שתף קטע נבחר

איור: אמיר בגון

הקלפי שירדה אל הכפר. פריימריז בקיבוץ

יותר ממחצית חברי כפר עזה התפקדו לקדימה. חלקם טוענים שהצביעו מופז, לאחר שהח"כ ש"מייצג נאמנה את החקלאים ואת שער הנגב", שי חרמש, העביר את תמיכתו מלבני אליו. תומכי לבני הבטיחו "לתת פייט"

האם היחס לפריפריה יכריע את המאבק בין ציפי לבני לשאול מופז על ראשות מפלגת קדימה? "אנחנו הולכים עם מופז למרות שבפריימריז הקודמים הלכתי עם לבני. מה שהשתנה זה חוסר התמיכה של מנהיג האזור שלנו, ח"כ שי חרמש, שמייצג נאמנה את החקלאים ואת שער הנגב". כך הסביר את כל התורה תמיר שמחי מכפר עזה, חבר המפלגה שהגיע לקלפי. אנשי לבני בקיבוץ מבהירים: "יש קונפליקט בין תומכי חרמש לבין מי שחושב על עתיד המדינה".

 

מתוך 400 חברי קיבוץ, התפקדו לקדימה 250 איש, ויכלו להשתתף היום (ג') בהכרעה לגבי מי שיעמוד בראשה. חרמש, חבר הכנסת שמייצג אותם נאמנה, העביר זה מכבר את תמיכתו מציפי לבני לשאול מופז.  

 

דיווחים נוספים על הפריימריז בקדימה בחדשות ynet:

מופז ולבני קראו לבוחרים: "בואו להצביע"

לבני ומופז: משחקי הרעב בקדימה

הפוקדים ערוכים לקרב: 'להביא מצביעים זה מקצוע'

 

שמחי הסביר: "התושבים סובלים מאימת הטרור כבר שנים. מופז היה לאורך כל הזמן הזה נאמן לאזור ולפריפריה, יש חיבור טבעי בינו לבין חרמש". לאחר שהכניס את הפתק לקלפי, איחל: "שיהיה בהצלחה למופז".

 

ח"כ חרמש, שבמערכת הבחירות הקודמת ניצב כאמור לצד לבני, הצהיר: "רק חמור לא משנה את דעתו", והסביר: "אנשים מבינים דבר אחד - שאם לא יהיה להם פה בכנסת, קולם לא יישמע. יש להם הרבה מה להפסיד אם אני לא אהיה בכנסת. בשום מאבק שניהלתי בכנסת לבני לא הלכה איתי". לגנותה הוא זוקף את היחס לפריפריה: "היא הייתה זו שישבה פה לפני שלוש שנים ואמרה שלא נמגן את עצמנו לדעת". עם זאת, התחייב: "גם אם היא תיבחר, אשאר בקדימה. אבל אנחנו ננצח".

 

מצביעים ומשפיעים. לבני ומופז (צילום: עידו ארז,מוטי קמחי ) (צילום: עידו ארז,מוטי קמחי )
מצביעים ומשפיעים. לבני ומופז(צילום: עידו ארז,מוטי קמחי )
 

 

רועי קוטלר, בן קיבוץ כפר עזה שפעיל במחנה לבני, טוען מצדו: "אי אפשר לנבא מי יזכה, אבל ברור שמחנה לבני ייתן פה פייט". לדבריו, מצב שבו נציג הקיבוץ מעביר את תמיכתו ממועמד אחד לאחר, העמיק את חילוקי הדעות: "יש פילוג בקיבוץ, חד משמעית. יש שהולכים אחרי שי חרמש, שאת הקרדיט על פועלו לטובת האזור לא ניתן לקחת ממנו. אך יש מי שפועלים מהראש, ויודעים שיש חלון הזדמנויות להביא שינוי אמיתי ולהעלות את מדינת ישראל על דרך המלך".

 

יחד עם זאת, בקיבוץ הדרומי ניתן למצוא גם את אלו שבחדרי חדרים מעידים על עצמם כי בכוונתם ליהנות מכל העולמות ולשמור אמונים למפלגת המקור שלהם, תוך תגבור כוחו של נציגם בכנסת, ללא כל קשר למפלגתו.

 

"אם לבני תיבחר, נצטרך לשקול את דרכנו", אמר שמחי. "להערכתי, יש מי שיצביעו למפלגת העבודה גם אם התפקדו לקדימה" הוסיף קוטלר. "אני לא יודע מי הם ומה מספרם, אבל ברור שיש כאלה שיעשו זאת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קרב מכריע. כפר עזה
צילום: אליעד לוי
יש גם תומכים בלבני
צילום: אליעד לוי
250 מתפקדים למפלגה בקיבוץ
צילום: אליעד לוי
חרמש. פה בכנסת
צילום: אליעד לוי
מומלצים