שתף קטע נבחר

פנמה: צעיר ניצל לאחר 28 ימים בלב ים

אדיראן ואסקז יצא למסע דיג עם שני חברים ונמצא לבד כעבור כמעט חודש, כאלף קילומטרים מנמל המוצא. שני חבריו מתו מהתייבשות ומחום והוא ניצל בזכות סופה פתאומית

אבוד בלב ים. אדריאן ואסקז, צעיר בן 18 שעבד במלון בפנמה, שמח כששני חברים הציעו לו להצטרף למסע דיג בחודש שעבר, ולהרוויח קצת כסף. הוא לא תיאר לעצמו שהעבודה הצדדית תסתיים במותם של שני החברים ובהינצלותו בנס.

 

חדשות נוספות מהעולם:

תרחיש: פצצה גרעינית על וושינגטון

ביהמ"ש בשווייץ: ילדות מוסלמיות ישחו עם בנים

לקראת מלחמה? אלימות גואה בגבול סודן

 

כלי תקשורת במרכז אמריקה דיווחו כי 28 ימים לאחר שיצאו השלושה לדרכם, נמצא ואסקז לבדו בסירה הקטנה, מול איי גלפגוס, כאלף קילומטרים מהמקום שממנו יצא. ספינת דיג מצאה את ואסקז בשבוע שעבר והוא התאושש על סיפונה. אתמול (יום ב') הוא הוטס לאקוודור, כדי להעבירו לפנמה.

 

קפטן הוגו אספינוזה, קברניט ספינת הסיור שאספה אותו מידי הדייגים, סיפר את שגולל הצעיר לאחר שהתאושש מהתייבשות ומחוסר תזונה. הוא סיפר כי ב-24 בפברואר, לאחר מסע דיג מוצלח, ניסו הוא וחבריו לשוב לחוף, אך מנוע הסירה התקלקל. ברשותם היו דגים שתפסו ומכל מים גדול.

 

בסופו של דבר הם נאלצו להשליך את הדגים הנרקבים ולהסתמך על מה שהצליחו להעלות ברשתם. "רוחם החלה ליפול ככל שחלפו הימים", אמר אספינוזה. המבוגר שבחבורה, בן 24, הפסיק לאכול ולשתות לאחר שבועיים. הוא מת ב-10 במרס. כעבור חמישה ימים מת הצעיר, בן 16. ואסקז השליך את גופותיהם לים לאחר שהחלו להירקב.

 

הצעיר החל להתייבש בעצמו, כשסופת גשמים פתאומית הצילה את חייו ומילאה את המכל במים. אחרי חמישה ימים הבחין בספינת הדיג.

 

כשעלה לסיפון ביקש ואסקז לטלפן לשני אנשים: הראשונה הייתה אמו. האדם השני היה המעביד שלו בבית המלון, כדי להסביר לו מדוע לא הגיע לעבודה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סירת דיג (אילוסטרציה)
צילום: עינב ברזני
מומלצים