שתף קטע נבחר

צילום: עידו ארז

נתניהו התקשר לברך את מופז וקבע להיפגש עמו

ראש הממשלה התקשר ליו"ר קדימה הנבחר, שאול מופז, ובירך אותו. השניים קבעו להיפגש כחלק מהפגישות הקבועות בין ראש הממשלה לראש האופוזיציה. מופז יניח בצהריים זר על קברו של חוזה המדינה בהר הרצל ואחר כך יגיע לכותל המערבי. בתו, מאיה: "אבא יהיה ראש ממשלה טוב"

ביום שאחרי ניצחונו הגדול בפריימריז של מפלגת קדימה, מתכוון ח"כ שאול מופז להגיע בצהריים (יום ד') להר הרצל בירושלים כדי להניח זר על קברו של חוזה המדינה. בהמשך צפוי מופז להגיע לכותל המערבי ולהטמין פתק. לפני כן, התקשר הבוקר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, למופז לברכו. השניים קבעו להיפגש במסגרת הפגישות הקבועות בין ראש הממשלה ליו"ר האופוזיציה.

 

מופז יו"ר מפלגת קדימה - דיווחים אחרונים ב-ynet:

שאול מופז בנאום הניצחון: ציפי, מקומך איתנו

לבני בירכה את מופז, סירבה להתייחס לעתידה

דליה איציק: "שאול יחבק את ציפי"

 

גם יו"ר ש"ס ושר הפנים אלי ישי התקשר הבוקר למופז, בירך אותו על ניצחונו וקרא לו לשקול להצטרף לממשלת חירום. לדברי ישי, "בעת הזו, כשמדינת ישראל עומדת בפני הכרעות גורליות נחוצה האחדות יותר מתמיד ומופז יכול לתרום לכך רבות מניסיונו הרב".

 

את הבוקר עשה מופז עם משפחתו בכוכב יאיר. בתו, מאיה, אמרה הבוקר מחוץ לבית הוריה: "מזל טוב לאבא. אבא יהיה ראש ממשלה טוב". כשנשאלה איך מרגיש אביה הבוקר, השיבה: "אתה יכול לתאר לעצמך. הוא מרגיש טוב".

 

 

 

לאחר שזכה בתמיכתם של 61.7% ממתפקדי קדימה שהצביעו בפריימריז, אמר מופז בנאום הניצחון אמש כי כעת יש חלופה פוליטית לראש הממשלה בנימין נתניהו. לדבריו, "מהערב הזה אנחנו יוצאים מאוחדים למערכה על לבם של האזרחים, על לבה של המדינה. אנחנו יוצאים שלובי זרועות קדימה. חברי הסיעה, ללא קשר למטה אליו השתייכו, שותפים מלאים למאמץ של קדימה. זו לא הייתה התמודדות קלה. מהערב כל זה מאחורינו".

 

מופז קרא ליושבת הראש היוצאת של המפלגה, ציפי לבני, שלא לעזוב את המפלגה. "אני רוצה לומר מעל הבמה הזו לציפי לבני 'ציפי מקומך איתנו'". מופז דיבר גם על נושאים חברתיים: "אזרחי ישראל, האיומים רבים הם. היו כאלה מאז שחר הציונות... מול איום קיומי תמיד היינו ישראל אחת. מול איום קיומי תמיד עמדנו יחד והתייצבנו שכם אל שכם. לצד האיומים החיצוניים קיים איום מבית. ישראל מאבדת את אמון אזרחיה העובדים, המתפרנסים, משלמי המסים, המשרתים והנאנקים תחת ידה הגסה מאוד של ממשלת נתניהו. אני מכריז בזאת כי בכוונתי להוביל את ישראל אל סדר חברתי חדש. יחד נכונן סדר חברתי חדש. זו מערכה על דמותה וצביונה ועתידה של המדינה. זו מערכה שאנו חייבים לנצח בה - ורק ביחד ננצח".

 

התרגשות בבית משפחת מופז בכוכב יאיר. הרעיה אורית, הבוקר (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
התרגשות בבית משפחת מופז בכוכב יאיר. הרעיה אורית, הבוקר(צילום: עידו ארז)

 

 (צילום: עידו ארז ודורון גולן) (צילום: עידו ארז ודורון גולן)
(צילום: עידו ארז ודורון גולן)
הולכת הביתה. לבני אחרי התבוסה, אמש (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הולכת הביתה. לבני אחרי התבוסה, אמש(צילום: מוטי קמחי)

 

בהמשך נאומו הוא תקף את הממשלה ודיבר בקצרה על משנתו החברתית: "שלוש שנות ממשלת נתניהו הסיטו את ישראל מדרכה. קדימה חזקה ומאוחדת תחזיר את ישראל לדרך הנכונה. קדימה תוביל הסדר מחודש במרכזו שירות לכול. אנחנו נחייב כל נער ונערה למלא חובותיהם כלפי החברה והמדינה, אבל נבטיח שהזכות לקורת גג, השכלה, חיים בכבוד, משפחה ושיבה טובה יהיו ברי השגה לכל. קדימה תחזיר הכבוד לאדם העובד".

 

מופז אמר עוד כי קדימה היא אלטרנטיבה שלטונית. "אני פונה לאזרחים ומבקש את אמונם במסע המחודש שלנו, של קדימה", הוא אמר. "קדימה תחזור להיות בית לכל מי שמבקשים את ישראל שאבדה לנו, שחלמנו עליה, שיכולה להיות אחרת. אנחנו ננצח גם במאבק הפוליטי לאומי הניצב לפתחנו בבחירות הכלליות ונחליף את ממשלת נתניהו".

 

הבוקר אמר חבר הכנסת יואל חסון, אחד מבכירי מחנה יו"ר קדימה היוצאת ציפי לבני כי "זו העת להתאחד מאחורי שאול מופז ולאפשר לו להנהיג את המפלגה ולהצליח".

 

חסון הוסיף: "המטרה העיקרית שלנו כעת היא החלפת נתניהו, והדרך להחלפתו מתחילה באחדות פנים מפלגתית מאחורי מנהיגותו של מופז".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
היום שלו. שאול מופז
צילום: ירון ברנר
חסון. "להתאחד סביב מופז"
צילום: אלכס קולומויסקי
בתו של מופז. "אבא יהיה ראש ממשלה"
צילום: עידו ארז
מומלצים