שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רצח של צעיר הומוסקסואל מזעזע את צ'ילה
  דניאל סמודיו, מוכר בחנות בגדים בן 24, הותקף בפארק בסנטיאגו בשל נטייתו המינית. התוקפים היכו אותו כשעה, עינו אותו בעזרת סיגריות בוערות, וחרטו על גופו צלבי קרס. את פשע השנאה הזה, לצ'יליאנים קשה במיוחד לעכל

  פרשת רציחתו של צעיר בן 24, שתוקפיו פגעו בו כנראה רק בשל היותו הומוסקסואל, מטלטלת בימים האחרונים את צ'ילה. הצעיר, דניאל סמודיו, הותקף בפארק בבירה סנטיאגו ב-3 במרס, ומת מפצעיו בשבוע שעבר.

   

  חדשות נוספות מהעולם הגדול :

   

  ארבעה צעירים המשתייכים לפי החשד לארגון ניאו-נאצי נעצרו בחשד שרצחו את סמודיו, תוך שהם מתעללים בו. לפי החשד הם היכו אותו במשך שעה, עינו אותו בעזרת סיגריות בוערות, וחרטו על גופו שלושה צלבי קרס בעזרת שברי בקבוק.

   

  הלווייתו של דניאל סמודיו:

   

  רציחתו של סמודיו עוררה זעזוע מיוחד בצ'ילה וקריאה להחמיר את הענישה על פשעי שנאה. אזרחים רבים הניחו פרחים ובלונים לבנים לזכר הצעיר בפתח ביתו. דייגו, אחיו של דניאל סמודיו שהיה מוכר בחנות בגדים, אמר בעקבות רציחתו: "הוא היה אדם מלא אהבה, איש מצוין, ולכן קשה כל-כך להאמין שהם תקפו אותו עם כל כך הרבה שנאה".

   

  מדליקים נרות לזכר דניאל בצ'ילה (צילום: AP) (צילום: AP)
  מדליקים נרות לזכר דניאל בצ'ילה(צילום: AP)

   

  נשיא צ'ילה, סבסטיאן פינרה, שלח מסר לעם הצ'יליאני במהלך סיור באסיה: "אנחנו רוצים לומר היום שוב שנתנו התחייבות.
  איננו הולכים להתייחס בסבלנות לשום סוג של אפליה נגד אזרחים צ'יליאנים בהתבסס על מצבם הסוציו-אקונומי, דתם או הנטייה המינית שלהם", אמר.

   

  המעשה עורר גינוי גם מצד האו"ם: "אנחנו מגנים את ההתקפה הנפשעת שהביאה לנטילת חייו של האיש הצעיר הזה, וקוראים לקונגרס הצ'יליאני לחוקק חוק נגד אפליה, כולל על רקע נטייה מינית", אמר הנציב העליון של האו"ם לזכויות אדם, רופרט קולוויל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים