שתף קטע נבחר

מראח: "חשתי הנאה אינסופית בטבח בביה"ס"

במהלך המו"מ אמר המחבל מטולוז לשוטרים שהוא מצטער שפספס את יום החזרה ללימודים מהחופש הגדול, כי יכול היה לרצוח יותר ילדים יהודים. הוא סיפר שלא רצה להיות מחבל מתאבד, כדי שיוכל לרצוח עוד קורבנות, "לגעת בהם ולצלם"

רגע לפני שנהרג בקרב יריות עם שוטרים, אמר המחבל מטולוז שהוא מצטער שפספס את "יום החזרה ללימודים מהחופש הגדול בבית הספר היהודי", משום שאז היה יכול לרצוח יותר ילדים יהודים. השבועון הצרפתי "ז'ורנל דו דימנש" דיווח היום (א') כי במהלך המשא ומתן שניהל מוחמד מראח עם אנשי המשטרה, תוך כדי המצור על ביתו, הוא הודה בפניהם כי חש "הנאה אינסופית" במהלך הטבח שביצע בבית הספר היהודי "אוצר התורה" בשבוע שעבר.

 

מראח גם סיפר לשוטרים שהוא לא רצה לסיים את חייו כ"קמיקזה" (מחבל מתאבד) משום שרצה להיות מסוגל לבצע עוד רציחות, "לראות את הקורבנות, לגעת בהם ולצלם אותם", דיווח השבועון הצרפתי מפי מקורות משטרתיים.

 

על תקופת שהותו באפגניסטן סיפר מראח כי הוא עבר אימונים אישיים "ולא אימונים קולקטיביים", והוסיף שהמדריך שלו רצה שהוא יבצע פיגועים בפריז, אך הוא בחר להתחיל בטולוז. "מראח חשב שלהריגת חייל צרפתי בצרפת תהיה אותה השפעה שיש להריגת שישה חיילים באפגניסטן", דווח.

 

בינתיים ממשיכים בצרפת לחקור מה היה חלקו של אחיו של המחבל, עבד אל-קאדר מראח, בסדרת הרציחות. הוא חשוד כי סייע לו, ולפי דיווחים בכלי תקשורת שונים במדינה מחשבו הנייד של האח אוכן בסמוך לבית הספר היהודי "אוצר התורה" ביום שבו ביצע מראח את הפיגוע. היום דווח כי לפי חוקרי המשטרה, מראח ניסה כנראה לנקות את אחיו הבכור עבד אל-קאדר מכל אשמה. הוא חזר שוב ושוב על דבריו "אני לא סומך עליו", והציג עצמו כ"אוטודידקט של האיסלאם" שקרא את ספר הקוראן "לבד בכלא".

 

אתמול אמר מקור במשטרת טולוז לסוכנות הידיעות הצרפתית כי עבד אל-קאדר מראח שב ואמר כי הוא גאה במעשים של

אחיו. עם זאת, עבד אל-קאדר הכחיש שידע על כוונות האח מוחמד. לפי העיתון "לה פריזיאן", עבד אל-קאדר מראח אמר כי הוא שמח שאחיו נהרג כשנשק בידו. הוא חשוד שיחד עם מוחמד גנב את האופנוע שעליו רכב הרוצח כשירה למוות ביונתן סנדלר, בשני ילדיו ובילדה מרים מונסונגו. החוקרים סבורים שהאח הגדול סיפק סיוע לוגיסטי לרוצח.

 

עם זאת אתמול שוחררה ממעצר זוליקה עזירי, אמו של מראח. לדברי עורך דינה, "היא לא יכלה לדמיין אפילו שבנה עומד מאחורי מעשים שכאלה". עזירי בת ה-55 שוחררה מתחנת המשטרה בטולוז תחת מעטה חשאיות.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המחבל מוחמד מראח. רצו פיגועים גם בפריז
צילום: AFP
המצור על בית המחבל
צילום: EPA
מומלצים