שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  עונש מאסר לאלמנות בן-לאדן, יגורשו מפקיסטן

  בית משפט בפקיסטן גזר רשמית חודש וחצי מאסר על שלוש נשותיו של מנהיג אל-קאעידה לשעבר, אבל ניכה מהעונש את הימים שבהם כבר הוחזקו במעצר. הן יישבו מאחורי סורג ובריח רק שבועיים. העונש: כי שהו איתו בפקיסטן בניגוד לחוק

  בית משפט בפקיסטן גזר בצהריים (יום ב') 45 ימי מאסר על שלוש אלמנותיו ושתיים מבנותיו של מנהיג אל-קאעידה לשעבר, אוסמה בן-לאדן, משום שחיו בפקיסטן בניגוד לחוק - הן אינן אזרחיות המדינה.

   

  עוד חדשות מהעולם הגדול :

   

  עורך דינן של בנות המשפחה, מוחמד אמיר חליל, סיפר כי מהעונש יופחתו הימים שבהן שהו במעצר. כיוון שנעצרו רשמית רק ב-3 במרס השנה, למעשה הן ישהו בכלא רק שבועיים. לאחר מכן הנשים יגורשו עם ילדיהן. חליל אמר כי אין לו כוונה לערער על ההחלטה.

   

  בן-לאדן, שארה"ב ניהלה מצוד אחריו עוד לפני מתקפת הטרור של 11 בספטמבר, חוסל על-ידי חיל הנחתים האמריקני במאי אשתקד, כשאלה פשטו על הדירה שבה הסתתר בעיירה אבוטאבד שבפקיסטן. יחד איתו היו נשותיו וילדיו. ארה"ב הודיעה אז כי גופתו הושלכה לים.

   

  הורסים את הבית שבו הסתתר בן לאדן. צפנים בתנ"ך? (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  הורסים את הבית שבו הסתתר בן לאדן. צפנים בתנ"ך?(צילום: AFP)

   

  בשבוע שעבר דיווח העיתון "ניו-יורק טיימס" כי במהלך מנוסתו מפני הכוחות האמריקניים, בן לאדן החליף חמישה בתים והספיק להביא לעולם לא פחות מארבעה ילדים. הדיווח מתבסס על עדותה של אשתו אמל אחמד עבד אל-פתח.

   

  בחודש שעבר דיווחו העיתונים הבריטיים "דיילי מייל" ו"טיימס" כי לפי גורם רשמי לשעבר בכוחות הביטחון של פקיסטן, חיסולו של בן-לאדן התאפשר אחרי שאחת מנשותיו חשפה את מקום מחבואו בעיירה אבוטאבד בפקיסטן, מפני שקינאה

  באשתו הצעירה יותר של בן-לאדן.

   

  בפברואר השנה נטען עוד כי המודיעין הפקיסטני חושד שמנהיג אל-קאעידה לשעבר החביא צפנים הקשורים לפעולות טרור בתוך שני ספרי תנ"ך שנמצאו בדירה שבה נורה למוות באבוטאבד. לפי הדיווח, צוותי ההריסה שבאו להרוס את הבית שבו הסתתר בן-לאדן מצאו את שני ספרי התנ"ך מוסתרים ממש לפני ביצוע ההריסה. מקורות סיפרו כי כמה מהדפים בספרים - שניהם בגרסה אנגלית - קופלו פנימה, וטקסטים מסוימים סומנו בהם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים