שתף קטע נבחר

אישום נגד שטראוס-קאהן: "מעורב בסרסור זונות"

אישומים ראשוניים הוגשו נגד יו"ר קרן המטבע לשעבר, לאחר חקירה שנמשכה שמונה שעות, בחשד כי היה מעורב בפעילות של "כנופיה" שהפעילה רשת זונות. פרקליטו: "הוא נזרק לקצבים"

אישום נגד יו"ר קרן המטבע הבינלאומית לשעבר בשל מעורבותו בהפעלת רשת זונות. עורך דינו של דומיניק שטראוס-קאהן אמר אמש (יום ב') כי נגד מרשו הוגשו אישומים ראשוניים בפרשה, בתום חקירה שנמשכה שמונה שעות. הוא מכחיש את ההאשמות, אף שהוא מודה כי השתתף באורגיות.

 

שטראוס-קאהן מגיע לחקירה בליל בשבוע שעבר (צילום: AP) (צילום: AP)
שטראוס-קאהן מגיע לחקירה בליל בשבוע שעבר(צילום: AP)

 

האישומים בצרפת הוגשו יומיים לפני שבית המשפט בניו יורק אמור להתחיל לדון בתביעה האזרחית שהגישה נגד שטראוס-קאהן חדרנית המלון שהאשימה אותו באונס. התביעה בניו יורק ביטלה את האישומים הפליליים נגדו בעקבות חוסר אמינות מצד המתלוננת, נפיסטו דיאלו.

 

שטראוס-קאהן זומן אתמול לחקירה בפני שופט חוקר בעיר ליל שבצפון צרפת. לאחר שמונה שעות, עזב הבכיר לשעבר במכוניתו מבלי לומר מילה. עורך דינו ריצ'רד מלכה אמר לכתבים כי מרשו הואשם כי היה מעורב ב"סרסור חמור במסגרת כנופיה מאורגנת". גורם משפטי אמר כי הוא שוחרר בערבות של 100 אלף אירו ונאסר עליו ליצור מגע עם נאשמים אחרים.

 

"פעילות ליברטינית פשוטה"

"מרשי מוצא את עצמו, בעיקר בגלל תהילתו, נזרק לקצבים", אמר עורך הדין. הוא אמר שאין כל קשר בין שטראוס-קאהן, שנחשב בעבר למי שעשוי להיות נשיא צרפת, לבין "הרעיון של סרסור". "אפילו פחות הגיוני לקשר את הרעיון של כנופיה או רשת מאורגנת לפעילות ליברטינית פשוטה".

 

עורך דין אחר הודה כי שטראוס-קאהן השתתף בעבר באורגיות, אך לא ידע כי זונות היו מעורבות בהן. על פי החוק הצרפתי, אישומים ראשוניים ניתנים כאשר הרשויות מאמינות שפשע בוצע אך מבקשות לאפשר עוד זמן לחקירה.

 

האיש שבעבר היה המועמד המוביל לנשיאות צרפת נעצר לפני שבוע לאחר שכמה זונות הודו שקיימו עמו יחסי מין והשתתפו עמו במסיבות מין. מנגד, שטראוס-קאהן טוען כי לא ידע שהנשים שעמן שכב הן זונות. "אני מציב בפניכם אתגר להבחין בין זונה ערומה לבין כל אשה ערומה אחרת", אמר עורך דינו של שטראוס-קאהן הנרי לקלרק לטלוויזיה הצרפתית.

 

שטראוס-קאהן אינו היחיד שנעצר בפרשה. משטרת צרפת עצרה שמונה גברים נוספים בחשד שהפעילו רשת זנות והשתמשו בכספי קרנות תאגידים כדי לממן מין. הפרשה זכתה לכינוי "פרשת קרלטון" משום שרשת הזנות סיפקה לכאורה זונות ללקוחות המלון היוקרתי בעיר ליל.

 

אף על פי שהזנות מותרת בחוק הצרפתי, חל איסור לסחור בזונות ולספק אותן לאנשים אחרים.

עוד נאסר על שימוש בכספי תאגידים כדי לממן שירותי מין.

 

באוקטובר נסגרה חקירת אונס אחרת נגד יו"ר קרן המטבע לשעבר בשל היעדר ראיות להגשת כתב אישום נגדו. החקירה נגעה לבדיקת התלונה שהגישה העיתונאית טריסטן בנון, שטענה כי נאנסה על ידו בשנת 2003. התביעה הצרפתית גם מסרה כי לא ניתן היה להמשיך בחקירה כי מבחינת המדינה מדובר במקרה שחלה עליו התיישנות על פי חוק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שטראוס קאהן. השתתף באורגיות
צילום: AFP
מומלצים