שתף קטע נבחר

איור: אופיר בגון

המרצות ברגע האחרון: אחוז הצבעה נמוך בקדימה

פחות מארבע שעות לפני סגירת הקלפיות בקדימה, הצביעו רק 20% מהמתפקדים. ח"כ שאול מופז בא למרכז הטלפנים שלו בת"א, האסטרטג שלו שידר ביטחון: "עוסקים בהגדלת הפער". מטה לבני התלונן במשטרה על הודעות מטעות לכאורה

במטהו של ח"כ שאול מופז, המתמודד על ראשות קדימה, בטוחים הערב (יום ג') בניצחונם. פחות מארבע שעות לפני סגירת הקלפיות, הגיע מופז הגיע למרכז הטלפנים שלו בתל אביב וקרא לאנשיו לצאת להצביע. ynet העביר שידור חי.

 

הבחירות בקדימה - כותרות אחרונות:

 

האסטרטג הראשי של מופז, ליאור חורב, אמר בשידור החי של ynet כי "אנחנו הולכים להגדיל את הפער. אנחנו לא עוסקים כרגע בלנצח, בעיקר בלהגדיל את הפער". הוא הוסיף כי היעד שלהם הוא להכפיל את אחוזי ההצבעה. "יש משחק חשוב הערב שרבים יצפו בו ולכן היעד הוא להכפיל את ההצבעה עד השעה 21:00".

 

 

ממפלגת קדימה נמסר כי נכון לשעה 18:00 הצביעו 20.07 אחוזים מבעלי זכות ההצבעה. בסך הכול הוצבו ברחבי הארץ 197 קלפיות ב-104 אתרי הצבעה. 95 אלף מתפקדי קדימה יוכלו להצביע עד השעה 22:00. ynet יעביר שידורים ישירים ממערכת הבחירות במהלך היום.

 

"אנחנו נמצאים קרוב לארבע שעות לסיום הבחירות היום ואחוז ההצבעה הוא נמוך", אמר מופז לעיתונאים, "אני רוצה לומר לכל תומכי קדימה לכו להצביע. ההצבעה הזו היא עבור עתידה של מדינת ישראל, עבור עתידם של ילדינו ונכדינו. לכו להצביע".

 

הוא הוסיף כי הוא מאוד בטוח בעצמו, חרף אחוזי ההצבעה הנמוכים. "אני חש אהדה גדולה. אף שאחוז ההצבעה נמוך, התחושה שלי היא שאחוזי התמיכה בי הולכים וגדלים ככל שעובר הזמן".

  

במטות של לבני ומופז לא מספקים מידע על נתוני ההצבעה הידועים להם, בניסיון לשדר "היסטריה", כדי לשדל את המצביעים לצאת לקלפיות. שעות הערב צפויות להיות השעות הקריטיות, כאשר אנשים שבים מהעבודה, וההערכה היא שבשעות הקרובות נראה קפיצה באחוזי ההצבעה.

  

מוקדם יותר האשימה יו"ר קדימה, ח"כ ציפי לבני, את מטה מופז כי אנשיו מטעים מצביעים שלה בשיטות שונות. בביקור במרכז מפלגתי בראשון לציון אמרה לבני: "היו אס-אם-אסים של הטעיה שאמרו למצביעים להגיע למקומות אחרים, אבל התגברנו על זה באמצעות סמסים מתוקנים".

 

במטה מופז מקווים להכפיל את אחוזי ההצבעה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
במטה מופז מקווים להכפיל את אחוזי ההצבעה(צילום: מוטי קמחי)

 

עושים טלפונים אחרונים  (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
עושים טלפונים אחרונים (צילום: מוטי קמחי)

 

"היו סמסים של הטעיה". לבני במרכז הטלפנים שלה בראשל"צ (צילום: ג'ורג' גינסברג) (צילום: ג'ורג' גינסברג)
"היו סמסים של הטעיה". לבני במרכז הטלפנים שלה בראשל"צ(צילום: ג'ורג' גינסברג)

 

מטה לבני הודיע כי קיים חשש לניסיון הטעייה נוסף מצד אנשי מופז. מתפקדים בתל אביב המזוהים כתומי לבני קיבלו בשעות האחרונות טלפון המזדהה כמטה לבני,

וקורא להם להצביע עד 23:30 בקלפי אחרת משלהם.

 

במטה לבני מסרו כי הגישו תלונה למשטרה וציינו כי הם רואים בחומרה את "התרגילים המלוכלכים שמפעיל מטה מופז. על חברי קדימה לשקול טוב בשעות שנותרו איזה אדם ראוי להנהיג את קדימה - וכל אחד נשפט על פי שיטות הפעולה שלו". ממטה מופז טרם נמסרה תגובה.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חש אהדה. ח"כ שאול מופז
צילום: מוטי קמחי
מטה לבני האשים את מופז בהטעיה
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים