שתף קטע נבחר

גליה מאור: המחאה החברתית לא החלה בבנקים

מנכ"ל בנק לאומי בהופעה פומבית אחרונה: "אנחנו רוצים להזים את הטענה כאילו אנחנו גוזלים את הציבור על חשבון הטבות למגזרים אחרים. קודם כל זה לא מקרה שהמחאה לא התחילה בבנקים. התלונות היו על דברים אחרים". עלות שכרם של 5 הבכירים בבנק עמדה על קרוב ל-19 מיליון שקל

בהופעה פומבית אחרונה כמנכ"ל בנק לאומי, גליה מאור התייחסה היום (ה') לאחר פרסום דוחות הבנק לביקורת על עמלות הבנקים: "אנחנו רוצים להזים את הטענה כאילו אנחנו גוזלים את הציבור על חשבון הטבות למגזרים אחרים. קודם כל זה לא מקרה שהמחאה לא התחילה בבנקים. התלונות היו על דברים אחרים".

 

 

בקרוב נדע
האם חגיגת הבנקים תיגמר?  / אליצפן רוזנברג
קנס ראשון לבנק בישראל על עוולה צרכנית הוא בשורה חשובה אחרי שנים של סיוע עקיף ל"שיטות המצליח" של הבנקים. במקום שאנחנו נרוץ לסניף כדי לקבל החזר על עמלה שנגבתה "בטעות", הגיע הזמן שהבנקים יתחילו להזיע מחשש לפרסום שלילי. הכדור בידי הפיקוח
לכתבה המלאה

"צריך לעשות את ההשוואה בין העמלות לתשלומים אחרים שאנחנו משלמים עבור שירותים אחרים כמו גז וחשמל. מי שמשווה את את המספרים רואה שהתשלומים עבור שירותי הבנק הרבה יותר נמוך".

 

מאור דחתה את הטענות כנגד הריבית הגבוהה על ההלוואות שגובים הבנקים ממשקי הבית לעומת הריבית הנמוכה הנגבית מהעסקים הגדולים. "יש טענה שמשקי הבית מסבסדים את העסקים הקטנים. אצלנו רק 19% מרווחי לאומי מגיעים ממשקי הבית".

 

יש לציין כי רווחי הבנק מעמלות בשנת 2011 עמדו על 3.7 מיליארד שקל. עלות שכרם של 5 הבכירים בבנק עמדה על קרוב ל-19 מיליון שקל.

 

 

דוד ברודט התייחס לשכר הבכירים בבנק ולהעלאה שקיבלו בישיבת הדירקטוריון האחרונה בשיעור של 3.7% ואמר "אם מסתכלים על התגמולים שמקבלים בכירי לאומי לעומת הבכירים בבנק אחרים אתה תראה את הצניעות של התגמולים הללו. עלייחת השכר היא עליה צנועה. גם אחרי העליה , השכר של מנהלי לאומי היא נאותה ביחס לאתגרים ולמשימות שהם עושים".

 

אין הצעות עבודה

מאור סיכמה את שנות פעילותה, לקראת סיום תפקידה ב-1 במאי ואמרה: "17 שנים כמנכ"ל לאומי הם פרק זמן עצום. היו במהלך השנים הללו כמה וכמה אתגרים מבית ומחוץ. הבנק שאני עוזבת בעוד שבועות ספורים אינו אותו הבנק בשעריו נכנסתי בשנת 1991 . אני מאוד גאה בהישגים הרבים שהשיג הבנק בשנים האחרונות". מאור נשאלה על כוונותיה לאחר סיום תפקידה והשיבה כי לא קיבלה בשלב זה כל הצעה.

  

מאור שיבחה את המנכ"לית שתיכנס לתפקידה במאי, רקפת רוסק-עמינוח "אני מכירה את רקפת שנים ארוכות. לפני 20 שנה שימשה רקפת כעוזרתי האישית. היו אלה צעדיה הראשונים בעולם העסקים כבר אז זיהיתי בה את התכונות המתאימות ".

  

יו"ר הבנק בירך את מאור לקראת סיום תפקידה ואמר " גליה משאירה לנו למשמורת בנק חזק ובריא בעל שגרת ניהול מקצועית ביותר עם עובדים נפלאים. מאז תחילת כהונתה כמנכל גדלו המאזן והפקדונות של הציבור בלמעלה מפי שלושה. הרווח הנקי המצטבר של לאומי ב 8 השנים האחרונות הוא 17.3 מיליארד שקל, הגבוה ביותר במערכת הבנקאית".

 

ברודט פנה למאור ואמר "את משאירה לדורות הבאים את התפיסה שצריך לשמור על כספי הלקוח כבבת עיננו". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גליה מאור
צילום: צביקה טישלר
מומלצים