שתף קטע נבחר

מופז על עליות המחירים: "ביבי, זה יקר לנו"

קדימה משנה כיוון תחת הנהגת שאול מופז, ומכוונת לנושא החברתי. כעשרה ח"כים הפגינו בתל-אביב במחאה על ההתייקרות. היו"ר החדש: "הגיעה השעה לשים סוף למדיניות הצינית והדורסנית של ממשלת נתניהו"

ח"כים מסיעת קדימה השתתפו הערב (שבת) בהפגנת המחאה בתל-אביב על יוקר המחיה, והסבירו שהפיקו לקחים מהמחאה בקיץ האחרון. ח"כ שאול מופז, היו"ר הטרי של קדימה, אמר בתגובה לעליית מחיר הדלק ב-5 אגורות כי "מדיניות ראש הממשלה היא לעג לרש. בבוקר ישלמו אזרחי ישראל שמונה שקלים לליטר. ביבי - זה יקר לנו".

 

לדבריו, "מי שלא מבין עד כמה המחיר הזה גבוה מנותק מהמציאות. הגיעה השעה לשים סוף למדיניות הצינית והדורסנית של ממשלת נתניהו". בראיון ל-ynet, הודיע מופז שיבקש להעביר את ועדת הכלכלה לידי קדימה ולהחזיר את ראשות ועדת החוץ והביטחון לליכוד.

 

  

בראיון, הודה מופז שגם הוא נאלץ לסייע לילדיו מבחינה כלכלית, ומתח במקביל ביקורת על פוליטיקאים דוגמת נתניהו וברק, שנתפשים ככאלו שנולדו עם כפית זהב בפה. "אין לי בעיה שהם ירבו נכסים, אבל משעה שהם חזרו להיות מנהיגים של עם ישראל - הם חייבים להיות צנועים יותר באורח חייהם. העם הזה הוא לא עם של מגדלי שן, הוא בא יותר מימי הגלויות, יש בו עדיין אנשים עניים. בעם הזה יש יותר מ-700 ילדים בסיכון, בעם הזה יש מיליון וחצי שחיים מתחת לקו העוני, המנהיגים שלהם לא יכולים להמשיך ולחיות במגדלי שן".

 

כעשרה חברי הכנסת מהסיעה הגיעו להפגנה בתל-אביב, רובם לא הודיעו על כך לאמצעי התקשורת ונימקו זאת בכך שלא רצו לגנוב את ההצגה מהמפגינים. בין חברי הכנסת שהשתתפו בצעדת הלפידים היו: יואל חסון, זאב בילסקי, יוחנן פלסנר, רונית תירוש, שלמה מולה, אבי דואן, רחל אדטו, נינו אבסדזה, נחמן שי ויוליה שמאלוב ברקוביץ'. מופז עצמו התלבט אם להגיע, והחליט לקיים בימים הקרובים פגישות עם ראשי המחאה ורק לאחר מכן להשתלב בפעילותם גם בשטח.

 

מאות הפגינו בתל-אביב  (צילום: בן קלמר) (צילום: בן קלמר)
מאות הפגינו בתל-אביב (צילום: בן קלמר)

 

הוא צפוי לעדכן אותם על כוונותיו להפוך את קדימה לחברתית יותר. השינוי, כך אומרים בקדימה, יורגש בעבודת הסיעה בוועדות ובחקיקה. חברי הכנסת בקדימה הבהירו שביקשו לקיים ביום שני כינוס מיוחד של מליאת הכנסת, למרות הפגרה, כדי לדון בהתייקרות החשמל והדלק וביוקר המחיה באופן כללי.

 

ח"כ יואל חסון אמר בהפגנה בתל-אביב כי "מחירי הדלק עולים בגלל מדיניות הממשלה. זה לא איראן, זה נתניהו. גם אם יצאו מיליון איש לרחובות, רק 120 ח"כים יעשו את השינוי, מתוכם לציבור יש כבר 55 שהם חברי האופוזיציה", הבהיר. ח"כ רחל אדטו הוסיפה כי "המחאה הזאת נוגעת לכל אחד במדינה. הפקנו לקחים מהמחאה הקודמת ואנחנו רוצים להיות כאן, המחאה ההיא יכלה להיות יותר משמעותית, אם הייתה מתורגמת גם לפן הפוליטי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מכוון לנושא החברתי. שאול מופז
צילום: גיל יוחנן
מומלצים