שתף קטע נבחר

צילום: AP

'המחבל מטולוז שיחק כדורגל לאחר הטבח בבי"ס'

העיתון "לה פריזיאן" חשף פרטים נוספים מהשיחות שניהל מוחמד מראח עם השוטרים שצרו על דירתו. "הוא הבחין בשלוש מכוניות חשודות בחזית ביתו וידע שעוקבים אחריו. זה לא גרם לו לשנות את הרגליו והוא יצא לסיבוב במכונית בעיר הולדתו"

לא ויתר על אהבתו הגדולה גם לאחר שביצע פיגוע ירי בדם קר : המחבל מטולוז מוחמד מראח ידע שהוא נמצא תחת מעקב, לאחר שרצח בשבוע שעבר ארבעה יהודים בבית הספר "אוצר התורה" בעיר, אך לא שינה מאומה מהרגליו. 

 

חדשות נוספות מהעולם הגדול :

 

העיתון הצרפתי "לה פריזיאן" דיווח היום (יום ב') כי מראח סיפר לשוטרים שניהלו עמו משא ומתן שיממה לפני שהוטל מצור על דירתו, הוא הבחין בשלוש מכוניות חשודות שחנו בחזית בניין מגוריו. הוא אפילו סיפר לשוטרים מאיזה סוג היו המכוניות, באיזה צבע היו ואפילו את הפרטים שעל לוחיות הרישוי שלהן.

 

אלפים צעדו בטולוז לזכר הנרצחים. תנועת הצופים הישראלים של צרפת  (צילום: AFP) (צילום: AFP)
אלפים צעדו בטולוז לזכר הנרצחים. תנועת הצופים הישראלים של צרפת (צילום: AFP)

 

אך גם כאשר הבחין שעוקבים אחריו, הצעיר ממוצא אלג'יראי לא שינה דבר בהתנהגותו. ביום שלישי שעבר, בשעות אחר הצהריים וקצת יותר מ-24 שעות לאחר הטבח בבית הספר, הוא נסע במכוניתו בעיר הולדתו איזרד ושהה בה עד שעות הערב המאוחרות.

 

"טייל בכיכר המרכזית ושיחק כדורגל"

העובדה שרצח יום קודם לכן בדם קר את הרב יונתן סנדלר ושני בניו אריה וגבריאל ומרים מונסונגו בבית הספר בטולוז לא הפריעה לו, כך על פי "לה פריזיאן", לטייל בכיכר המרכזית של העיר ואף לשחק כדורגל, אחת מאהבותיו הגדולות ביותר.

בשעות הערב הוא שב לביתו, וביום רביעי בשעה שלוש לפנות בוקר ניתנה ההוראה לפשוט על ביתו של המחבל הצעיר.

 

אחרי 32 שעות של מצור השליכו כוחות המשטרה רימוני הלם לדירה, פרצו פנימה והחלו לסרוק אותה "צעד אחר צעד".

מראח נהרג בחילופי אש שהתפתחו בדירה ושלושה שוטרים נפצעו במהלך הפשיטה, אחד מהם קשה מאוד.

 

העיתון "זו'רנל דו דימנש" דיווח אתמול כי רגע לפני שנהרג בקרב יריות עם השוטרים, אמר המחבל מטולוז שהוא מצטער שפספס את "יום החזרה ללימודים מהחופש הגדול בבית הספר היהודי", משום שאז היה יכול לרצוח יותר ילדים יהודים. עוד דווח כי במהלך המשא ומתן שניהל מראח עם אנשי המשטרה שצרו על ביתו, הוא הודה בפניהם כי חש "הנאה אינסופית" במהלך הטבח שביצע בבית הספר היהודי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא שינה דבר בהתנהגותו. מוחמד מראח
צילום: AFP
צילום: AFP PHOTO / M6 NO FRENCH TV
יואשם בסיוע לרצח. האח הבכור עבדל קאדר
צילום: AFP PHOTO / M6 NO FRENCH TV
השוטרים נתפסו על חם מבעוד מועד
צילום: AFP
מומלצים