שתף קטע נבחר

הפגנות ענק בירדן ובלבנון: "נשחרר את ירושלים"

עשרות אלפי בני אדם נוטלים חלק בהפגנות ועצרות סמוך לגבולות ישראל בירדן ובלבנון. בשתי המדינות ישנה נוכחות של אנשי נטורי קרתא. "אנחנו נגד הציונות ובעד זכויות הפלסטינים"

בכמה ממדינות ערב מתקיימות החל משעות הצהריים (יום ו') הפגנות ענק במסגרת אירועי "צעדת המיליון לירושלים", שנערכים במקביל לאירועי "יום האדמה". כ-20 אלף בני אדם משתתפים בצעדת הענק בירדן, שעושה את דרכה לאתר ההטבלה של ישו בקרבת הגבול עם ישראל. בלבנון צעדו אלפים לעבר מבצר הבופור, נשאו את דגלי פלסטין וקראו "לשחרר את ירושלים".

 

אנשי תנועת נטורי קרתא בעצרת במוצב הבופור בלבנון, היום (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
אנשי תנועת נטורי קרתא בעצרת במוצב הבופור בלבנון, היום(צילום: רויטרס)

 

"רוצים להגיע לגבול כדי להגיד לישראל שזאת האדמה שלנו" (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
"רוצים להגיע לגבול כדי להגיד לישראל שזאת האדמה שלנו"(צילום: רויטרס)

 

אירועי "יום האדמה" - דיווחים אחרונים ב-ynet:

עימותים בין פלסטינים לחיילים בקלנדיה

ירדן: מפגינים שרפו דגלים סמוך לשגרירות ישראל

 

משתתפי הצעדה בירדן צעקו בין היתר: "איפה הליגה הערבית בעניין ירושלים?" והניפו את דגלי ירדן ופלסטין וכן שלטי מחאה נגד ישראל. בצעדה נוטלים חלק גם ארבעה רבנים מתנועת נטורי קרתא האנטי-ציונית. הם נשאו שלטים שעליהם נכתב: "היהדות דורשת חירות לירושלים ולכל פלסטין".

 

אחד מרבני התנועה אמר לכלי התקשורת בעמאן כי ההשתתפות נועדה לתמוך בפלסטינים וכדי להדגיש שהיהדות שונה מהציונות. לדבריו, "אנחנו נגד הציונות ובעד זכויותיהם של הפלסטינים". חלק ממשתתפי ההפגנה, התנגדו לנוכחותם של אנשי נטורי קרתא ובשלב מסוים אף החל ויכוח מילולי בין הצדדים.

 

המפקח הכללי של תנועת האחים המוסלמים בירדן, הימאם סעיד, אמר בדרשת יום השישי שנש במסגרת "צעדת ירושלים העולמית" כי העמים הערביים והאיסלאמיים מסרבים לחתום על הסכמי שלום עם ישראל ותיאר אותה כ"מדינת הכיבוש". הוא הוסיף כי על המשטרים הערביים לבחון את היחסים שלהם עם ישראל. איש האחים המוסלמים הוסיף כי "צעדת ירושלים היא הסנונית הראשונה לקראת שחרור ירושלים ופלסטין".

 

אחד מהפעילים שעשה דרך ארוכה מהודו כדי להשתתף בצעדה של הירדנים אמר כי "ים המלח (ים המוות) הפך לחי ברגע הזה עבור הפלסטינים".

 

כוחות הביטחון בירדן מלווים 20 אלף מפגינים ()
כוחות הביטחון בירדן מלווים 20 אלף מפגינים

 

המפגינים בירדן התעמתו עם אנשי תנועת נטורי קרתא ()
המפגינים בירדן התעמתו עם אנשי תנועת נטורי קרתא

 

"ים המוות הפך היום לחי עבור הפלסטינים" ()
"ים המוות הפך היום לחי עבור הפלסטינים"

 

אל מוצב הבופור בלבנון צעדו כ-3,000 בני אדם. כתבת הערוץ הלוויין האיראני "אלעאלם" שמסקרת את האירועים בלבנון, שוחחה עם פליטים פלסטינים, שהביעו באוזניה את רצונם להגיע לנקודה הכי קרובה לגבול הישראלי. "רצינו להגיע לשם כדי לומר לישראל שזאת האדמה שלנו".

 

גם בעצרת שהתקיימה במוצב בלבנון השתתפו שלושה רבנים מתנועת נטורי קרתא. בכיר חיזבאללה נביל קאוק אמר בעצרת כי "באנו לכאן כדי לומר כי הזכות של האומה על כל פלסטין לא תמות. פלסטין לא מחכה לפסגה הערבית ולא להחלטות בינלאומיות. העם הפלסטיני מסתמך על הרובים של הלוחמים בעזה, רמאללה ובינת ג'בל".

 

בכיר החיזבאללה הוסיף כי "ביום האדמה אנו מדגישים שאנו בחיזבאללה לעולם לא נפסיק לתמוך בפלסטין. למרות האיומים של ישראל, ההתנגדות בלבנון יחד עם ההתנגדות הפלסטינית יהוו את המשוואה החזקה באזור ואין לישראל, אלא להיות כפופה למשוואות של ההתנגדות בפלסטין ובלבנון. אדמת פלסטין תישאר הכיוון שאליו חיזבאללה נושא את עיניו והשאיפות של לוחמי חיזבאללה ימשיכו להיות למות למען אללה באדמת פלסטין הטהורה".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
3,000 מפגינים ואנשי תנועת נטורי קרתא בעצרת בלבנון
צילום: רויטרס
מומלצים