שתף קטע נבחר

בג"ץ השהה את משלוח קופי מזור לארה"ב

90 קופי מקוק מחוות מזור לא יישלחו למעבדה בארצות הברית עד להחלטה חדשה שתתקבל בנושא אחרי חג הפסח, כך קבע בג"ץ בצו ביניים, בעקבות עתירת "תנו לחיות לחיות". בג"ץ ציין כי על היועץ המשפטי לממשלה למסור את חוות דעתו בנושא ייצוא וייבוא קופים למטרות ניסויים

בית המשפט העליון העניק היום (ג') צו ביניים המונע לאלתר את הייצוא של 90 נקבות קופי מקוק מחוות מזור למעבדה בארצות הברית עד להחלטה חדשה בנושא, שתתקבל אחרי חג הפסח.

 

צו המניעה המורחב ניתן בעקבות עתירה שהגישה בשבוע שעבר עמותת "תנו לחיות לחיות" נגד רשות הטבע והגנים, חוות מזור ובית המשפט המחוזי-מרכז בפ"ת בשבוע שעבר, בעקבות החלטת בית המשפט המחוזי על אישור משלוח הקופים.

 

בהחלטת בג"ץ נכתב כי היועץ המשפטי לממשלה מתבקש למסור את חוות דעתו בנוגע למדיניות הייצוא והייבוא של קופים למטרות ניסויים, טרום הדיון המכריע בנושא שיתקיים אחרי החג.

 

עוד בנושא חוות מזור וניסויים בבעלי חיים:

 

בעמותת "תנו לחיות לחיות" עתרו בשבוע שעבר לבג"ץ בבקשה למנוע ייצוא של 90 קופי מקוק מחוות מזור למעבדת ניסויים בארצות הברית. השבוע אישר בית משפט את המשלוח, לאחר שהחווה תבעה את רשות הטבע והגנים על עיכובו.

 

לטענת העמותה מדובר "בהיתר בלתי חוקי ובניגוד לחוק לייצא עשרות קופות שניצודו בטבע וכי הקופות אינן מיועדות למחקר רפואי מציל חיים". 

 

קודם לכן, קיבל בית המשפט המחוזי מרכז בפתח-תקווה את עתירת "חוות בי.אפ.סי. בע"מ" (חוות מזור), לקבלת היתר לייצוא קופים לניסויים למעבדת "Shin Nippon Biomedical Laboratories" בארצות הברית.

 

השופט אילן שילה הורה לרשות הטבע והגנים לאפשר את הייצוא של 90 הקופים, ולאשר לאלתר את ההיתרים. כמו כן, הוא חייב את הרשות לשאת בהוצאות הטירחה המשפטיות בסך של של 7,500 שקלים. 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הקופים יישארו בישראל עד להחלטת בג"ץ
צילום: BUAV
מומלצים