שתף קטע נבחר
צילום: AP

"כמה מוחמד מראח נמצאים בסירות לצרפת"

מנהיגת הימין הקיצוני והמועמדת לנשיאות מרין לה פן טענה שהמחבל מטולוז הוא "קצה הקרחון" בתופעה של מהגרים שפנו לטרור. "כמה מוחמד מראח יש בקרב ילדי המהגרים שלא נטמעו בחברה?". אחי המחבל יואשם בסיוע לרצח היהודים בביה"ס

מנהיגת הימין הקיצוני בצרפת מרין לה פן החריפה היום (יום א') את התבטאויותה נגד ההגירה לארצה וטענה שהמחבל מטולוז, מוחמד מראח, "הוא כנראה רק קצה הקרחון" בתופעה של מהגרים שפנו לדרך הטרור.

 

עם כאלה מנהיגים:

 

באסיפת בחירות שערכה בעיר נאנט בפני 1,500 תומכים, אמרה המועמדת לנשיאות כי פיגוע הירי בבית הספר "אוצר התורה", שבו נרצחו ארבעה יהודים, הוא "התוצאה הכי אכזרית ונראית לעין של הרוע, הוא ביטוי לנמק שמתפשט במהירות גדולה". 

 

"כמה מוחמד מראח נמצאים בסירות ובאוניות שמגיעים כל יום לצרפת ומלאות במהגרים?", שאלה לה פן, שהסקרים מנבאים לה מקום שלישי בסיבוב הראשון בבחירות לנשיאות. "כמה מוחמד מראח יש בקרב ילדי המהגרים האלה שלא נטמעו בחברה?".

 

"הנמק מתפשט בחברה במהירות גדולה". לה פן (צילום: AFP) (צילום: AFP)
"הנמק מתפשט בחברה במהירות גדולה". לה פן(צילום: AFP)

 

מוקדם יותר הערב הגישה התביעה בצרפת אישומים מוקדמים נגד אחיו של המחבל מטולוז, עבד אל-קאדר מראח, בגין שותפות ברצח וקשירת קשר לביצוע מעשה טרור. על פי החוק בצרפת, אישומים מוקדמים מוגשים כשקיים בסיס לחשדות, אך נדרש זמן לביצוע חקירה.

 

לפי דיווחים בכלי תקשורת שונים במדינה, מחשבו הנייד של עבדל קאדר אוכן בסמוך לבית הספר היהודי "אוצר התורה" ביום שבו ביצע אחיו את הפיגוע. לפי חוקרי המשטרה, מראח ניסה כנראה לנקות את אחיו הבכור מכל אשמה. הוא חזר שוב ושוב על דבריו "אני לא סומך עליו", והציג עצמו כ"אוטודידקט של האיסלאם" שקרא את ספר הקוראן "לבד בכלא".

 

מראח: "רציתי לראות את הקורבנות, לגעת בהם"

השבועון הצרפתי "ז'ורנל דו דימנש" דיווח הבוקר כי במהלך המשא ומתן שניהל מוחמד מראח עם אנשי המשטרה, תוך כדי המצור על ביתו, הוא הודה בפניהם כי חש "הנאה אינסופית" במהלך הטבח שביצע בבית הספר היהודי "אוצר התורה" בשבוע שעבר.

 

מראח גם סיפר לשוטרים שהוא לא רצה לסיים את חייו כ"קמיקזה" (מחבל מתאבד) משום שרצה להיות מסוגל לבצע עוד רציחות, "לראות את הקורבנות, לגעת בהם ולצלם אותם", דיווח השבועון הצרפתי מפי מקורות משטרתיים.

 

על רקע הודעתו בשבוע שעבר של הנשיא ניקולא סרקוזי כי יילחם נגד האיסלאם הקיצוני בצרפת, הודיעה הממשלה בפריז כי תמנע ממטיף מוסלמי בכיר ממצרים להיכנס לשטחה, אם ייענה להזמנת ארגון איסלאמי מקומי לביקור במדינה.

 

עוזרו של סרקוזי אמר כי הממשלה תנקוט אמצעים כדי לחסום את כניסת יוסף אל-קרדאווי, הנחשב לאחד מגדולי אנשי הדת המוסלמים בימינו. "ממשלת צרפת לא רוצה שאף מטיף קיצוני ייכנס לשטחה", אמר העוזר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מקום שלישי בסקרים. לה פן
צילום: AFP
צילום: AFP PHOTO / M6 NO FRENCH TV
יואשם בסיוע לאחיו. עבדל קאדר מראח
צילום: AFP PHOTO / M6 NO FRENCH TV
"הנאה אינסופית" במהלך הטבח. מוחמד מראח
צילום: AFP
פונה למצביעים בימין הקיצוני? סרקוזי
צילום: EPA
מומלצים