שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אבו מאזן: נעביר את איגרת המו"מ בשבוע הבא
  בטקס הנחת אבן פינה לשגרירות הפלסטינית בקהיר אמר הנשיא הפלסטיני כי מחר תיערך פגישת הכנה עם אחד משליחיו של ראש הממשלה נתניהו, לקראת העברת האיגרת הפלסטינית, שבה הם אמורים להציג את דרישותיהם לשוב לשולחן הדיונים

  הנשיא הפלסטיני אבו מאזן אמר הערב (יום ב') במהלך ביקור בקהיר כי מחר תיערך פגישה בין ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני, סאיב עריקאת, לבין אחד משליחיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. ככל הנראה מדובר בשליחו המדיני של ראש הממשלה, עו"ד יצחק מולכו.

   

  עוד בחדשות ynet:

   

  מדובר בפגישת הכנה לקראת מסירת האיגרת שעליה עמלו ברשות הפלסטינית בתקופה האחרונה, ובה הם אמורים להציג את דרישותיהם לחידוש המשא ומתן. במהלך טקס הנחת אבן פינה לשגרירות הפלסטינית במצרים אמר אבו מאזן כי האיגרת תועבר לישראל בשבוע הבא.

   

  גורם מדיני פלסטיני מסר הערב ל-ynet כי המטרה בתחילת הדרך הייתה שמשלחת פלסטינית בכירה ומצומצמת הכוללת את ראש הממשלה סלאם פיאד, את ראש צוות המשא ומתן עריקאת ואת מזכ"ל הוועד הפועל של אש"ף, יאסר עבד רבו, תיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, ותמסור לו את האיגרת המדינית מאבו מאזן. עם זאת, בצד הפלסטיני מבינים שייתכן שנתניהו לא ירצה לפגוש את חברי המשלחת,

  והאיגרת תועבר בשבוע הבא לעו"ד מולכו על-ידי עריקאת.

   

  בהתייחסו לאיגרת אמר אבו מאזן כי הפלסטינים יפנו לנתניהו ויטענו בפניו כי הוא ביטל את כל סמכויותיה ואחריותה של הרשות הפלסטינית. הוא איים כי הרשות הפלסטינית תגיש תלונה נגד ישראל במוסדות הבינלאומיים אם הצד הישראלי לא יהיה מוכן לשוב למשא ומתן.

   

  לדבריו, אם דרך המשא ומתן לא תצלח, הפלסטינים ישובו ויפנו לאו"ם פעם נוספת. הנשיא הפלסטיני חזר על דרישותיו שישראל תכיר במדינה פלסטינית בגבולות 1967 ותעצור את הבנייה בהתנחלויות, ואז הפלסטינים יהיו מוכנים לחלוטין לשוב למשא ומתן.

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נתלונן שוב באו"ם. אבו מאזן
  צילום: רויטרס
  שליחו המדיני של רה"מ, עו"ד יצחק מולכו
  מומלצים