שתף קטע נבחר

חברו של אריק עופר: "אין סליחה, איבדתי חבר"

רומן וורופייב שחזר את התאונה שבה נהרג חברו אריק עופר וסיפר כי אינו מעוניין שהנהג הפוגע, שזוכה היום מהריגה, יבקש סליחה. הוריו של עופר: "ההחלטה מצחיקה"

אמו של רומן וורופייב לא רצתה להביא את בנה לדיון שנערך היום (ה') בבית המשפט ובו נקבע כי האיש שדרס למוות את חברו אריק עופר, ופצע אותו, זכאי מהריגה ואשם בגרימת מוות ברשלנות. "הייתי רוצה שיישב בכלא הרבה זמן", אמר וורופייב בן ה-14 ל-ynet, כששחזר את אירועי אותו יום לפני שנתיים והביע אכזבה מפסק הדין שניתן לנהג המונית מיכאל לוי.

 

"התחלנו לחצות את המעבר הראשון", סיפר וורופייב. "עצר לנו רכב לבן. המשכנו ואז פגעה בנו המונית. ואז אני רק זוכר שהתעוררתי, היה מלא אמבולנסים, צעקתי 'אריק, אריק', ואז התעוררתי בבית חולים. בהתחלה לא עיכלתי את זה ואז כבר הבנתי שפגעה בנו מכונית כי היה ניתוח. צעקתי 'אריק, אריק, איפה אתה'".

 

"לא סיפרו לי ישר, סיפרו שלושה ימים אחרי שאריק מת", אמר וורופייב וסיפר על חברו: "היינו צריכים ללמוד ביחד. כשאני יוצא עם חברים הוא חסר לי".

 

וורופייב אמר כי הנהג הדורס מעולם לא ביקש את סליחתו וכי הוא אינו מצפה לכך. "אני לא צריך. הוא דרס אותנו. איבדתי חבר".

 

הוריו של אריק, אינה ואיתן עופר, התקוממו גם הם לנוכח החלטת בית המשפט. "לא קל לשמוע עוד הפעם ועוד הפעם איך הורגים אותו", סיפרה האם על הקושי שחוותה בזמן המשפט. "ואיך הוא לא נתן להם לעבור ואיך הוא עקף את האוטו שעמד ואמר להם 'תעברו ילדים'. זה מאוד קשה".

 

"בכל יום אנו רואים את בתי המשפט גוזרים גזרי דין... אני לא רוצה להשתמש במילה משעשעים, כי אנו מדברים על טרגדיות, אבל גזרי דין שהמרחק בינם לבין המציאות רחוק כשמיים מארץ", אמר האב.

 

האם אינה הצטרפה לדברים: "ההחלטה שלהם בהחלט מצחיקה. כאבתי את זה כבר כמה וכמה פעמים,

למשל במקרה של שחר גרינשפן שהשאירו אותה צמח ונתנו עונש מצחיק לנהג שפגע בה. זה מאוד כואב לי. כנראה גם אני בתוך הבדיחה הזו".  

 

התאונה אירעה במרס 2010, כשוורופייב ועופר רכבו על אופניהם ברחוב באופקים. לוי, שעל פי החשד לא נתן זכות קדימה, פגע בשניים במעבר חצייה. עופר נפצע אנוש ולאחר מכן מת מפצעיו בבית החולים. וורופייב נפצע קשה בתאונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רומן וורופייב
צילום: רועי עידן
וורופייב בבית החולים
צילום: הרצל יוסף
ההורים לאחר פסק הדין. "לשמוע שוב ושוב איך הורגים אותו"
צילום: אליעד לוי
הנהג הפוגע מיכאל לוי
צילום: אליעד לוי
מומלצים