שתף קטע נבחר

מיס סיאטל הסתבכה בפליטת מקלדת

שערוריות יפהפיות: ג'ין סן חנה אן הרשימה את השופטים בנגינה על כינור ובהופעה ייצוגית, אבל ציוצים שלה בטוויטר שבהם השמיצה את סיאטל הובילו אותה למסע התנצלויות. שערורייה אחרת: מתמודדת בתחרות בקנדה הודחה לאחר שהתברר שנולדה כתינוק זכר

הנה עוד הוכחה לכך שפוסט תמים ברשת חברתית יכול לסבך את הכותב: מיס סיאטל הטרייה, פחות מחודש בתפקיד, העבירה את השבועות האחרונים בעיקר בהתנצלויות ובניסיון להסביר כמה ציוצים שלה שהרגיזו מאוד את תושבי העיר.

 

עוד כתבות בתחרות מלכת היופי 2012

 

 

ג'ין סן חנה אן. כתבה: "לא סובלת את האנשים המעצבנים" (צילום מתוך: אתר מיס סיאטל) (צילום מתוך: אתר מיס סיאטל)
ג'ין סן חנה אן. כתבה: "לא סובלת את האנשים המעצבנים"(צילום מתוך: אתר מיס סיאטל)

 

"שונאת את סיאטל, רוצה לחזור לאריזונה!"

ג'ין סן חנה אן, תושבת סיאטל בת 22, הוכתרה בתחילת החודש. במהלך התחרות היא הרשימה את השופטים בכשרון הנגינה שלה בכינור, במראה ובייצוגיות. הכל נראה טוב לקראת ההתמודדות של אן על התואר הארצי בוושינגטון.

 

אבל ציוצים של אן בחשבון הטוויטר שלה מדצמבר התגלו והרגיזו מאוד את תושבי העיר הגדולה שאותה היא אמורה לייצג: "אני שונאת את סיאטל כרגע, רוצה לחזור לאריזונה!", היא כתבה באחד מהם, ובשני: "לא סובלת את סיאטל הקרה והגשומה ואת האנשים המעצבנים".

 

מיס סיאטל. חלק מהטוקבקיסטים השתכנעו (צילום מתוך: אתר מיס סיאטל) (צילום מתוך: אתר מיס סיאטל)
מיס סיאטל. חלק מהטוקבקיסטים השתכנעו(צילום מתוך: אתר מיס סיאטל)

 

קורס מזורז בניהול משבר תקשורתי

אאוץ'. מאז שהדברים התפרסמו אן עוברת קורס מזורז בניהול משבר תקשורתי. חמושה בכתר היא התייצבה באולפני הטלוויזיה וסיפרה על הנסיבות שהובילו לכתיבת המשפטים: "אני באמת אוהבת את סיאטל. לא התכוונתי לתושבי סיאטל ספציפית, אלא לאנשים באופן כללי, הייתי במצב רוח ירוד".

 

היא הוסיפה וסיפרה שימים אחדים קודם לכן חזרה מאריזונה, שם מזג האוויר חמים ושטוף שמש גם בדצמבר. "זה היה יום שהרגשתי בודדה, היה גשום, קר. לא חשבתי לפני שכתבתי".

 

ג'ין סן חנה אן. לא התכוונה לפגוע (צילום מתוך: אתר מיס סיאטל) (צילום מתוך: אתר מיס סיאטל)
ג'ין סן חנה אן. לא התכוונה לפגוע(צילום מתוך: אתר מיס סיאטל)

 

"שתחזיר את התואר"

התגובות בטוקבקים נחלקות לאלה שמבינים אותה "מזג האוויר בסיאטל באמת מכניס לדיכאון", הגיבו כמה מהם. אחרים כתבו "עם גישה כזאת היא צריכה להחזיר את התואר".

 

יש בסיפור הזה שני לקחים חשובים. האחד הוא, כמובן, שרשתות חברתיות הן באמת חשופות לכל אחד. מה שמתפרסם באינטרנט לעולם לא יישאר סוד. גם ג'ין סן חנה אן עצמה מבינה היטב את הלקח הזה ומעבירה אותו לאחרים: "הבנתי שאני יכולה לחנך אנשים לגבי מה שכותבים באינטרנט", היא אומרת.

 

והלקח השני: גם יפהפיה צעירה ומוכשרת יכולה להרגיש לפעמים בודדה ומדוכאת.

 

שערורייה נוספת: מתמודדת הודחה מהתחרות כי נולדה כגבר

כל זה קורה זמן קצר אחרי שערורייה אחרת בתחום תחרויות היופי: הנהלת תחרות מיס יוניברס קנדה החליטה לפסול את מועמדותה של ג'נה טלקובה בת ה-23 בתחרות משום שהיא טרנסג'נדר: אשה שנולדה כגבר ועברה תהליך לשינוי מין (או מדוייק יותר: שינוי מגדר). תומכים רבים טענו שצריך לתת לג'נה להשתתף בתחרות כיוון שהיא היום אשה לכל דבר.

 

ג'נה טלקובה. תומכים רבים דרשו להשאיר אותה (צילום מתוך: אתר מיס אינטרנשיונל קווין) (צילום מתוך: אתר מיס אינטרנשיונל קווין)
ג'נה טלקובה. תומכים רבים דרשו להשאיר אותה(צילום מתוך: אתר מיס אינטרנשיונל קווין)

 

הזדהתה כבת מגיל ארבע, קיבלה הורמונים מגיל 14

ג'נה טלקובה נולדה בוונקובר כתינוק זכר אבל הזדהתה כבת מגיל ארבע. היא קיבלה הורמונים נשיים מגיל 14 ובגיל 19 עברה ניתוח לשינוי אברי המין. בשנת 2010 השתתפה בתחרות יופי בינלאומית לטרנסג'נדרים בתאילנד והגיעה לעשירייה הראשונה.

 

בהודעה שפרסמה הנהלת התחרות נאמר שהמתמודדת "לא עמדה בתנאים להשתתף בתחרות וכתבה פרט שגוי בטפסי הרישום. עם זאת אנו מכבדים את המטרות והנחישות שלה ומאחלים לה הצלחה".

טלקובה כתבה בטופס שהיא נולדה כ"נקבה", בעוד שהיה עליה לכתוב "זכר".

מנהל התחרות, דניס דווילה, אמר "היא נראית כמו אישה אמיתית והיא באמת כזאת. היא קיוותה שנוכל להחזיר אותה לתחרות אבל הכללים מאוד ברורים".

 

 

ג'נה טלקובה בתחרות היופי לטרנסג'נדרים בתאילנד (צילום מתוך: אתר מיס אינטרנשיונל קווין) (צילום מתוך: אתר מיס אינטרנשיונל קווין)
ג'נה טלקובה בתחרות היופי לטרנסג'נדרים בתאילנד(צילום מתוך: אתר מיס אינטרנשיונל קווין)

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום מתוך: אתר מיס סיאטל
ג'ין סן חנה אן. חדשה בתפקיד
צילום מתוך: אתר מיס סיאטל
אן. תסביר את הסכנות באינטרנט
צילום מתוך: אתר מיס סיאטל
עם הפנים לוושינגטון. אן
צילום מתוך: אתר מיס סיאטל
ג'נה טלקובה. קיוותה להישאר בתחרות
צילום מתוך: אתר מיס אינטרנשיונל קווין
לאשה בפייסבוק
מומלצים