שתף קטע נבחר

צילום: עידו ארז

תומכי לבני עוברים צד: המטרה - להחליף שלטון

ציפי לבני עדיין לא הכריזה לאן מועדות פניה, אבל חברי הכנסת הנאמנים לה מבטיחים לסייע למופז במאבקו מול נתניהו: "מקבלים את ההכרעה". אנשי מופז: "הוא יחבק את כולם"

בשעה שח"כ ציפי לבני עדיין לא הודיעה על עתידה הפוליטי לאחר שהובסה בידי ח"כ שאול מופז בפריימריז לראשות מפלגת קדימה, מנסים הבוקר (יום ד') חברי הכנסת הנאמנים לה להדגיש את מחויבותם ונאמנותם למפלגה וליו"ר החדש.

 

בתום קרב יצרי שפילג את חברי הכנסת של הסיעה לשני מחנות, הבטיח אמש מופז בנאום הניצחון שלו כי "ממחר בבוקר תהיה קדימה אחת". ואכן, חלק מנאמני לבני כמו חברי הכנסת יואל חסון, רחל אדטו, שלמה מולה, נחמן שי וח"כ לשעבר צחי הנגבי, הגיעו למטה המרכזי של התנועה בפתח תקווה כדי לברך את מופז בחגיגות הניצחון.

 

שאול מופז יו"ר קדימה - דיווחים אחרונים ב-ynet:

לחיאני מייעץ למופז: "שריין ללבני את מס' 2"

נתניהו התקשר לברך את מופז וקבע להיפגש עמו

שאול מופז בנאום הניצחון: ציפי, מקומך איתנו

 

חברי הכנסת שתמכו בלבני לא חוששים מנקמנות. אחד מהם, ח"כ מולה, אמר כי "אני לא מאמין שכל האנשים שתמכו במופז ישלחו לי זר פרחים עכשיו. יש כאלה שלא יאהבו אותי כי תמכתי בציפי. אני לא חושב שזה יתורגם לחיסול פוליטי, צריך לאחד את השורות ולא לפלג".

 

גם ח"כ יואל חסון ציין כי זו העת להתלכד סביב מנהיגותו של מופז לקראת היעד הבא וח"כ אדטו אמרה אמש כי למרות האכזבה, היא תתמוך במופז ותסייע לו. "מדובר בהכרעה דמוקרטית שהתקבלה בקדימה ויש לקבל אותה", אמרה אדטו אמש ביציאה ממטה המפלגה. "המטרה שלנו בסופו של דבר היא להתלכד ולהחליף שלטון".

 

ח"כ אורית זוארץ, אף היא מתומכי לבני אמרה כי "קדימה היא לא מפלגה פרסונאלית. היא חזקה הרבה יותר, יש למפלגה 95 אלף מתפקדים ויש דרך שצריך להישאר נאמנים לה. אנחנו מקבלים את הכרעת המתפקדים ונסייע למופז להחליף את נתניהו".

 

לבני בביתה שבתל אביב (צילום: בן קלמר) (צילום: בן קלמר)
לבני בביתה שבתל אביב(צילום: בן קלמר)

 

"אופוזיציה לוחמת, מלוכדת ובועטת". מופז חוגג את ניצחונו, אמש (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
"אופוזיציה לוחמת, מלוכדת ובועטת". מופז חוגג את ניצחונו, אמש(צילום: ירון ברנר)
 (צילום: עידו ארז ודורון גולן) (צילום: עידו ארז ודורון גולן)
(צילום: עידו ארז ודורון גולן)

 

עוד לפני פרסום התוצאות הרשמיות, הודיעו אנשי לבני שהכרעות דמוקרטיות יש לקבל והוסיפו כי יתייצבו לימינו של מופז, במטרה למצב את קדימה כאלטרנטיבה שלטונית מול ראש הממשלה נתניהו. מופז עצמו הבטיח כי "כבר בימים הקרובים נראה אופוזיציה לוחמת, מלוכדת ובועטת".

 

גם במחנה המנצח נשמעו קולות דומים. ח"כ רוחמה אברהם, שנחשבת לבכירה במעגל הקרוב של מופז והייתה אחד הגורמים המשפיעים על ניצחונו אמרה הבוקר כי "מה שחשוב עכשיו זה האחדות בתוך המפלגה. מופז ינהג באופן מאוד מחבק, כפי שעשה עד עכשיו. הוא רואה את המטרה הקרובה והחשובה מהכול - ראשות הממשלה. נאחד את הכוחות מול נתניהו ונישאר באופוזיציה עד להחלפת השלטון".

 

"מפלגה שחוצה את גבולות 'חדרה-גדרה'"

אברהם אמרה עוד כי "מופז יציג ללא ספק קדימה יותר חברתית. לא יהיו עיסוקים פנים-מפלגתיים אלא מפלגה שמתגייסת עם הפנים החוצה. קדימה תהיה מפלגה שנוגעת ורואה את האנשים בגובה העיניים. מפלגה שחוצה את גבולות 'חדרה-גדרה'. קדימה בראשות מופז תהיה מפלגת מרכז ממלכתית וחברתית, בית לאנשים עובדים שמתפרנסים בכבוד שמשרתים ומשלמים מסים וחשוב לא פחות - מפלגה שמשרתת ממלכתיות".

 

ח"כ ישראל חסון, שתמך אף הוא במופז אמר כי "תוצאות הבחירות מעידות על ההבנה שנוצרה - יש תזמורת בלי מנצח. לא הייתה אג'נדה, לא הייתה דרך. אני לא מכיר בדברי הימים של ההיסטוריה הפוליטית שמחאה חברתית מוציאה לרחובות 400 אלף איש ומי שמשלם את המחיר היא האופוזיציה. זה הרי בחזקת טירוף. קדימה בראשות מופז תייצר תעודת זהות מאוד ברורה ותהיה יותר חברתית".

 

ח"כ חסון העריך כי מופז לא ינטוש את הנושא הביטחוני הקרוב ללבו, אך לא יעשה זאת על חשבון התחום החברתי. "אלו שני דברים שמשלימים האחד את השני. הסוגיה האיראנית רגישה, אבל הביטחון הפנימי קודם. רק לאחר מכן הוא יטפל בנושאים כמו 'האביב הערבי' והסוגיה הפלסטינית. מופז בא מבית ספר של 'אנחנו' ולא 'אני'".

 

ח"כ מולה שנמנה כאמור עם מחנה לבני הביע אף הוא הסכמה לכך ש"מאבקי הכוחות הגלויים והסמויים בשלוש השנים האחרונות, גרמו לעובדה שלא הייתה אופוזיציה. כל אחד 'עשה שבת' לעצמו. עכשיו לקדימה ולמופז יש הזדמנות יוצאת דופן להחזיר מצביעים הביתה. אנחנו צריכים לגבש משנה סדורה ולשרטט את הנושאים האזרחיים העומדים על הפרק, כדי ליישר קו עם משנתו של אריאל שרון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"קדימה אחת". מופז
צילום: ירון ברנר
"אנשי מופז לא ישלחו לי זר". מולה
צילום: נועם מושקוביץ
"המטרה - ראשות הממשלה". אברהם עם מופז
צילום: עופר עמרם
מומלצים