרצח הבא הוא עניין של זמן. אין מי שישפיע על הצדדים".

 

המשטרה הציבה ניידות משטרה ליד מתחמי המגורים של משפחות אבו-גריבה ואל-מרבוע בלוד והחליטה להביא עוד כוחות לתוך לוד, בניסיון למנוע את הרצח הבא. היריבות בין שתי המשפחות כה חזקה, עד שבמשטרה כמעט הרימו ידיים בכל הנוגע לניסיון לארגן סולחה כפי שבוצע בעבר בין משפחות יריבות. "הבעיה שאין פה דמויות שיכולות להשפיע על מי מהצדדים", הסביר גורם המקורב לאחת המשפחות.

 

הלאל נאשף נרצח ברחוב הומה אדם בטייבה (צילום: אתר פאנט) (צילום: אתר פאנט)
הלאל נאשף נרצח ברחוב הומה אדם בטייבה(צילום: אתר פאנט)

 

בינתיים החלה המשטרה בגל מעצרים. שלשום (יום ו') נעצרו חמישה חשודים ממשפחתו של המנוח, יאסר אל-מרבוע. אתמול נעצר חשוד ממשפחת אל-גריבה, מוחמד. היחידה המרכזית הביאה אותו לבית משפט השלום בראשון לציון, ושם הוארך מעצרו בחמישה ימים. סנגורו, עו"ד שוקרי אבו-טביק, כפר בחשדות נגדו וטען: "הוא היה במעצר בית בשעת הרצח. בנוסף לכך, על ביתו נורו יריות. אין לי ספק שהוא ישתחרר בקרוב".

 

משטרת מרחב השרון מתמודדת אף היא עם מצב קשה. שלושה ערבים נרצחו החודש: סאבר ג'ואזי בן 22 מקלנסווה, סומיה חאסקיה בת 73 מטירה והאחרון היה הלאל נאשף מטייבה. התושבים כועסים על המשטרה וטוענים שהופקרו: "אם הם ימשיכו בהתנהלות הזו, יום אחד הם ייאבדו שליטה וכל הערים הערביות יהיו ערי פשע". שנת 2011 הסתיימה בשיא ארצי של 29 בני אדם שנרצחו בתחום משטרת מרחב שרון. רוב הרציחות במגזר הערבי. רובן לא פוענחו.

 

"אוזלת היד תחזור כבומרנג", טענו תושבים בטייבה (צילום: אתר פאנט) (צילום: אתר פאנט)
"אוזלת היד תחזור כבומרנג", טענו תושבים בטייבה(צילום: אתר פאנט)

 

הלאל נאשף חוסל במרכז טייבה, ברחוב הומה אדם. עובדה זו רק מגבירה את הזעם בקרב התושבים: "כבר מיליון פעם צעקנו ומחינו על מה שקורה בעיר. עכשיו זה כבר לא רק בטייבה, אלא גם בערים אחרות", אמר אחד התושבים. "אוזלת היד תחזור כבומרנג. המסר שהצעירים נחשפים אליו הוא שזה בסדר להיות עבריין, והמשטרה לא תעשה להם כלום".  

 

בשבוע שעבר קבעה נתיחת גופתה של סומיה חאסקיה מטירה שהיא נרצחה בביתה, כנראה במהלך שוד. תושבים אמרו שאולי הגיע הזמן להביא את השב"כ לחקור את מה שקורה בעיר. "הפשיעה משתוללת וצריך לשים לזה סוף. הבעיה שלאף אחד לא אכפת. השר לביטחון פנים ביקר בערים הערביות בשרון, ומה יצא מזה? כלום. המפכ"ל יוחנן דנינו אולי מבקר בערים מעורבות, אך אצלנו בערים אנחנו לא זוכרים שהוא הגיע לבקר. מפקירים אותנו".  

 

גם בצפון אין עדיין עצורים בעקבות רצח טהא אבו-עיאש, בן 52 מעילוט. הוא נמצא ללא רוח חיים לאחר שנורה ברכבו באזור שבין טמרה לכאבול. מפקד ימ"ר צפון, סגן ניצב מיכאל שפשק, ציין כי "מדובר באיש עסקים שהיה בבעלותו דיר כבשים. הוא עסק בגידול בעלי חיים. היה אדם מבוגר עם המון קשרים".

  

עובר אורח גילה את האיש ללא רוח חיים והזעיק את המשטרה. אבו-עיאש נחקר בעבר בנושא אמצעי לחימה, אך לא הורשע בדבר. במשטרה בודקים בין היתר כיוונים נוספים: סכסוך על רקע כספי או משפחתי.

 

בהכנת הכתבה השתתפו אלי סניור, רענן בן צור ומאור בוכניק
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיסול בטייבה
צילום: אתר פאנט
כפר בחשדות. עו"ד שוקרי אבו-טביק
צילום: אלי סניור
מומלצים