שתף קטע נבחר

בישראל מאשרים: המחבל מטולוז תוחקר בארץ

אחרי בדיקה במערכת הביטחון הודו: מוחמד מראח, שרצח ילדים בבית הספר היהודי, עבר בספטמבר 2010 מירדן, עורר חשד ונחקר - אך אושר לו להיכנס לישראל. אין אישור לכך שנתפס עם סכין בירושלים

בישראל לא אישרו בתחילה את דיווחי הצרפתים על כך שהמחבל מטולוז, מוחמד מראח, ביקר בישראל ונחקר - אבל היום (ב') הודו גורמים במערכת הביטחון כי מראח, שרצח שלושה ילדים יהודים ומורה בבית ספר יהודי, וכן שלושה חיילים צרפתים, היה בארץ.

 

דיווחים נוספים בחדשות ynet:

'המחבל מטולוז שיחק כדורגל לאחר הטבח בבי"ס'

רבבות צעדו בצרפת: 'לא נקבל רוצח חפים מפשע'

"כמה מוחמד מראח נמצאים בסירות לצרפת"

 

מבדיקות שנערכו בימים האחרונים במערכת הביטחון עולה כי המחבל מטולוז עבר בישראל במהלך ספטמבר 2010, לפני שטס לאפגניסטן. גורמים במערכת הביטחון אישרו כי מראח נכנס לישראל מירדן דרך מעבר אלנבי, ובשל שמו והעובדה שנכנס לבד הוא עורר חשד ותוחקר, ולאחר שווידאו כי אינו מעורב בפעילות חבלנית אושר לו להיכנס לישראל.

 

מראח נכנס כתייר בעל דרכון צרפתי. לגורמים לא ידוע על כך שמראח נכנס לארץ ונתפס עם סכין בירושלים,

 כפי שטען ביום שישי שר המודיעין הצרפתי. מראח עזב את ישראל כעבור שלושה ימים וחזר לירדן, גם כן דרך מעבר אלנבי.

 

העיתון הצרפתי "לה פריזיאן" חשף היום פרטים נוספים מדבריו של מראח בעת המצור הממושך על דירתו. הוא סיפר לשוטרים שניהלו עמו משא ומתן שיממה לפני המצור, הוא הבחין בשלוש מכוניות חשודות שחנו בחזית בניין מגוריו. אך גם כאשר הבחין שעוקבים אחריו, הצעיר ממוצא אלג'יראי לא שינה דבר בהתנהגותו.

 

ביום שלישי שעבר, בשעות אחר הצהריים וקצת יותר מ-24 שעות לאחר הטבח בבית הספר, שבו ירה למוות במרים מונסנגו, יונתן סנלדר ושני ילדיו גבריאל ואריה סנדלר, הוא נסע במכוניתו בעיר הולדתו איזרד ושהה בה עד שעות הערב המאוחרות, ובין היתר שיחק כדורגל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים