שתף קטע נבחר

איור: אופיר בגון

לבני: אל תיכנעו לדילים. מופז: התמיכה בי גוברת

השעות האחרונות של הפריימריז על ראשות קדימה עומדות בסימן הניסיון להמריץ את רבבות המתפקדים. עד 20:00 הצביעו 33%. "ההצבעה היא עבור עתידה של מדינת ישראל", אמר מופז, ולבני ביקשה: "אל תשאירו גורל ילדיכם בידי קומבינות פוליטיות". אולמרט: מי שייבחר יוכל לעמוד בראשות הממשלה הבאה

אחוזים, זה שם המשחק. במפלגת קדימה נערכים הערב (יום ג') מאמצים אחרונים בקרב פעילי שני המועמדים המתחרים על ראשות המפלגה, ציפי לבני ושאול מופז, להביא כמה שיותר מצביעים לקלפיות בשעתיים שנותרו.

 

הפריימריז בקדימה - כותרות אחרונות:

 

נכון ל-20:00 הצביעו 33.13 אחוזים מכ-95 אלף בעלי זכות הצבעה. בפריימריז הקודמים ב-2008 באותה שעה הנתון עמד על 39 אחוזים, מתוך 74 אלף מתפקדים. בסך הכול הוצבו ברחבי הארץ 197 קלפיות ב-104 אתרי הצבעה. ynet מעביר שידורים ישירים ממערכת הבחירות במהלך היום.

 

רגע לפני הישורת האחרונה, לבני אמרה ל-ynet: "אל תשאירו גורל ילדיכם בידי קומבינות פוליטיות. התשובה לדילים - הצבעה חופשית. זה הריאליטי האמיתי. צאו להצביע". במטה שלה דיברו בכירים על חשיבות אחוזי הבחירה לאפשרות שתשמור על כיסאה בראשות האופוזיציה.

 

לבני שוחחה עם פעילים וקיבלה הסבר על עבודתם. היא התעדכנה במספר המצביעים, בתגובות שמקבלים הטלפנים ממתפקדי קדימה. בשיחה עם אחת המתפקדות, היא ביקשה להיות משוכנעת שהיא יודעת לשים את הפתק הנכון. "ההצלחה שלי, ההצלחה של כולנו", אמרה לה יו"ר קדימה.

 

מופז אמר ש"ההצבעה הזו היא עבור עתידה של מדינת ישראל, עבור עתידם של ילדינו ונכדינו". במטה שלו אמרו הערב שהם מרכזים מאמצים כדי להעלות את אחוז ההצבעה. מופז הורה לח"כים הנמנים עם תומכיו ופזורים בקלפיות שלא להפסיק להביא מתפקדים: "בשלבים האלה ועם אחוזים כל-כך נמוכים, הכול יכול להתהפך". 

 

הוא הוסיף כי הוא מאוד בטוח בעצמו, חרף אחוזי ההצבעה שנראו נמוכים בסביבות 19:00. "אני חש אהדה גדולה. אף שאחוז ההצבעה נמוך, התחושה שלי היא שאחוזי התמיכה בי הולכים וגדלים ככל שעובר הזמן".

 

הטלפנים של מופז בתל אביב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הטלפנים של מופז בתל אביב(צילום: מוטי קמחי)

 

במטה מופז מנסים לצמצם את הפער (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
במטה מופז מנסים לצמצם את הפער(צילום: מוטי קמחי)

 

לבני במרכז הטלפוני שלה בראשון לציון (צילום: ג'ורג' גינסברג) (צילום: ג'ורג' גינסברג)
לבני במרכז הטלפוני שלה בראשון לציון(צילום: ג'ורג' גינסברג)

 

הטלפניות של לבני, הערב (צילום: ג'ורג' גינסברג) (צילום: ג'ורג' גינסברג)
הטלפניות של לבני, הערב(צילום: ג'ורג' גינסברג)

 

במהלך היום נשמעו מכיוון מטה לבני טענות על הודעות SMS מטעות לכאורה, ועליהן הוגשו תלונות. בטייבה התפתח עימות פיזי בין מצביעים לבין שכן, ויו"ר הקלפי החליט לקחת את הקלפי לתחנת המשטרה. לאחר התייעצות במשטרת טייבה ומרחב השרון, הוחלט להחזיר את תיבת הקלפי יחד עם היו"ר למקום. 

 

אולמרט: סיכוי טוב לחסום את נתניהו

גם ראש הממשלה לשעבר ומי שהיה יו"ר קדימה אחרי אריאל שרון ולפני ציפי לבני, אהוד אולמרט, התייחס היום לפריימריז. אולמרט, המבקר בארה"ב, אמר כי הוא רואה סיכוי טוב שבבחירות הבאות לכנסת יהיה גוש חוסם של מרכז ושמאל נגד ממשלה בראשות בנימין נתניהו, ובכך התכוון למעשה שהמנצח היום יוכל להיות ראש הממשלה הבאה.

 

בתדרוך עם כתבים במכון השלום של דני אברם אמר אולמרט: "אני רואה סיכוי טוב שבבחירות הבאות

 יהיה גוש חוסם לנתניהו על בסיס הכוחות הקיימים. השתתפות של יאיר לפיד, אריה דרעי, מרצ והעבודה יחד עם קדימה תספיק יחד עם תמיכה של המפלגות הערביות".

 

ראש הממשלה הקודם, מי שירש את אריאל שרון בראשות קדימה, אמר ש"מי שייבחר היום לראשות קדימה יוכל לחזק את המפלגה. אני מציע שנהיה סבלניים לגבי העתיד של הבחירות הבאות, אפילו על סמך הנסיבות הקיימות. יש סיכוי טוב שהמצב הפוליטי לא יהיה כפי שהוא, ואני לא מציע לאף אחד ללכת לתפור חליפה חדשה".

 

בהכנת הידיעה השתתפו יצחק בן-חורין ורענן בן-צור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאמץ אחרון בקרב המתפקדים
צילום: אליעד לוי
מופז, הערב בתל אביב
צילום: מוטי קמחי
לבני, הערב
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים