שתף קטע נבחר

נדרס למוות מחוץ למועדון: "הוא רק רצה לבלות"

קרוביו של ראובן לבוט, שנדרס למוות ליד מועדון בכפר גלעדי אחרי קטטה, סיפרו על ילד שלא שותה ולא מעשן: "הוא בחיים לא הרביץ, התעניין רק בלימודים וספורט". הנהג: "הוא וחבורתו התנפלו באגרופים וקללות, רצינו לברוח, לא התכוונתי לפגוע"

בני משפחתו של ראובן לבוט בן ה-19, שנדרס הלילה (שבת) למוות לאחר קטטה מחוץ למועדון בקיבוץ כפר גלעדי, סיפרו בצהריים על ילד מצטיין "שלא שותה ולא מעשן". הוא היה סגן אלוף ישראל באגרוף לנוער, עד משקל 81 ק"ג. דודתו סיפרה בבית המשפחה: "הוא בחיים לא היה מרביץ לאף אחד, למרות שכל אמא תגיד את זה".

 

הדריסה התרחשה בסביבות השעה 3:00, ביציאה ממועדון "הבועה" בקיבוץ כפר גלעדי. לאחר קטטה שהתפתחה במקום בין החבורה של לבוט שנדרס לבין חבורתו של הדורס, בן 28, עמדו הנהג וחבריו לנסוע מהמקום, ובדרכם דרסו למוות את הצעיר. זמן קצר אחר כך, התייצב הנהג בתחנת המשטרה בקריית-שמונה כשהוא שיכור, ודיווח על שאירע. הוא נעצר, וכך גם שישה בני אדם נוספים.

 

המכונית הפוגעת, הבוקר בתחנת המשטרה (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
המכונית הפוגעת, הבוקר בתחנת המשטרה(צילום: אביהו שפירא)

 

הדורס טען כי הוא וחבריו הותקפו באלימות על-ידי החבורה שאליה השתייך ההרוג, וכי כשניסה להימלט מהמקום ונסע קדימה - לא חשב שזה לא יזוז מדרכו. עורכת דינו, גליל שפיגל, אמרה כי הנהג סיפר שהוא וחבריו הותקפו על-ידי חבורתו של הצעיר באגרופים ובקללות, וכי כשניסו לצאת מהחניה אלה חסמו את דרכם ואף ניסו לפתוח את דלתות המכונית ולשלוף אותם מתוכה. כששילב להילוך ראשון והחל לנסוע קדימה, טען, התפנו האנשים שחסמו את דרכו, והוא חשב שגם אותו צעיר יתפנה.

 

ראובן לבוט (צילום רפרודוקציה: אביהו שפירא) (צילום רפרודוקציה: אביהו שפירא)
ראובן לבוט(צילום רפרודוקציה: אביהו שפירא)
 

"אני לא מאחלת לנהג לחיות עם זה אם זה היה בכוונה", אמרה הדודה, שגרסה כי הדריסה לא הייתה מכוונת. "האחיין שלי רק רצה לבלות אתמול, מה שעניין אותו תמיד זה רק לימודים וספורט". קרובת משפחה נוספת של ההרוג סיפרה כי החברים שאיתם יצא לבלות הם אלה שאיתם הוא יוצא באופן כמעט קבוע.

 

ראתה את הקטטה: "החזיקו מישהו כדי שלא יתקרב"

רעות בלכר, סטודנטית מתל-חי, סיפרה כי הייתה במועדון כשעה לפני האירוע: "הייתי באזור השירותים כשהקטטה אירעה. שתי הקבוצות החזיקו מישהו כדי למנוע מאחד לגשת השני. זה קרה בערך ב-02:00 בלילה".

 

מוקדם יותר אמר ל-ynet מפקד משטרת קריית-שמונה, סגן ניצב יגאל חדד, כי מוקדם עדיין לקבוע באופן חד-משמעי מה הסיבה לדריסה. "אין שום קביעה או מסקנה שהייתה כוונה לפגוע בצעיר שנהרג", הבהיר.

 

הכניסה למועדון בכפר גלעדי (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
הכניסה למועדון בכפר גלעדי(צילום: אביהו שפירא)

 

לתחנת המשטרה בקריית-שמונה, שם נחקר הנהג הדורס, הגיעו הבוקר גם הוריו. אמו הדגישה כי בנה לא היה פוגע באיש בכוונה: "זה לא הבן שאנחנו מכירים", אמרה האם, "הוא הילד הכי טוב בעולם, וגם מבלי שיספרו לי לפרטי פרטים מה קרה אני יודעת שהוא לא אשם".

 

האם הדגישה כי העובדה שהבן נסע ישר לתחנת המשטרה והסגיר את עצמו היא ההוכחה הטובה ביותר לחפותו: "הוא בא לספר ולא ברח, אני גאה בבן שלי". עוד אמרה האם כי היא משתתפת בצערה של משפחת ההרוג: "זה הכאב הכי גדול שלנו והדאגה הכי גדולה שלנו. בחור צעיר

קיפח את חייו. עצוב לנו, קשה לנו, ואנחנו משתתפים בצערה העמוק של המשפחה. אני לא יכולה לדמיין מה הייתי עושה אם המצב היה הפוך".

 

בני משפחתו של הדורס מתגוררים באחד המושבים באזור קריית-שמונה. אמש חגג הבן את יום הולדתו, וחבריו שכנעו אותו לצאת לבלות איתם במועדון שבו אירע האסון. "הוא לא נוהג לצאת לבלות", סיפר אחד מקרובי משפחתו, "הוא חקלאי שעובד מצאת החמה עד צאת הנשמה במלוא מובן המילה". לדברי אותו קרוב משפחה, "הוא לא איש של בילויים, הוא איש עבודה וזו הייתה הפעם הראשונה זה הרבה זמן שהוא יצא לבלות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראובן לבוט ז"ל
המכונית הפוגעת, הבוקר בתחנת המשטרה
צילום: אביהו שפירא
מומלצים