שתף קטע נבחר

צילום: עידו ארז

דליה איציק: "שאול יחבק את ציפי"

מופז ניצח בבחירות לראשות קדימה, וח"כ איציק הביעה תקווה שהמפלגה תישאר מאוחדת. "בשביל חיבוק צריך שניים. אני מקווה שיהיה לה את הכוח לעמוד מאחוריו"

על רקע המהפך והתוצאות הסוחפות לפיהן שאול מופז נבחר ליו"ר קדימה, הביעה הלילה (יום ד') חברת הכסת דליה איציק, מבכירי המפלגה, תקווה שציפי לבני תעמוד מאחוריו ושהמפלגה תישאר מאוחדת.

 

הפריימריז בקדימה - כותרות אחרונות:

 

"שאול צריך לחבר את כל הכוחות בקדימה", אמרה ח"כ איציק, "שאול יחבק את ציפי, אבל בשביל חיבוק צריך שניים. אני מקווה שיהיה לה את היכולת והכוח לעמוד מאחוריו. מהיום זו קדימה חדשה, צריך לאחד את הכוחות".

 

הפנים החדשות של קדימה. מופז (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הפנים החדשות של קדימה. מופז(צילום: מוטי קמחי)

 

מתוצאות לא סופיות עולה כי מופז נבחר ליושב ראש קדימה ברוב גדול. הוא יהיה יושב הראש הרביעי של המפלגה הגדולה בכנסת. קדמו לו ציפי לבני, אהוד אולמרט ואריאל שרון.

 

ח"כ רוחמה אברהם, מתומכי מופז ומחברי הכנסת המקורבים לו ביותר, אמרה: "התקבלה היום הכרעה בקדימה שכל חברי הכנסת צריכים לקבל אותה. אין לי ספק שללבני מקום חשוב בקדימה, חשוב גם להסתכל על היום שאחרי, מצפה לנו עבודה קשה, לשקם את קדימה, להחזיר אותה למקומה הטבעי ולהפוך אותה להיות אלטרנטיבה שלטונית שתחליף את ממשלתו הכושלת של בנימין נתניהו".

 

ממתינים לתוצאות בבית קדימה בפתח תקווה (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
ממתינים לתוצאות בבית קדימה בפתח תקווה(צילום: ירון ברנר)

 

ח"כ ישראל חסון, מי שעמד בראש מטה המגזר הלא-יהודי במחנה מופז, טען ש"החל מהלילה חוזרת קדימה להוות אלטרנטיבה שלטונית לממשלת נתניהו. החל מהלילה נתחיל גם באיחוד השורות ונשים סוף לפלגנות במפלגה. הכמיהה לסדר אזרחי חדש, לשוויון הזדמנויות, לשוויון בנשיאה בנטל על-פי תפישתו של מופז באה לביטוי ברמת האמון שניתנה לו והיא מחייבת אותנו להמשך הדרך".

 

צחי הנגבי היה הראשון מבכירי מטה לבני שהגיע לבית קדימה, מה שרומז על כוונתו לברך את מופז. הוא מסרב לדבר אך אמר בימים האחרונים כי אינו ממהר לשום מקום והוא מתכוון להמתין ולראות כיצד ינהג מופז עם אנשי לבני. ח"כ נחמן שי, מתומכי לבני, אמר הלילה שהוא נשאר במפלגה: "אני לא מקבל שום החלטה בימים הקרובים". ח"כ יואל חסון, שתמך גם הוא בלבני, אמר: ״מאוד עצוב לי. זה מראה שאם לא היו לה את הבגידות הגדולות היא הייתה מנצחת את הקמפיין הזה, אבל כנראה שזה היה מול כוחות גדולים מדי".

 

ציפי לבני. תישאר עם קדימה בראשות מופז? (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ציפי לבני. תישאר עם קדימה בראשות מופז?(צילום: מוטי קמחי)

 

ח"כ שלמה מולה, מתומכיה הבולטים של לבני, בירך את יו"ר המפלגה הנבחר: "זה הישג גדול מאוד למופז. החל מהבוקר נתגייס כולנו. הכרעות דמוקרטיות צריך לקבל. נעשה כל שביכולתנו לסייע לו לצלוח את מערכת הבחירות הבאה ולהוות אלטרנטיבה שלטונית לנתניהו". ח"כ זאב בילסקי, התומך במופז, אמר כי הוא שמח מתוצאות הבחירות: "אנו יוצאים כעת לדרך חדשה וארוכה, וחשוב שנעשה זאת כסיעה אחת מלוכדת. אני מאוד מקווה שציפי לבני תישאר חלק בלתי נפרד מקדימה, תרומתה חשובה מאוד למדינת ישראל".

 

הקלפיות בבחירות לראשות קדימה נסגרו בשעה 22:00. מתוך כ-95 אלף מתפקדים של קדימה, כ-45 אחוז מימשו את זכותם להצביע. הם עשו זאת ב-197 קלפיות ברחבי הארץ, מקריית-שמונה ועד אילת.

 

יו"ר ועדת הבחירות של קדימה, השופטת בדימוס עדנה בקשטיין, אמרה שהתוצאות הרשמיות יפורסמו רק כשכל המידע מהקלפיות יועבר. "אני מעריכה שזה יהיה לקראת שעות הבוקר, בערך ב-4 לפנות בוקר. אז אוכל לומר את דבריי". היא ציינה ש"היום הכול התנהל בצורה מסודרת, למעט אירועים פה ושם שמשטרת ישראל עשתה את שלה ודאגה שהדברים לא יעמיקו".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ דליה איציק
צילום: דודי ועקנין
ציפי לבני
צילום: ג'ורג' גינסברג
שאול מופז
צילום: מוטי קמחי
מומלצים