שתף קטע נבחר

פיצוצים ושריפה באזה"ת ברעננה; נעצרו חשודים

פיצוץ עז ושורה של פיצוצי משנה אירעו בצהריים במפעל צבעים באזור התעשייה בעיר. המשטרה מעריכה כי האש פרצה כתוצאה מרשלנות. שלושה אזרחים ושני שוטרים נפגעו באורח קל. נזק רב נגרם למבנים ורכוש באזור. המשטרה סגרה את האזור לתנועה: "החשודים קשרו עצמם לאירוע. מדובר שריפה נדירה"

פיצוץ עז אירע בצהריים (יום א') במפעל צבעים ברחוב החרושת ברעננה. בעקבות הפיצוץ אירעו פיצוצי משנה נוספים שמנעו את כניסת כוחות ההצלה פנימה. בתחילה דווח על חשש ללכודים במפעל, אך בהמשך נמסר ממד"א כי ידוע רק על חמישה נפגעים: גבר נפצע קל עד בינוני כתוצאה מפגיעת רסיס ושאיפת עשן, ובנוסף נפצעו קל שתי נשים ושני שוטרים כתוצאה משאיפת עשן. החמישה פונו לטיפול בבית החולים מאיר בכפר סבא.

 

על פי הערכת המשטרה לא מדובר בהצתה על רקע פלילי, והאש ככל הנראה פרצה כתוצאה מרשלנות במהלך עבודות ריתוך שבוצעו במקום. בעקבות זאת נעצרו מספר חשודים, שלטענת סגן מפקד משטרת מרחב השרון, ניצב משנה אילן מור, קשרו את עצמם לאירוע. 

 

המקום שבו אירעו הפיצוצים עלה באש. יש חשש גם למעורבות של חומרים מסוכנים בשריפה. מעל המקום היתמר עשן סמיך, והמשטרה סגרה אותו לתנועה. יושבי הבניינים הסמוכים פונו. "זאת שריפה נדירה בגלל ההיבט של החומרים המסוכנים המעורבים בה", הוסיף נצ"מ מור. "בלוני גז עפו למרחק 100 ו-150 מטר. לוחמי האש והשוטרים פעלו בגבורה ונכנסו לפנות מרכז של אנשים הסובלים ממוגבלויות. לשמחתי אנחנו מסיימים את האירוע עם ארבעה נפגעים בלבד, אחד נפצע באורח קל-בינוני כתוצאה מרסיס שפגע בראשו".

 

זירת הפיצוץ (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
זירת הפיצוץ(צילום: עידו ארז)

 

לקראת 16:30 הצליחו הכבאים לעצור את השריפה במבנה, שכתוצאה ממנה נשרף כליל המחסן הטכני שבו נמצאו צבעים וציוד נוסף. בינתיים נאבקים כוחות הכיבוי באש שדולקת בקומה הראשונה בבניין משרדים סמוך. עקב העשן הסמיך והרעיל מבקשים כוחות הכיבוי מהנמצאים ברדיוס 500 מטר להסתגר. כל הנמצאים ברדיוס עד 200 מטר פונו מהמשרדים, העסקים והבתים בתחום זה.

  

גולשים רבים העובדים באזור שבו אירעו הפיצוצים דיווחו ל-ynet באימייל האדום כי היו אלה פיצוצים חזקים במיוחד. אמבולנסים רבים של מד"א חשו למקום. גם מכבי אש מתחנת כפר-סבא הגיעו לשם. 

 

בעקבות השריפה שפרצה במפעל התפוצצו בלונים שהיו בתוכו, כנראה בלוני חמצן, ורסיסיהם עפו למרחק רב ממקום השריפה. באזור ניתן היה להבחין בשרידי מתכות שהתעופפו כתוצאה מהפיצוצים, ומכוניות שחנו בכניסה למפעל נשרפו גם הן. אחד הנפגעים באירוע סובל משאיפת עשן ומחבלה בראשו, וסיפר לצוותי ההצלה כי בשעת הפיצוץ היה לבדו במפעל, מה שהביא כנראה להסרת החשש שיש בתוכו לכודים שלא אותרו. 

 

פינוי באזור התעשייה ברעננה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
פינוי באזור התעשייה ברעננה(צילום: עידו ארז)

 

עשן מיתמר מהאזור ()
עשן מיתמר מהאזור
 

בסמוך למקום האירוע נמצא מבנה של חברת HP. אחד העובדים שם סיפר: "זה הרגיש כמו רעידת אדמה ו-20 מכוניות שלנו שחנו בסמוך עלו באש בעקבות הפיצוץ. ליד הבניין יש מגרש של חברה אחרת ואני חושב שגם לרכבים שם נגרם נזק. תוך עשר דקות כל העובדים של החברה יצאו מהבניין".

 

עידו דפט, תושב הרצליה שעובד באזור, סיפר ל-ynet זמן קצר אחרי הפיצוצים: "יש שריפת ענק ליד קניון רננים. אני נמצא באחת החברות ליד, בערך 400 מטר משם, אבל יש פיצוצים מאוד רציניים. אנחנו די רחוקים עכשיו, הרחיקו אותנו מהבניין".

 

אזור הפיצוצים ()
אזור הפיצוצים
 

עידו סיפר: "מהחלונות רואים שריפת ענק והרבה עשן שחור.

זה התחיל בפיצוץ אחד ואז היו הרבה פיצוצים די חזקים.

ההנהלה הוציאה אותנו מהבניין".

 

חבר מועצת עיריית רעננה, אילן כהן, שהה במחסן עירוני באזור התעשייה בזמן הפיצוצים. "בהתחלה חשבנו שאירע פיצוץ בתוך הקניון והרגשנו כאילו קטיושה נפלה במקום", סיפר. "אנשים התחילו לברוח, אבל אני החלטתי להישאר במקום בטוח ליד זירת האירוע".

 

סימה, בעלת בית עסק סמוך, סיפרה: "יש פיצוצים שחבל על הזמן, אני רואה את העשן השחור. זה קרוב לקניון, האזור מלא עשן שחור, אמבולנסים ומכבי אש".

 

אדם נוסף שהיה באזור כשאירעו הפיצוצים סיפר: "הפיצוצים גרמו לחלונות הבניין שלנו להיסדק, אי אפשר היה שלא לשמוע את זה".

 

בהכנת הידיעה השתתפו הילה טאובר וחסן שעלאן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עשן מיתמר מאזור התעשייה ברעננה בצהריים
מקום הפיצוצים
מומלצים